Dekorasyon Blog Arama

1.5 Katlı Ahşap Ev Modelleri 2020

1.5 katlı ahşap ev modelleri

Ev tasarımları konusunda günümüzde birbirinden harika türde modellerin olduğunu görebilmek daima mümkündür. İnsanların bu konudaki tercihleri birbirlerine göre bir farklılık arz edebilmektedir. Betonarme yapılar genel olarak standart sistemler içerisinde yer alır. Fakat durumu daha sıra dışı hale getiren farklı bir sistem bulunmaktadır. Bu ise 1.5 katlı ahşap ev modelleri ile yapılan evlerdir.

Ahşap evler oldukça zarif, estetik ve şık görünümleriyle dikkat çekerler. Bu haliyle insanların pek çoğu ahşap evere karşı bir hayranlık duyar. Diğer yapı türlerinde olduğu gibi ahşap evlerin de farklı modellerde tasarlanabiliyor olması her açıdan bu türden evleri seven insanlar için büyük bir şanstır. Özellikle 1.5 katlı olan modeller günümüzde en çok tercih edilen yapı türleri arasında yer almaktadır.

Konforlu ve Rahat Ahşap Ev Çeşitleri

Ahşap evler ve bunların tasarımları konusunda her bakımdan çok iyi bir çeşitlilik vardır. Günümüzde bir ahşap ev tasarlama isteği içerisinde olan kişiler bu çeşitlilikten faydalanarak kendilerine uygun olarak oldukça güzel mimari planlamalar yapabilirler.

 • Geometrik tarzda 1.5 katlı ahşap evler,
 • Modüler yapıda 1.5 katlı ahşap evler,
 • Rustik tarzda 1.5 katlı ahşap ev çeşitleri,
 • Kütük yapı görünümlü 1.5 katlı ahşap evler,

Genel olarak ahşap evler konusunda bu türden tasarımlarla güzel modellerin ortaya çıkarılması daima mümkün olabilmektedir. Hem göze hoş gelen ve hem de konforlu alanlar oluşturmak bu evlerde vakit geçirmeyi oldukça keyifli bir hale getirir.

Kaliteli Malzemelerle Tasarımlar

Ahşap evlerin inşa edilmesi ve oluşturulması aşamasında mutlaka kaliteli niteliğe sahip olan malzemeleri kullanmaya çalışmak gereklidir. Uzun vadede bu evin her türde dış etkene karşı yeterince sağlam kalabilmesi açısından bu oldukça önemlidir. Doğaya yakın bir alanda kaliteli malzemelerle tasarlanacak hoş yapıda bir ahşap ev her bakımdan uzun yıllar boyunca güvenle kullanılmaya uygun olabilmektedir.

Ahşap Evlerin Avantajlı Yönleri

Ahşap evleri diğerlerinden ayıran birçok farklı türde özelliği vardır. Fakat bunlar arasında en önemlisi bu evlerin oksijen giriş ve çıkışı konusudur. Standart betonarme evlerde oksijen sirkülasyonu pek elverişli bir şekilde gerçekleşmez fakat ahşap evlerde durum oldukça farklıdır.Tek katlı ahşap ev modelleri incelerseniz onlarda da sirkülasyon iyidir

Bu evler daima sağlığı da destekleyecek şekilde ortamda iyi bir oksijen sirkülasyonunun gerçekleşmesine katkı sağlarlar. Bundan dolayı 1.5 katlı ahşap ev modelleri yaşam sürmeyi her insan muhakkak göz önünde bulundurmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Merdiven Kaplama Önerileri Çeşitleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • tarık3 hafta önce
 • su basman ve nakliye fiyatları konusunda da bilgi verirseniz sevinirim.

 • İsmail Özgen4 hafta önce
 • Harika bir içerik olmuş, teşekkürler.

 • Cüneyt4 hafta önce
 • Çok detaylı bir anlatım olmuş, bilgilendirici. Teşekkürler

 • Mustafa Tokuç4 hafta önce
 • Güzel ahşap ev modelleri var bu devirde en sağlıklısı ahşap ev hem ısınma kolay oluyor hemde rahat oluyor.


Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478