2020 İç Tasarım Trendleri: Endüstriyel Tasarımlar | Ev Dekorasyonu

2020 İç Tasarım Trendleri: Endüstriyel Tasarımlar

2020 İç Tasarım Trendleri Endüstriyel Tasarımlar

2019 – 2020 iç tasarım trendleri arasında öne çıkan endüstriyel tasarımlar hakkında detaylar ve evinize bu modern ve estetik dekorasyon tarzı yansıtmanız için dekorasyon fikirleri yazımızın devamında sizi bekliyor.

Klasik çekicilik ile modern tarz arasında mükemmel bir karışım olarak nitelendirilen Endüstriyel tarzdaki iç tasarımlar son yıllarda popülerliğini büyük ölçüde arttırmış durumda. Bu tasarım stili geçmiş yıllarda eski depo ve fabrika alanlarını doğal ve estetik bir dekorasyon tarzı benimsenerek yaşanabilir alanlara dönüştürülmesi ile ortaya çıkmıştı.

Bu noktada endüstriyel tasarımların dikkat çeken özellikleri arasında açık tuğla ve beton duvarlar ve borular ve metal tasarımlar öne çıkıyor. Endüstriyel iç tasarım genellikle büyük ve açık bir yerleşim alanına sahip mekanlar için uygun olsa da apartman daireleri içinde otantik tarzda endüstriyel stiller son yıllarda bir hayli ilgi görüyor.

2020 İç Tasarım Trendleri: Endüstriyel Tasarımlar

Fakat şu bir gerçek ki klasik bir ev tipinde otantik bir tarz oluşturmak her zaman kolay olmayabiliyor, bu noktada bu tarzın öne çıkan tipik özelliklerini ve belirgin unsurları bilmek ve doğru şekilde dekorasyona dahil etmek gerekir. 2019 – 2020 iç tasarım trendleri arasında öne çıkan endüstriyel tasarımlar hakkında detaylar ve evinize bu modern ve estetik dekorasyon tarzı yansıtmanız için dekorasyon fikirleri yazımızın devamında sizi bekliyor.

Açık taş duvarlar

İlk olarak 70’li ve 80’li yıllarda popülerlik kazanmış olan doğal görünümlü taş ve beton duvarlar, günümüzde en çok aranan iç tasarımlardan biri. Hoş ve doğal duvarlar yaşam alanında konuksever bir rustik cazibe yaratmaya yardımcı olabilir.

2020 İç Tasarım Trendleri Endüstriyel Tasarımlar

2020 İç Tasarım Trendleri Endüstriyel Tasarımlar

[galeri_url]

Aynı zamanda çeşitli materyaller ile süslenen açık taş duvarlar, bir iç mekanın odak noktası haline rahatça gelebilir. Taş duvarlar günümüzde hemen hemen tüm iç mekan stilleriyle uyumludur, ancak endüstriyel tasarımın diğer unsurlarıyla birleştiğinde ortaya çok daha modern, estetik ve modern bir stil görünümü çıkar. Diğer bir yandan doğal taş duvarların modası hiç bir zaman geçmeyecektir.

Yukarıda gördüğünüz gibi, duvarların serin nötr grisi, odaya biraz denge sağlamak için parlak renkli mobilyalarla dengelenirken ahşap dokular, endüstriyel oturma odasına daha davetkar ve sıcak bir hava katmış durumda.

Ahşap ve metal kombinasyonları

Yeni ve eski kombinasyonu, endüstriyel tarzdaki bir yaşam alanının en belirgin unsuru olmalıdır. Endüstriyel tarzlar eskiyi ve yeniyi mükemmel şekilde harmanlayan etkileyici bir stildir ve bu ikisinin birleşimi ile elde edilen bu ying ve yang mükemmel bir kimyaya sahiptir.

Bu endüstriyel tarzı iç mekanda en dikkat çeken tasarım şüphesiz ki endüstriyel tarzı modern çalışma masası tasarımı. Kaba metal boruların masa ve sandalye ayakları oluşturmak ve rafları desteklemek için tekrar kullanılmasıyla uyumlu ve modern bir stil ortaya çıkarılmış durumda.

Demir Borular

Endüstriyel bir tarz için bakır, pirinç ve çelik gibi dayanıklı, uzun süre kullanıma uygun metaller mekan içinde çeşitli bölümlerde öne çıkmalıdır. Özellikle demir tesisat boruları endüstriyel dekorasyon örneklerinde aydınlatmadan aksesuara kadar bir çok tasarımda öne çıkıyor. Endüstriyel tasarımların günümüzde popülerleşmesi ile artık klasik demir tesisat boruları iç mekanlara doğal ve yaşanmışlık hissi veren vazgeçilmez unsurlar haline gelmişlerdir.

Vintage aksesuarlar ve dokunuşlar

Bu endüstriyel havayı yakalamanın en kolay yollarından biri, iç mekana vintage aksesuarlar eklemenin yollarını bulmak. Bu noktada endüstriyel bir iç mekanda vintage etkisi yaratmak için özellikle aksesuara vurgu yapılabilir. İç mekana ekstra bir dokunuş katmak için bu vurgularda zaman zaman çarpıcı renklerde öne çıkarılabilir.

Kesinlikle kaliteli bir endüstriyel iç tasarım oluşturmak göründüğünden çok daha zor ve maliyetli bir iştir. Özellikle küçük metrekareli apartman darileri için bu tarzı uygulamak zorlu ve zahmetli süreçlerden geçmek anlamına gelir. Fakat bu noktada tüm dekorasyon tarzını değiştirmek yerine, modern görünüme sahip yaşam alanlarına küçük eklemeler yaparak işe başlamak daha doğru bir yol olabilir.

Bu noktada duvar dekorasyonu ilk odaklanmanız gereken konu olabilir, klasik renkler yerine duvarda beton yada doğal taş kaplamalar ile dekore etmeyi düşünün. Sonraki aşama ise bu duvarları mümkün olduğunca yalın şekilde bırakıp demir veya parlak metal tasarımlı aydınlatma elemanları dahil etmeyi düşünün. Endüstriyel iç tasarıma uygun ahşap, metal tasarım aksesuarlarla dekorasyonu daha zengin ve modern gösterebilirsiniz.

[galeri_url]