Ana Sayfa Ev Dekorasyonu En Modern Ev Dekorasyon Trendleri 2021

En Modern Ev Dekorasyon Trendleri 2021

2021 ev dekorasyon trend pusulası doğaya yakın yaşam stillerine,  ruhumuza şifa olacak renk ve malzemelere ve kendimizi şımartabileceğimiz yüksek konforlu tasarımları işaret ediyor. Aynı zamanda çok işlevli kullanıma yatkın olması da tercihlerin arasında. Aslında son yıllarda başlayan biyofilik tasarımın 2020 yılının trendini oluşturacağını söyleyebiliriz. Şehrin stres ve yorgunluğundan uzaklaşmak için biyofilik tasarım 2021 yılı evlerinde hem renklerle hem mobilyalar ve objeler ile bütünleşerek yerini hazırlamış görünüyor.

Son yıllarda kendini  gösteren doğal yaşam ihtiyacı 2021 yılında tasarımcı ve iç mimarların dikkatini doğaya çekmesin neden oldu. Uzun yıllar yapay ve soğuk ortamlarda yaşayan insanlar artık doğaya yönelik  rahat ve huzurlu yaşam ortamları aramaya başladılar.

2021 yılında evlerde en çok göreceğimiz renkler; pastel dozu baskın ada çayı ve  nane yeşilinin sakin ve rahatlatıcı tonları olacak. Toprak tonları, zerdeçal sarısı ve gökyüzü mavisinin saf, sakin tonları ile  mor rengi ve pembe renginin birleşerek oluşturduğu mürdüm eriği tonları 2020 yılında yeşil tonlarının en iyi tamamlayacağı renkler arasında görülüyor.

2020 yılı ev dekorasyonu trendleri arasında popüler olan doğal ahşap mobilya kullanımı 2021 yılının da en vazgeçilmezi. İşlem görmemiş, boyasız, ham ahşap mobilyalar hem şık hem rahat kullanımı çok tercih ediliyor. Doğal bir malzeme oluşu ve sağlamlığı ile her dönem biyofilik tasarım ile bütünleşiyor. Özellikle mutfaklar da gördüğümüz ahşap kullanımı hem yalın ve sağlıklı bir ortamı göstermek de çok başarılı. 2020 yılında ahşap mobilyaları çok daha etkin bir şekilde;  cilasız, açık tonlu ve boyasız ham ahşap olarak trendler arasında göreceğiz.

Bu doğallık anlayışı tüm her şeye yansımış durumda. Salonlarda TV  üniteleri yerine mermer ve şömine yer alırken, yatak odalarında yatak başları yerini duvar panolarına bırakıyor. Yine doğal, hafif ve dayanıklı malzemesiyle hezaren mobilyalar da çağdaş teknik ile 2021 yılına başarılı bir dönüş yapıyor. Hazeren Mobilyalar, dolaplar, sandalyeler, paravanlar, aydınlatmaların mükemmel uyum sağladığını ve salon, bahçe, mutfak ile ilgili bir çok objede kendini göstereceğini söyleyebiliriz.

2021 yılı rahat, huzur ve dinginliği benimseyen mimari yapıyla karşımızda olacak, teknoloji ile doğayı bütünleştiren çok işlevli tasarımlar ile insanları daha çok doğaya yakınlaştıracak.

2021 ev tekstili trendleri
2021 ev tekstili trendleri
ev dekorasyon trendleri
ev dekorasyon trendleri
2021 ev trendleri
2021 ev trendleri
2021 salon dekorasyon trendleri
2021 salon dekorasyon trendleri
2021 ev dekorasyon trendleri
2021 ev dekorasyon trendleri

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz