Dekorasyon Blog Arama

Ahşap Dükkan Dekorasyon

Dükkan tasarımında ahşap etkileyicidir. Eski tarz bir hava katmak isteyenler bu yöntemi seçebilir. Hem eski bir hava katıp hem de modern bir hissiyata da ulaşmak mümkündür. Daha çok restoran ve iş yeri girişlerinde ağırlık verilmektedir. Sadece masa, sandalye gibi eşyalar değil saat, tablo, askılık tarzı eşyalarda da kullanılabilir.

Ahşap Dükkan Dekorasyon

Ahşap Dekorasyonun da Dikkat edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ahşap kullanılan mekanların aydınlatmasının iyi olması gereklidir ki loş ve koyu bir ortam oluşmasın. Boğucu bir hava hissiyatı vermesin. Ahşap işlemesi olabildiğince doğal olmalıdır ki ahşap hissini gerçekten verebilsin. İşlemesi çok olursa yapaylık hissi uyandıracaktır.

Ahşap Dükkan Dekorasyon
Ahşap Dükkan Dekorasyon

Dekorasyon da Ahşap Neden Tercih Edilir?

Ahşap sağlam bir malzeme olduğundan kolay kolay eskimez ve uzun yıllar kullanılabilir. Her türlü iklim koşullarına dayanıklıdır. Hem ahşap ortamı daha sıcak tutar. Ortam da daha az yakıt yakılmasını sağlar. Dönüşüm yapılabilecek bir malzeme olduğundan atılması da kolay kolay gerekmez. Artılarının yanın da eksisi de çok çabuk yanıcı bir maddedir.

Ahşap Dükkan Dekorasyon
Ahşap Dükkan Dekorasyon
Ahşap Dükkan Dekorasyon

Ahşap Temizlemesi Nasıl Olmalıdır?

Mobilyaların en iyi şekilde görünmesi için periyodik olarak derinlemesine temizlik yapmanız gerekir. Yüzey kirini gidermek için öncelikle mobilyaların tozu alınmalıdır. Zayıf bir su çözeltisi ve bulaşık yıkama sabununu karıştırmayı deneyin. Çözeltiye yumuşak bir bez batırıp sıkın ve tüm mobilyalarınızı silin. Islak değil, nemli bir beziniz olsun. Kurulamak unutulmamalıdır.

Ahşap Dükkan Dekorasyon
Ahşap Dükkan Dekorasyon
Ahşap Dükkan Dekorasyon
Ahşap Dükkan Dekorasyon

Kaynar su içerisine iki tane çay poşeti koyun. Çayın oda sıcaklığında soğumasına dikkat edin. Yumuşak bir bez alın ve çaylı su içinde ıslatıp nemli bir hal alana kadar sıkın. Daha sonra bu bezle ahşabı temizleyin. Çayın içerisinde bulunan tanik asit, ahşabı korumak için harika birebirdir. Ahşabın nasıl parladığına inanamayacaksınız.

Kullandığınız temizlik malzemelerine dikkat edin. Uygun olmayan malzemeler ahşabı aşındırabilir. Jel yapıdaki Arap sabunu ile silmeyi tercih edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan İş Yeri Giriş Dekorasyonları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478