Ana Sayfa Banyo Dekorasyonu Modern Tasarım Göz Alıcı Asma Klozet Modelleri

Modern Tasarım Göz Alıcı Asma Klozet Modelleri

Modern tasarım banyoların en dikkat çeken parçalarından biride klozet tasarımlarıdır. Yenilikçi bir tasarıma ve estetik görünüme sahip olan asma klozet modelleri, direk duvara monte edilebilen ve yer ile teması olmayan klozet tipleridir. Asma klozetlere olan ilgi son yıllarda hızlı şekilde artış göstermiş ve yeni nesil banyoların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Yazımızda bugün asma klozet montajı nasıl yapılır ve asma klozet fiyatları hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bulabilirsiniz.

Duvara monte edilen ve bir çok farklı model seçeneğine sahip olan asma klozetler çoğu kişide merak ve hayranlık uyandıran tasarımlardır. Yenilikçi tasarımları ile dikkat çeken bu klozet tipleri modern ve estetik bir görünüm dışında, yerden tasarruf etmek için doğru bir seçenektir. Asma klozetler klasik modellere göre daha az yer kaplar, yer ile teması olmamasından dolayı banyo temizliği açısından da büyük kolaylık sağlar.

Modern Asma Klozet Modelleri

Makale Başlıkları

Modern klozetler hakkında en merak edilen konu montajının ve çalışma prensinin nasıl olduğudur. Duvara monte klozet modelleri klasik tasarımlara göre çok daha farklı bir rezervuar sistemine sahiptir. Genel olarak gömme rezervuar olarak  adlandırılan bu sistemde rezervuar duvar içine yerleştirilir. Bu şekilde banyoda yerden tasarruf edilmesi sağlanır ve çok daha modern ve estetik bir görünüm ortaya çıkar. Ayrıca duvara asmalı klozet olarak ta geçmektedir.

Modern Tasarım Göz Alıcı Asma Klozet Modelleri
Modern Tasarım Göz Alıcı Asma Klozet Modelleri

Asma klozetler farklı model ve özelliklere sahip olabiliyor. Her asma klozet aynı bağlantı tipine sahip olmayabilir, hem açık hemde gizli bağlantı şekilleri vardır. Örneğin bağlantıları açık asma klozetler daha hızlı şekilde montaj yapılabilir. Bağlantı vidaları açıkta kaldığı için çok daha hızlı sürede kurulumları tamamlanabiliyor. Diğer yandan gizli vida bağlantıları içeren modern asma klozet modelleri montaj aşaması uzun ve yorucu olabilir. Gizli vida sistemine sahip bu tasarımlar görsel açıdan çok daha estetik ve temiz bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda en çok tercih edilen klozet tipleri olduğunu da belirtelim.

Asma klozet alırken nelere dikkat edilmelidir?

Banyonuz için modern bir asma klozet tasarımı satın almayı düşünüyorsanız öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta rezervuar sistemidir. Satın alacağınız tasarımın duvara nasıl şekilde monte edileceğini konusu son derece önemlidir. Bilmeniz gereken diğer önemli bir nokta her asma klozet aynı rezervuar sistemine yani sifon sistemine sahip olmayabilir. Örneğin son yıllarda kullanımı giderek artan ve rezervuar sistemi dar olarak tasarlanan modeller duvar kırma işlemi yapılarak montajı sağlanmaktadır. Bu tarz bir işlem içinde asma klozet seti gerekir ve  her modele göre farklı ve değişebilen seçeneklere sahiptir.

Set olarak satın alacağınız asma klozet modelleri genellikle klozet kapağı ve taharet musluğu sete dahildir. Fakat her marka ve model için aynı durum söz konusu olmayabilir. Bu noktada bir asma klozet satın alırken setin içinde hangi parçaların olduğuna dikkat etmelisiniz. Diğer bir konu ise duvarın taşıma kapasitesidir. Turkuaz asma klozet modelleri duvardan destek aldıkları için, banyo duvarının asma klozet taşıma kapasitesi hakkında bir uzmandan mutlaka tavsiye alınması önerilir.

Bu tarz modern ve estetik görünümlü klozet modelleri bir çok tanınmış yapı markette bulunabiliyor. Asma klozet fiyatları marka, model ve bağlantı özelliklerine göre farklılaşabilir. Bu noktada satın almadan önce markayı ve ürünü İnternet üzerinde biraz araştırıp, kullanıcı yorumlarını okumalı ve kararınızı bu şekilde vermenizi öneririz. Özellikle aynı ürünü kullanan ve görüşlerini bırakan kişilerle iletişime geçip, ürün hakkında olumlu ve olumsuz deneyimleri konusunda bilgi alabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz