Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Antrasit Rengi ile Uyumlu Renkler

Antrasit Rengi ile Uyumlu Renkler

Antrasit rengi; siyah, gri, beyaz rengin karışımından oluşur. Son zamanlarda ev dekorasyonunda, kıyafet seçimlerinde çokça tercih edilen bir renk haline gelmiştir. Antrasit rengi, nötr bir renk olarak belirlendiğinden birçok renkle bir araya geldiğinde uyumlu bir sonuç ortaya çıkarır. Oldukça uyumlu bir renk olan antrasit, farklı renklerle bir araya geldiğinde ortaya farklı görünümler ortaya çıkarır. Antrasit rengi ile uyumlu renkler için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ev dekorasyonunda modern bir yenilik isteyenler antrasit renginden yardım alabilir. Kıyafet seçimlerinde de antrasit rengi kişiye soft bir hava katacaktır.

Dekorasyonda Antrasit Rengi ile Uyumlu Renkler

1- Antrasit Beyaz Renk Uyumu

Antrasit ile uyumlu renkler arasında, beyaz en çok beğenilen ve en çok tercih edilen renktir. Beyaz ve antrasit bir araya geldiğinde ortaya son derece soft-huzurlu bir sonuç ortaya çıkar. Dekorasyonda sıkça tercih edilen beyaz-antrasit, kullanılan ortama modern bir hava katar. Duvarlarınızı antrasit, parkelerinizi beyaz kullanırsanız sakin ve yumuşak bir atmosfer elde edersiniz. Dilerseniz antrasit parkeler ve beyaz koltuklar ile aynı atmosferi yakalayabilirsiniz.

2- Antrasit Siyah Renk Uyumu

Antrasit ile uyumlu renkler arasında siyah da en çok kullanılanlardan biridir. Kullanıldığı ortama asil ve ağır bir hava katar. Cesur bir şekilde dekorasyon yapmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği bir ikilidir. Dekorasyonda, kıyafet seçimlerinde de sıkça tercih edilen bu uyum, ağır ve soğuk bir görünüm isteyenlerin çok işine yarayacaktır. Dekorasyonda, antrasit rengi duvarlar ve siyah koltuklar çok iyi bir seçim olacaktır. Siyahı çok büyük bir alanda kullanmak istemeyenler ise siyah bir lambader ve siyah aksesuarlar ile aynı modern görünümü yakalayabilir.

3- Antrasit Kırmızı Renk Uyumu

Kırmızının cesurluğu, antrasitin nötrlüğü birleştiği zaman ortaya hem iddialı hem de yumuşak bir görünüm çıkar. Birçok kişi tarafından kullanılmaya cesaret edilmese de kırmızının açık tonları antrasit rengi ile birleştiği zaman ortaya çıkan sonuç çok kaliteli durmaktadır. Kırmızı koltuklar ve antrasit duvarlar, hem çok farklı hem de çok iddialı bir görünüm oluşturabilir. Kıyafet seçimlerinde kullanıldığı zaman da kişiye çekici bir görünüm kazandırır. Cesur seçimler yapmak isteyenler hem dekorasyonda hem de kıyafet tercihlerinde bu renk uyumundan yararlanabilir.

4- Antrasit Yeşil Renk Uyumu

Antrasit ve yeşil renk birlikte kullanıldığında sofistike bir görünüm oluşturur. Yeşilin zümrüt yeşili tonu kullanıldığı zaman ortaya çıkan sonuç çok daha uyumlu olacaktır. Daha iddialı ve sofistike görünüm isteyenler ise gold aksesuarlar ile görünümleri tamamlayabilir. Hem dekorasyonda hem de kıyafette tercih edildiğinde modern ve kaliteli bir görünüm oluşur. Zümrüt rengi koltuklar ve antrasit rengi duvarlar da modern bir dekorasyon görüntüsü isteyenler için bir seçenek olabilir. Özellikle evinde kaliteli bir değişiklik yapmak isteyenlere zümrüt yeşili ve antrasit renk ikilisini önerebiliriz.

5- Antrasit Mavi Renk Uyumu

Antrasit ve mavi renk ikilisi hiç uymayacak gibi görünse de aslında mavinin özel tonları tercih edildiğinde ve doğru aksesuarlarla kombinlendiğinde son derece güzel durmaktadır. Lacivert, indigo gibi renkler antrasit rengiyle daha çok uyum yakalamaktadır. Evlerinde çılgın bir dekorasyon isteyenler mavi renkte duvar boyası ve antrasit rengi koltuklar kullanabilir. Dekorasyon beyaz aksesuarlarla tamamlandığı zaman doğru ve uyumlu bir görüntü oluşur. Bu ikinin uyumunda dikkat edilmesi gereken seçilecek aksesuar renklerinin uyumu bozmayacak ve göz yormayacak şekilde olmasıdır.

6- Antrasit Turuncu Renk Uyumu

Antrasit ve turuncu renkleri, bulunduğu ortama eğlenceli ve ferah bir görüntü verir. Mutfak, banyo gibi alanlarda temiz bir görüntü vermek isteyenlerin tercih edebileceği bir seçenektir. Dekorasyonda çocuk odalarında kullanıldığı zaman enerjik ve eğlenceli bir atmosfer oluşturur, çocuğun dinamiğini arttırır. Salon dekorasyonunda kullanmak isteyenlerin, göz yorucu bir görüntü olmaması için aksesuarları uyumlu bir renkte seçmeleridir. Marjinal bir değişiklik isteyenler ev dekorasyonunda severek bu ikiliyi kullanabilir.

7- Antrasit Açık Kahverengi Uyumu

Antrasit ve kahverengi, tek başlarına soğuk ve koyu renkler olduğundan kullanımı pek tercih edilmez. Ancak kahverenginin açık tonları kullanıldığı zaman huzurlu ve sakin bir görünüm oluşturabilir. Ev dekorasyonunda, küçük objelerde veya koltuk takımlarında kullanıldığı zaman, küçük bir değişiklik gibi görünse de, ortamın havasını tamamen değiştirmektedir. Sizler de çok büyük olmayan değişiklikler yapmak ve farklı atmosferler yaratmak isterseniz açık kahverengi- antrasit uyumundan yararlanabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz