Dekorasyon Blog Arama

Ahşap Dükkan Dekorları

Ahşap dükkan süslemesinde en çok tercih edilenler arasındadır. Dayanıklı olması ve otantik bir hava vermesi insanları cezbediyor. Süslemeye çok uğraşılmayıp doğal halde bırakılınca ahşap çok daha güzel oluyor. Maddi olarak da daha ucuza geliyor.

Ahşap Dekorasyon

Ahşap Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ahşabın en büyük düşmanları; toz, su ve sıcakla temastır. Sıvı ile temastan kaçınılmalıdır. Sıcak içecek ve yiyecekler için bardak altlığı, nihale kullanmanız ise masa üzerinde lekeler oluşmasını önleyecektir. Ayrıca ahşap güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Kimyasal temizlik malzemesi kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Ahşap Dekorasyon
Ahşap Dekorasyon

Ahşap Dekorunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Aynı renk ahşapları kullanmaktan kaçının. Boğucu ve koyu bir hava yaratacaktır. Bir ana renk belirleyip ona göre gidin. Cam, metal, mermer ve taş gibi envanterlerle süsleyin. Aydınlatmaya da dikkat edin ki ahşap koyudur loş bir ortam oluşmasın.

Ahşap Dekorasyon
Ahşap Dekorasyon
Ahşap Dekorasyon

Ahşaptan Neler Yapılabilir?

Ahşapta doğallığı ön plana alarak bir çok şey yapılabilir. Saat, masa, sandalye, tablo, raf, kitaplık, ayna, lamba gibi şeyler yapılabilir. Bunların özgün ve sade olmasına dikkat edin. Ahşabın kendi yapısını bozmayın.

Ahşap Dekorasyon
Ahşap Dekorasyon
Ahşap Dekorasyon
Ahşap Dekorasyon

Ahşap dekorlarının bakımlarına önem verilmelidir. Bakımı yapılırsa uzun zamanlar dayanabilir. Bakımı yapılmazsa çok çabuk eskir ve atmak gerekir. Bakımı ve temizliği kolaydır. Hem ortama hoş bir görüntü verir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Kuaför Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478