Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Antre için Halı Seçimi ve Renk Önerileri

Antre için Halı Seçimi ve Renk Önerileri

Antreler evinizin ve sizin tarzınız hakkında ilk ipuçlarını veren önemli alanlardır. Yazımızda bugün antrenin tarzını büyük ölçüde etkileyen halı modelleri ve antre için halı seçimi nasıl yapılmalı, hangi renkler tercih edilmeli gibi başlıklara detayları ile yer veriyoruz.

Evinize attığınız ilk adımda tarzınızı ve zevkinizi yansıtan bir görsel ile karşılaşmak son derece rahatlatıcı ve keyiflidir. Etkileyici bir antre dekorasyonu başta sizi ve evinize ilk kez gelecek misafirler için son derece önemli bir konu. Bu anlamda antre & hol alanlarını sadece giriş çıkış için kullanılan bölümler olarak düşünmek son derece yanlış olacaktır.

Antre için Halı Seçimi ve Renk Önerileri

Makale Başlıkları

Koridor dekorasyonu yaparken evin tarzına uygun renkleri ve desenleri kullanabileceğiniz önemli parçalardır halı modelleri. Seçeceğiniz halıdaki renk ve desenler antrede dikkat çekici bir etki yaratmanıza yardımcı olacaktır. Tabi ki halı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken belli başlı önemli kriterler antre halıları içinde aynen geçerli olacaktır.

antre halı modelleri 2020
antre halı modelleri 2020

Örneğin, zemin kaplamasının rengi, koridor uzunluğu ve genişliği, koridorun aldığı ışık miktarı ve tabi ki evin dekorasyon tarzına uyumluluğu antre için halı seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken noktalar. Ayıca antre hol halıları için de geçerlidir.

Dikkat çekici bir etki yaratmak istiyorsanız kontrast renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer antre koyu renk bir zemine sahipse bu alana hareket ve enerji katacak parlak ve canlı renkteki halı modelleri arasından seçimler yapabilirsiniz.

Koridor Halıları Nasıl Olmalı ?

Antre nasıl düzenlenir ve halı antre modelleri için yazımıza okumaya devam edebilirsiniz.Antre dekorasyonu için farklılık yaratacak halılar arıyorsanız dikkat çekici renklere sahip olmasının dışında modeliyle de dikkatleri üzerine çekebilecek tasarımlara yoğunlaşabilirsiniz. Basit bir örnek verece olursak, klasik yolluklar yerine kıvrımlı kenarlı antre halı modelleri ile farklılık yaratabilmeniz mümkün.

Koridorda loş aydınlatmalar tercih ediyorsanız halı seçiminiz daha fazla önem taşıyacaktır. Çünkü bu tarz az ışık alanlarda açık renkli kombinasyonlar yapılması gerekir. Beyaz tonlarda şık bir halı antreyi daha aydınlık ve ferah göstermek için doğru bir seçim olacaktır.

Dekorasyon tarzınıza uygun halılar seçmeniz gerektiğinden bahsetmiştik, fakat bazı durumlarda koridorda sıcak ve samimi bir atmosfer yaratmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda desenli kilimler ve dokuma halılara dekorasyonda yer vermenizi öneririz.

Bu alanı daha dinamik bir stile çevirmek istiyorsanız antre için halı seçimi yaparken canlı renkleri ve desenleri kullanmaktan asla çekinmeyin. Bu tarz enerji veren renklere sahip koridor halıları eve attığınız ilk adımda içinizi ısıtır ve enerjinizi yükseltir.

Koridora hareket katmak için renkli çizgili yada zikzak desenlerini kullanabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz