Dekorasyon Blog Arama

Alçıpan Dekor Ve Tasarımları

Sizlere alçıpan dekorasyon ve tasarım konusunda öncelerden çalışmalar sunmuş olmamıza rağmen yeterli olmadığı için ve gelişen şartlar açısından her geçen gün yenilenen ortamlar ve durumlar yüzünden en yenilerini sizlere ulaştırma açısından yeni örnekleri vermeye ve sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz.Bu tasarımlar klasikten tutunda en modern tarzlara varana kadar toplamaya çalışıyoruz.Her alan da sizlere en yenilerini bulup ulaştırmaya çalışıyoruz.Gelişen günümüzün şartlarında evlerini en modern tarzda ve durumda olmasının yanı sıra rustik,klasik,country,akdeniz vb. tarzlarda dekore etmeye çalışan bireyler her daim en güzel olanı araştırma açısından kendilerini yapı dekorlarında ve siteleri araştırma içerisine girmektedirler.

Alçıpan Dekoru

Evlerinin dışında da alçıpan kullanım alanı çok yaygın olup alçıpan üreten ve bu ekibin yanında kartonpiyer ve stropiyer ürünleri ile iş kolu dağılımı yapan firmalar konusunda araştırmanızı tavsiye ederiz.Kartonpiyer firmaları ve alçıpan firmaları çok yaygın olmamakla birlikte var olanlarında ustaları ve işi bakımından sağlam olup olmadıklarını araştırmalısınız.Yapılacak ürünlerin sağlam monte edilmesi ve ileri ki tarihlerde kullanıma dayalı deforme olmaması,kırılmaması,parçalanmaması ya da kendiliğinden düşme olayları yaşanmaması lazım.

Alçıpan Dekoru
Alçıpan Dekoru
Alçıpan Dekoru

Büyük firmalar genelde kapalı ihale usulü ile şartlarını sunarak iş yaptırıyorlar.İhale usulünde belirli süre içerisinde alanın bitmesi zorunludur.Zaman aşımında üretici firma ihalesini aldığı firmaya bitiremediği her gün içerisinde ceza parası öder.Bu tür ihaleler genelde devlet elinin olduğu alanlarda meydana gelmektedir.Bunların dışında özel sektörde de çok büyük olan ve dünyaca tanınmış iş adamlarının ihaleleri sayılmaktadır.Devlet ihaleleri olarak;hastane,belediyeler,kaymakamlık binaları,meclis binaları vb. gösterebilirken:Özel sektör olarak;Erdemir,is demir,kar demir,Eti,koç holding vb. firmalarını örnek olarak gösterebiliriz.

Alçıpan Dekoru
Alçıpan Dekoru
Alçıpan Dekoru
Alçıpan Dekoru
Alçıpan Dekoru

İstenilen şekil ve büyüklüklerde alçıpan dekorasyon yaptırabilirsiniz.Renk bakımından da istediğiniz rengi uygulatabilirsiniz. Renk konusunda biraz daha fazla bir miktar ödeyebilirsiniz.En iyisi olsun üç kuruş fazla olsun diyorsanız bu seçimler içerisinden beğendiğinizi uygulamaya alabilirsiniz.Bunların dışında alçıpan dekorasyon üretimi yapan ve kartonpiyer ile ortak kolda çalışan firmalar gittiğiniz zaman sizlere katalog sunacağını ve oradan da seçim yapabileceğinizi söyleyebilirler.

Alçıpan Dekoru
Alçıpan Dekoru
Alçıpan Dekoru
Alçıpan Dekoru
Alçıpan Dekoru

Alçıpanlar da en önemli olaylardan bir diğeri de seçtiğiniz modele uygun olarak aydınlatma seçmelisiniz.Yani klasik tarzda bir alçıpan tasarımı yaptırmışsanız yine aynı şekilde aydınlatmayı da klasik seçmelisiniz.Modern tarz ise aynı şekilde modern olmak zorunda.Birbirine uymayan aydınlatmaları asla seçmeyin.Ne olduğunu,olacağının anlaşılması açısından seçimler konusunda dikkatli davranmalısınız.Aydınlatma sisteminin seçiminde karıştırırsanız uyumlar abartılı olur ve güzel görünüm yakalamaya çalışmanızın dışında bir çalışma yapmış olursunuz.Bu tür bir olay karşısında bu ortamı görenlerin düşüneceği tek şey şu olur herhalde;”parası ile rezil olmuş,kaş yapayım derken göz çıkarmış.”

Alçıpan Dekoru
Alçıpan Dekoru
Alçıpan Dekoru

Bu tür söylemlere maruz kalmamak açısından,aydınlatma sistemlerinin her kesimini kendi bölümüne göre seçmelisiniz.Tabi bunlar içerisinde de aynı şekilde mobilya,halılar,süs eşya ve perdeleriniz konusunda da aynı seçime dikkat etmelisiniz.Kısacası her bölümü birbiri ile harmanlamalısınız. Yapacağınız tek yanlış bile ekibinizi etkileyecek ve o ekibe uygun olmadığını orada durduğu sürece bağıracaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Dekoratif Ayna Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478