Ana Sayfa Bahçe Dekorasyonu En Trend Bahçe Tasarımları 2021

En Trend Bahçe Tasarımları 2021

Evinizin bahçesi için ilginç bahçe tasarımları arıyorsanız doğru yerdesiniz. Görebileceğiniz en ilginç bahçe tasarımları burada.Ancak evinize uygulamadan önce başkasının fikrini almanızı tavsiye ederiz.

Bahçeler söz konusu olunca insanlar sürekli tasarım,model,dekor ve dizaynı konusunda genel bir araştırma içerisine giriyorlar.Büyük evlerin bahçeleri genelde bahçıvanların elinde şekil almaktadır.Onlar plan hazırlayıp,bu planı evin sahibine durumu arz ederek karara bağlanır.

Bunların dışında bahçelerini kendi yapmak isteyen,geniş arazileri olan kişilerin de araştırarak uygulamaya almak istedikleri alanlardır.Bahçe yapmak için araştırma içine girenlere yönelik harika çalışmaları sizlere sunmaya devam ediyoruz.

Ahşaptan yapılmış,içi güller ile dolu olan bir el arabası fikri tamda bahçede ana kapıya yakın ya sağda ya da solda küçük bir ışıklandırma yardımı ile harika bir fikir olarak karşımızda durmaktadır.Renkli ışıklar kullanarak bu görünümü gecede hareketlendirmek gerçek anlamda güzel olmaz mı?İlk giriş için sevdiğiniz renklerde,güzel güller ile içini doldurabilirsiniz.Gül sevmeyenleriniz varsa onun yerine kasımpatı,menekşe,sümbül,lale,ters lale…Bin bir çeşit çiçekten sevdiğiniz olanı seçer ve onu dikersiniz.

İlginç Bahçe Tasarımları

Bahçe modelleri

Paletten fayton yapımı,kütükten tren yapımı,bisikletten saksılık ve tasarım yapmak gayet basit ve kolay tasarımlardır.Dizayn olarak,model olarak da hoş durmaktadır.İstediğiniz renge boyayabilir ve ilginç bahçe tasarımlar buna ek olarak rengarenk çiçekler ile tamamlayabilirsiniz.Küçük fenerler ile aydınlatabilirsiniz.Asma fenerlerden yere bir kaç tane serpiştirin,asılı olarak da iki ya da üç tane ayarlayın.Akşam çok harika bir görüntü sunacağından emin olabilirsiniz.

Bahçe modelleri

Eskilere ait bütün eşyaları bahçe tasarımlarında kullanabilirsiniz.Yerine göre tasarım ve çiçek seçip bunları birbiri ile harmanlamayı başarırsanız,harika görünümler elde edebileceğinizden emin olabilirsiniz.Buna uygun aydınlatma tasarımları da seçerseniz ve konumunu da düzgün belirlediğiniz takdirde bahçeleriniz harika görünecektir.

Bahçe modelleri
ilginç bahçe tasarımlar

Bunların dışında birde ikebana düzenleme sanatı var.Bunu her kesim yapamıyor tabi!Bunun için özel bir eğitim almanız gerekmektedir.Süs ağaçlarına bahçelerinizde şekil vermek istediğiniz zaman bu işi yapan birilerini tutmanız gerekmektedir.Siz yapmaya kalkmamalısınız ki aksi takdirde sonuç hiç güzel olmayacağından emin olabilirsiniz.

İlginç Bahçe Dekorasyonları

Sizlere ilk defa bahçe tasarımı ile ilgili paylaşım hazırlıyorum.İlginç tasarımlar bulmaya çalıştım.Bu konuda da baya başarılı olduğumu düşünüyorum.Çünkü baya ilginç tasarımlar buldum.Borulardan saksı düşüncesi çok ilginç.Boruları griye boyamak ve bu rengi tamamlamak için rengarenk çiçekler ile bezemek gerçekten zekice bir düşünce.

Bu kişi balkonunu süslemek için bu tasarımı kullanmış.Sizler bu tasarımı bahçelerinizde geliştirerek ilginç bahçe tasarımlar oluşturabilir ve şekillendirerek uygulayabilirsiniz.Hayal gücü sonsuz olan tasarımcılar istediği şekilde her şeyi kullanarak uygulayabilirler.

bahçe tasarımı

İlkine benzer bir tasarımı bahçe merdiven süslemesi olarak kullanılmış.Başarılı bir çalışma olmuş.Çok ilginç ve güzel durmaktadır.Bütün merdivenli olan yollarımızı bu şekilde canlandırabilirsek çok hoş görüneceğine eminim.

bahçe tasarımı

Bahçelerimizde eski ve işe yaramayan lastikleri değerlendirebilirsiniz.Öncesinde bunlardan tabure ve masa yapımını paylaşmıştım.Kendin yap bölümünde bulunmaktadır.Burada da saksı olarak kullanılmaktadır.Güzel bir düşünce olarak karşımızda durmaktadır.

bahçe tasarımı

Yukarıdaki tasarımlarda baya ilginç ve çok güzeller.Eski nostaljik arabalardan süslemeler,bisikletten saksılar,vazodan su döküyormuş gibi çiçek süslemeleri.Sizler de bu gibi düşüncelerden yola çıkarak bahçelerinizde yepyeni tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Çok ilginç ve çok hoş görünen bahçe dekorasyonları arasında olan iki güzel görseli de sizlere paylaşmak istedim.Benim çok hoşuma gitti sizleri bilmiyorum.

bahçe tasarımı
bahçe tasarımı
bahçe tasarımı

Bu yazıdaki en ilginç bahçe dizaynları sizlere elimden geldiğince paylaşmaya çalıştım.İnşallah sizlerde beğendiğiniz tasarımları bahçelerinizde kullanabilirsiniz.Bazılarını hazır alabilirken bazılarını sizler kendileriniz dizayn edebilirsiniz.

İlham Verici Bahçe Tasarımları

Evin dışında kullanmak için alanı olan insanlar, bu alanları bahçe olarak değerlendirmeleri en iyi seçenektir. Hem hobi olarak uğraşılabilir, hem bir şeyler yetiştirilebilir, hem de dinlemek için harika bir ortamdır. Sinir, stres ve sıkıntıları atmak için en ideal ortamların arasındadır. Toprak bütün kötü enerjileri alıp pozitif enerjiler ile yükler vücuda, bu yüzden çok yararlıdır. Göze hitap olarak da insanı etkileyen görüntüler oluşturulabilir. Bahçe tasarımında seçenek çok fazladır. Geniş bir balkonu bile bahçe olarak kullanabilirsiniz. Bu makalede seçenekler arasından birkaç örnekle birlikte açıklamalar yapılmıştır.

Bahçe Tasarımları

Bahçe Tasarımlarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Yolların veya binaların yakınında İnsan ve hayvanlar için ürün yetiştirilmemeli.
  • Yolların ve binaların yakınında, bitki süsleri yapın ve yemekleri mümkün olduğunca kirleticilerden uzakta tutun.
  • Hobi bahçesi yapacaksanız yükseltilmiş yataklarda kirlenmemiş topraklar kullanmayı düşünün.
  • Peyzaj çalışmasına başlamadan önce bahçenin bir krokisini çıkarılmalıdır.
  • Bahçenin eni, boyu, sınırların binaya olan mesafesi varsa diğer yapı ve ağaçlar krokide belirtilmelidir.
  • Peyzaj planlamasında ilk yapılması gereken istenmeyen görüntü, gürültü gelen yada kötü koku yayan bölümlerin giderilmesidir.
Bahçe Tasarımları
Bahçe Tasarımları

Peyzaj düzenlemesinde bitki seçerken ana prensip bahçe sınırına doğru büyük bitkiler eve yaklaştıkça da daha alçak bitkilerin seçilmesidir. Uzaktaki bitkiler yakındaki süs bitkileri için aynı zamanda fon oluşturacaktır. Bahçenizin en uygun yerine gölge elemanları düşünebilir yürüme yolları yada süs havuzu ve varsa çocuklara bir oyun alanı için yer yapılabilir. Bahçenizde sebze yetiştirmek için bir köşe ayırabilirsiniz. Peyzaj düzenlemesi yapabilmek için bitkiyi tanımak önemlidir aldığınız bitki çok küçük olabilir fakat bitki materyali inşaat malzemesi gibi değildir, yıldan yıla kütle yada form olarak değişir bitki seçerken büyüdüğünde alacağı şekil ve boy dikkate alınmalıdır.

Bahçe Tasarımları
Bahçe Tasarımları
Bahçe Tasarımları

Peyzaj çalışması yaparken doğru bitkiyi seçmek için mutlaka satın almadan önce bitki hakkında bilgi edinmelisiniz. Yanlış seçilen bitki sadece kötü bir peyzaj oluşturmakla kalmayıp aynı zamanda kullanım alanlarının işlevselliğini de azaltabilmekte rahatsız edici olabilmekte hatta çevreye zarar verebilmektedir. Bilinçsizce seçilen ağaçları kesebilmek için her gün onlarca kişi kurumlara başvurmaktadır. . Bitki seçimi ve aktivite yerleri için alanın anlaşılması

Bahçe Tasarımları
Bahçe Tasarımları

Bahçeyi Güzelleştirmek İçin Neler Yapılabilir?

Salıncaklar bahçenizi güzelleştiren en önemli unsurlardan biridir. Rahatlatıcı ve eğlencelidirler. Bahçelerinizde mangal yapabileceğiniz bir bölüm ayırmayı düşünüyorsanız, ahşaptan yapılmış dekoratif peyzaj mobilyaları seçmeniz göze güzel gelecektir. Değişik figürlü sandalyeler, küçük puflar, renkli yastıklar, taşlardan patika yol ve ışıklandırmalar şık ve güzel bir görüntü yaratacaktır.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz