Ana Sayfa Banyo Dekorasyonu Modern Banyo Aydınlatma Fikirleri 2020 - 2021

Modern Banyo Aydınlatma Fikirleri 2020 – 2021

Banyonuzun daha ferah ve aydınlık bir görünüme sahip olması için doğru aydınlatma yöntemleri uygulamak gerekir. Her yaşam alanında olduğu gibi kaliteli ve doğru bir aydınlatma banyo dekorasyonu içinde büyük önem taşır. Bunu yapabilmek için bir çok farklı alternatif var elbette, yazımızda banyonuz için ilham alabileceğiniz modern banyo aydınlatma fikirleri ve önerilere yer veriyoruz.

Modern Banyo Aydınlatma Fikirleri 2020 – 2021

Doğru bir aydınlatma yaşam alanlarının görsel kalitesini arttırır, aynı zamanda seçilen aydınlatma elemanları banyonun dekorasyon tarzına yani odanın geri kalan tüm tasarımına uyumlu olmalıdır. Bu şekilde kaliteli bir aydınlatma iyi hissettiren bir atmosfer oluşmasını sağlar.

Banyo dekorasyonu için bir çok farklı banyo aydınlatma elemanı bulunuyor, farklı tarzlara ve zevklere hitap eden dekoratif tasarımların yanı sıra, geleneksel klasik tarz tasarımlar kullanarak banyonuzu daha aydınlık ve ferah bir ortama dönüştürebilirsiniz. Modern Banyo Aydınlatma Fikirleri 2019 – 2020

1. Aynanın üstünde

Klasikten vazgeçemeyenler bu şık örnekte olduğu gibi aydınlatma elamanı için ayna üstünü tercih edebilirler. Bu tarz bir aydınlatma tek başına yeterli olmayacağı için banyonun ihtiyaç duyduğu ışığı sağlayacak alternatif aydınlatma yöntemleri tercih edilebilir. Bu noktada ayna üstüne yerleştirilmiş bir ayna, ana ışık kaynağını açmadan kullanıma olanak sağlayabilir. Bu tarz bir dekorasyon için ayrıca banyonuza dahil edeceğiniz ayna modelinin de tarzı ve büyüklüğü önemlidir.

Banyo aydınlatma fikirleri ve örnekleri 2020
Banyo aydınlatma fikirleri ve örnekleri 2020

2. Aynanın arkasında

Eğer daha gizemli ve modern aydınlatma fikirleri arıyorsanız tıpkı bu güzel banyoda olduğu gibi ışık kaynağını aynanın arkasına yerleştirmeyi düşünebilirsiniz. Bu tarz bir aydınlatma banyoya daha modern ve elegan bir tarz kazandırabilir. Bu noktada az enerji harcayan led aydınlatmaları kullanmayı düşünebilirsiniz. Yada hazır olarak kendinden gizli aydınlatmaları banyo aynaları ile şık ve yenilikçi bir stile sahip olabilirsiniz.

3. Modern sarkıtlar

Sarkıtlar tek başlarına banyonun ihtiyaç duyduğu ışığı karşılamayabilir, fakat banyonuzda görsel bir şölen yaratabilir. Sarkıtlar hem klasik hemde modern tarzda yüzlerce model seçeneğine sahip popüler aydınlatma elemanlarıdır. İster tek başına ister çift olarak banyo dolaplarına yakın bir bölümde yer alabilirler.

Bu noktada sarkıt lamba seçerken banyonuzun dekorasyon tarzına, malzeme dokusuna hitap eden bir tasarıma yönelmelisiniz. Örneğin modern banyolar için metal tasarımlar ideal bir seçimdir, daha geleneksel banyolar içinse tasarımında ahşap yada ferforje içeren sarkıt aydınlatma modelleri tercih edilebilir.

4. Klasik duvar lambaları

Geleneksel tarzda dekore edilmiş banyoların popüler aydınlatmaları aplik modelleridir. Genellikle banyo aynasının sağ ve sol bölümlerine yerleştirilen bu dekoratif aydınlatmalar banyoyu daha zarif, sıcak ve samimi görünmesinde büyük rol oynar. Aynı zamanda tavan lambasından bağımsız olarak çalışırlar ve gerektiğinde kullanım için uygun aydınlatma modelleridir.

5. Modern Aydınlatmalar

Günümüz yenilikçi banyo dekorasyon tasarımlarının vazgeçilmez unsurları haline gelmiş aydınlatma modelleridir. Daha çok modern ve minimalist tarzda dekore edilmiş banyolarda, dolap, ayna, ve gizli tavan aydınlatması olarak tercih edilirler. Aynı zamanda bir çok farklı renk seçeneğine sahipler ve klasik aydınlatmalardan çok daha az enerji harcarlar.

6. Gizli Aydınlatmalar

Gizli aydınlatmalar banyoda daha modern, dekorasyon tarzına göre sıcak ve zarif bir görsel oluştururlar. Çoğu zaman dekorasyona estetik ve görsel zenginlik kazandırmak içinde tercih edilir.

7. Işıklı nişler

Nişler geçmişten günümüze yaşam alanlarını süsleyen ve işlevsellik kazandıran dekoratif uygulamalardır. Günümüz banyolarında nişler artık farklı aydınlatma yöntemleri ile çok daha ilgi çekici hale geliyor. Bu tarz bir niş dekorasyonu banyonuza cazibe ve tarz kazandırabilir.

8.Duvar spot ışıkları

Banyo dekorasyonu için heyecan verici bir aydınlatma örneği de bu spot lambalar. Duvardaki ışık duvarın kendisi tarafından yansıtılıyor, ilginç bir ışık ve gölge oyunu yaratıyor.

9. Aydınlatmalı ayna dolabı

Banyonuza tarz kazandırmak ve yeni bir aydınlatma elemanı dahil etmeyi düşünüyorsanız örnekteki gibi entegre aydınlatmalı bir banyo dolabı kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde hem depolama, hem ışık kaynağı hemde banyonuza karakter katacak bir mobilya parçasına sahip olabilirsiniz.

10. Tavan Led aydınlatmalar

Modern banyolarda bir numaralı aydınlatma seçenekleri tavanda sadece yer tasarrufu sağlamak ve bol miktarda ışık sağlamakla kalmayıp aynı zamanda çok çağdaş ve şık görünmek için LED spotlardır.

11. Şerit LED aydınlatmalar

İşte daha popüler hale gelen LED spotlara bir alternatif: Tavan, duvar veya banyo mobilyaları üzerindeki parlak çizgilerle banyoya modern bir hava kazandırır. Aynı zamanda çok az enerji tüketirler ve bir çok farklı renk seçeneği bulunur. Ayrıca kendinizde şerit led satın alarak banyonuzda uygun alanlara rahatça montajını yapabilirsiniz.

12. Hollywood tarzı

Etrafında böyle ampuller bulunan aynalar banyoya nostaljik Hollywood veya tiyatro havası katıyor ve dekoratif oldukları kadar pratikte.

Peki siz hangi banyo aydınlatma modelini tercih ediyorsunuz?

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz