Ana Sayfa Bahçe Dekorasyonu Bahçe Tasarımları ve Tasarım Saksılar

Bahçe Tasarımları ve Tasarım Saksılar

En güzel saksı ve bahçe tasarımlarını ele alıyoruz. Sizi hayrete düşürecek güzellikte ve evinizi harika bir yaşam alanına dönüştürecek tasarımlar.

Özellikle pandemi nedeniyle insanların artık daha çok evlerinde vakit geçirdiğini düşünürsek, bu mekanları daha havalı ve hoş görünümlü yerlere çevirecek birkaç tavsiyemiz var.

Şıklık konusunda pahalı örnekleriyle yarışacak ve fiyatları makul olan tasarım saksılar evinizin her köşesinde canlılığı size hissettirecektir.

Saksı ve Çiçek Rengi Seçimi

Evinizin tamamlayıcı aksesuarlarından bir tanesi de kuşkusuz saksılar ve onların içindeki birbirinden güzel çiçeklerdir. Peki saksı ve çiçek seçiminde nelere dikkat etmeliyiz.

Sade görünüm tercih eden ve şıklığı sadelikte arayan bireyler, mat renk saksılar ve bunların içerisine birbirinden şık sukulent bitkileri düşünebilirler.

Ahşap Tasarım Saksı
Ahşap Tasarım Saksı
Ayaklı sukulent saksı
Ayaklı sukulent saksı

Daha hareketli ve neşeli bir görünüm tercih edenler ise, hayvan figürleri içeren veya renkli saksıların içine rengarenk bitkiler tercih edebilirler.

Baykuş saksı seti
Baykuş saksı seti
Ahşap kütük saksı
Ahşap kütük saksı

Bahçe Tasarımları

Eğer eviniz bahçeliyse veya bahçeye dönüştürebileceğiniz bir terasınız varsa sizin için seçim şansı daha çok demektir. Özellikle bu dönemlerde bahçede vakit geçirmek bir ayrıcalıktır. Hele bir de bahçeniz şık dekore edilmişse tadından yenmez.

Gerçek bir bahçeye sahipseniz mutlaka düzenli bir çim görüntünüz olmalı veya teras kullanacaksanız buraya sentetik çim halı serebilirsiniz. Doğa kendini güzelleştirmeyi her zaman bilir, bu yüzden yapacağımız tasarımlarda doğayı örnek alacağız.

Sürekli bir çim görüntüsünün üzerine aslında ne renkte çiçekler koyarsak koyalım görüntü hep güzel olacaktır. Ancak, çiçeklerin renk olarak birbiri ile uyumu veya kontrast olacak şekilde düzenlenmiş olması ayrı bir hava katacaktır.

Özellikle aynı tonlara sahip veya ortak ana renkteki çiçekleri bir araya getirmemek çok daha doğal bir görüntü ve çeşitlilik sağlayacaktır.

İşte en güzel bahçe tasarımları

At arabası çiçek düzenlemesi
At arabası çiçek düzenlemesi bahçe tasarımı
Yol kenarı çiçek düzenlemesi
Yol kenarı çiçek düzenlemesi
Ayaklı bahçe saksısı
Ayaklı bahçe saksısı
Bahçe girişi
Bahçe girişi

Yeni tren bahçe tasarımları yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz