Ana Sayfa Çocuk Odası Dekorasyonu Bebek Odası Takımları ve Fiyatları 2021

Bebek Odası Takımları ve Fiyatları 2021

Bebek odası dekorasyonu diğer yaşam alanlarına göre çok daha fazla dikkat ve önem gerektiriyor. Yapacağınız mobilya seçimlerinden tutunda, odanın rengi, düzeni, aydınlatması ve tekstil ürünlerindeki seçimleriniz daha rahat ve konforlu bebek odası dekorasyonu için belirleyici unsurlardır. Bu anlamda oda için seçilecek 2021 bebek odası takımları, odanın atmosferini ve konforunu vurgulayan en önemli parça olarak karşımıza çıkıyor.

Bugün yazımızda aileye katılacak yeni üyeniz için birbirinden güzel, şık ve konforlu 2021 bebek odası takımları ve fiyatları hakkında detaylara yer veriyoruz. Heyecanlı anne ve baba adayları içinde bebek odası dekorasyonu ile ilgili ipuçları ve dikkat edilmesi gereken detaylar yazımızın devamında..

2021 Bebek Odası Takımları ve Fiyatları

Bir bebek odası dekore ederken önceliğiniz her zaman güven ve konfor olmalıdır. Bebeğinizin daha rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda büyümesi için özellikle bebek odası modelleri konusunda çok daha fazla seçici ve hassas davranmalısınız.

Peki güvenli ve konforlu bir bebek odası için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? 

Bebek odasının hem görsel açıdan kalitesini arttıracak, kullanışlı, konforlu ve güvenli bebek odası takımları seçmelisiniz. Bunun için hem bebeğiniz için hemde sizin rahat edebileceği, kullanışlı ve kaliteli bebek odası takımları üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Bu odada uzun saatler geçireceğinizi unutmayın, rahat kullanımı ile size zaman kazandıracak, aynı zamanda geniş depolama alanı sunan bebek odası tasarımları arasından seçimler yapmanızı öneriyoruz.

Modern bebek odası takımı 3.700,00 TL
Modern bebek odası takımı 3.700,00 TL

Bebek odası dekorasyonu ve dikkat edilmesi gereken noktalar

Bebek odası dekorasyonu yaparken size önerimiz ilk önce oda içinde ihtiyaç duyacağınız bebek odası mobilyalarına karar verin. Odanın rengini, aksesuar ve tekstil ürünleri gibi detayları bebek odası takımı seçiminden sonra daha rahat şekilde yapabilirsiniz. Bu anlamda seçtiğiniz mobilyanın tarzı ve rengi hayalinizdeki bebek odasını tasarlamanız için belirleyici bir rol oynayacaktır.

Bebek odası karyola seçimi

Bebek odasını tasarlarken bu oda için hayati önem taşıyan mobilya parçası karyola diyebiliriz. Bebeğinizin hem rahatı hemde güveni açısından karyola seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var. Kaliteli bir karyola seçimi bebeğinizin daha sağlıklı uyumasını sağlar. Rahat ve konforlu bir tasarıma sahip olmasının yanında bebeğinizi güvende tutacak bir tasarım olmalıdır. Bu anlamda bebek karyola modelleri seçerken korkuluklar dikkat etmeniz gereken en önemli noktadır.

Korkuluk üzerindeki parmaklıkların genişliği, aynı zamanda bu parmaklıkların çıkarılabilir olması gibi önemli detayları göz önünde bulundurmalısınız.  Korkulukların sağlam olması ve bebeğinizin başından geçmeyecek şekilde tasarlanmış olması çok önemli bir detay. Çıkarılıp takılabilen korkuluk tasarımına sahip bebek karyolaları kullanım açısından size kolaylık sağlayacaktır. Bu tarz bir karyola ile yatak genişliğini rahatça arttırabilirsiniz.

Karyola yatağı seçimi

Bebeğinizin rahat, huzurlu ve en önemlisi sağlıklı bir uykuya dalması için kesinlikle kalite bir karyola yatağı satın almalısınız. Satın alacağınız yatak ne çok sert, nede çok yumuşak olmalıdır. Bebeğiniz için yarı ortopedik pamuklu yatak tercih edebilirsiniz. Pamuklu seçimler yatağın nefes almasını sağlayacaktır, öte yandan çarşaf, yatak örtüsü ve giysi içinde doğru bir seçim olacaktır.

2021 Bebek Odası Takımları / #Mobilya seçimi

Bebeğinizin sağlığı ve güvenliği için mobilya seçimi konusunda çok hassas ve seçici davranmalısınız. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta mobilyaların yumuşak geçişlere sahip olmasıdır. Keskin köşeli tasarımlar bebeğiniz için tehlike yaratabilir. Yumuşak kenarlı mobilyalar ile herhangi bir darbeyi azaltma konusunda doğru seçimdir.

Ayrıca bebek odası için hangi parça olursa olsun ilk dikkat etmeniz gereken nokta, boya içeriğidir. Sağlığa zararlı, kanserojen maddeler ile renklendirilmiş bebek odası mobilyalarından uzak durmalısınız.Bebek odası takımı fiyatlarını bu tasarımlar belirlemektedir.

Bebek odası şifonyer ve dolap modelleri

Bir bebek odasının olmazsa olmaz parçaları şifonyer ve dolaplardır. Bu parçalar odanın tüm kalabalığını ortadan kaldırır ve daha düzenli ve kullanışlı bir düzen yaratır. Bu parçaları bebek odasına dahil etmeden önce özellikle çekmecelerin sağlamlığı konusunda dikkatli olmanızı öneriyoruz. Bu parçaların sağlam yerleştirildiğinden ayrıca emin olmalısınız.

Bebek odası dolap modelleri arasında çekmeceli ve raflı ve askılı tasarımlar üzerinde yoğunlaşın. Unutmayın bu parça bebek odasının düzeni açısından size en büyük kolaylığı sağlayan parçadır. Bebek odası dolap seçimi yaparken uzun vadeli düşünmeyi çalışın. Büyük dolaplar seçerseniz uzun yıllar sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Bebek odanızın büyüklüğünü ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak mobilya seçimi yapmanızı öneriyoruz. Eğer küçük bir odaysa, küçük ve gerekli mobilya parçalarını dahil edin. Özellikle odanın hareket alanını kısıtlayan büyük parçalar kullanmayın, bu parçalar odayı daha kalabalık ve küçük gösterir.

Bebek odası için uygun mobilya renkleri

Mobilya renginde mümkün olduğunca ferah ve huzurlu renkler seçmeye özen gösterin. Parlak ve göz yoran renk tonları bebeğinizin dikkatini dağıtabilir. Bu anlamda soft, açık renkler tercih edilebilir. Size önerimiz hem duvar rengi hemde mobilya renk seçimlerinizde pastel renk tonları tercih edin. Bu tonlar daha yumuşak, rahatlatıcı etkiye sahiptir ve bebek odası dekorasyonu için en ideal renklerdir.

Galerimizde size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden şık ve kullanışlı 2020 bebek odası takımları seçtik. Ayrıca 2021 bebek odası takımı fiyatları hakkında detayları inceleyebilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz