Dekorasyon Blog Arama

Banyo Dekorasyonu Modern Renk Kombinasyonları

Banyo Dekorasyonu Modern Renk Kombinasyonları

Yazımızda bugün banyosunu yenilemek isteyenler için ilham verici modern banyo renk kombinasyonları ve çeşitli banyo dekorasyon önerileri hazırladık. Özellikle banyo için renk seçimi konusunda kararsız kalanlara çok sayıda renk ve desen seçenekleri arasından banyonuza ve tarzına en uygun olana karar vermeniz için birbirinden şık ve etkileyici renklere sahip 7 farklı banyo dekorasyon örneği yazımızın devamında..

Dekorasyonun her alanında üretim teknolojilerinin günden güne gelişmesiyle bir çok farklı yenilik ve uygulama ortaya çıkıyor. Çoğu zaman modayı ve trendleri takip etmek daha yenilikçi ve işlevsel bir dekorasyon ortaya çıkarsa da bazı şeylerin modası asla geçmeyecek gibi görünüyor. Örneğin banyolar için fayans modelleri vazgeçilmez yapı malzemeleridir. Hem ürün çeşitliliği hemde farklı tarzlara uyumu göz önünde bulundurulduğunda fayans kaplamaları çok daha uzun yıllar banyoya tarz ve renk katan tasarımlar olarak kalıcı oldukları neredeyse kesindir.

Banyo Dekorasyonu Modern Renk Kombinasyonları

Bir banyoyu dekore ederken genelde en kararsız kalınan aşama renk seçimidir. Banyoda tercih edilecek renkler görsel açıdan dekorasyonun kalitesini ve tarzını büyük ölçüde etkileyecektir. Beyaz geçmişten günümüze banyolar için tercih edilen popüler ve risksiz bir renktir. Fakat günümüz yenilikçi banyo tasarımları artık birden farklı rengi içinde barındırıyor, çok daha estetik, modern ve etkileyici bir atmosfere sahipler. Peki banyo için uygun renkler neler, hangi renkler banyoda modern ve şık bir etki yaratı, işte banyonuz için ilham kaynağı modern renk kombinasyonları..

Siyah ve Altın

Son yıllarda banyolarda artık tek renkli ve büyük fayans kullanımı yerine, farklı ve özel renk ve dokulara sahip şık banyo fayanslarının trend olduğunu söyleyebiliriz. Kısacası farklı renk ve dokuya sahip fayans türlerini bir arada kullanarak banyoda çok daha özgün ve lüks bir görünüm elde edilebilir. Tıpkı bu siyah ve altın renklerin mükemmel uyumu gibi.

Banyo Dekorasyonu Modern Renk Kombinasyonları

Banyo Dekorasyonu Modern Renk Kombinasyonları

[galeri_url]

Siyah fayanslar belkide banyoda en son akla gelir, fakat bu örnekte olduğu gibi doğru bir renkle eşleştiğinde ortaya inanılmaz bir stil ortaya çıkabilir. Altın tonları bilindiği üzere siyahla mükemmel bir uyuma sahiptir, bu ikili doğru ve dengeli şekilde kullanıldığında ortaya her zaman lüks bir görünüm olacaktır. Desenli altın karoların parlak siyah metro fayanslar ile birleştirilmiş olduğunu görüyoruz, daha çok endüstriyel stilde karşımıza çıkan metro fayanslar altın dokularla birleştiğinde sonuç muhteşem..

Kahverengi ve beyaz

Banyodaki fayanslar bugünlerde duvarlarla ve duşla sınırlı kalmıyor. Küvet bile odanın genel resmine karolarla entegre edilebilir. Bu küçük mozaik karoların kombinasyon olanakları sonsuz görünüyor ve bize en farklı renk tonlarının bile dengeli şekilde kullanıldığında ne derece başarılı olduğunu kanıtlar nitelikte bir banyo dekorasyonu ortaya çıkabileceğini gösteriyor. Ahşap tavan ve kahverengi zemin ile birlikte, renk kombinasyonu ve özellikle de parlak mozaikler  banyoya gerçek bir derinlik hissi katmış.

Birden çok mavi

Mavi banyo için ideal bir renktir. Gökyüzü ve deniz, çevremizi ve onunla birlikte suyla çok fazla zaman geçirdiğimiz banyoyu şekillendirir. Mavi bir çok farklı tona sahiptir ve renk skalası geniştir. Mavimsi griden turkuaz tonlarına kadar. Ferah ve dinlendirici bir banyo dekorasyonu hayal edenler birden fazla mavi tonu yada deseni içeren banyo fayansları tercih edebilir.

Yeşil hayranları için

Bu estetik banyo dekorasyonu için tercih edilen fayanslar  bize eski bir endüstriyel tesisin tuğlalarını hatırlatıyor. Buna karşılık, duvar kağıdı etnik tarzda ve fayans rengine uyumlu yeşil tonları içeriyor.  Bu cesur ve şık renk kombinasyonu yeşil hayranlarının kalbini daha hızlı attırabilir. Bu tarz cesur bir kombinasyon için seçilen karoların tarzı ve renk yoğunluğuna dikkat edilmelidir, ayrıca fayans yerine farklı tercihler yapılabilir.  Porselen ve seramikler en yaygın kullanılanlardır, ancak aynı zamanda granit veya traverten gibi cam ve doğal taşlar da bu tarz bir dekorasyon için harika seçimler olabilir.

Kırmızı ve bej

Bu proje bir odanın farklı alanlara döşenmesine iyi bir örnektir. Kırmızı karolar duş alanını işaretlerken, banyonun geri kalanında bej ve kahverengi tonları hakimdir. Renklere ek olarak, farklı boyutlar ve desenler de optik sınırlamaya katkıda bulunur.

Sıcak ve soğuk tonlar birleştirildi

Bej ve krem ​​renkli fayans ve mavi tonların karışımı her zaman çok rahat bir görünüm sunar. Daha fazla bej mı yoksa mavi ton mu kullanılacağına dair bir kural yoktur. Renk seçimi hangi etkiye ulaşılacağına bağlıdır. Ancak pek çok şeyde olduğu gibi, içgüdülerimize burada güvenebiliriz. Karoların doğru montajı, renk seçimi kadar önemlidir . Duvardaki temel düzgün olmalı ve fayans dikkatlice ve doğru uygulanmalıdır.

Gökkuşağı renkleri

Gökkuşağı renkleri içeren bu fayans dekorasyonu banyonun odak noktasını oluşturmuş durumda. Bu noktada birden fazla rengin doğru şekilde kullanıldığında bile ortaya çok daha ferah ve modern bir görünümün çıkacağını ispatlar nitelikte. Renk yığını için belirli bir nokta belirlenmesi çok önemlidir, banyonun geneline bu tarz bir karışımı uygulamak oldukça risklidir. Beyaz fayansların renkli fayanslara fon oluşturduğunu unutmamak gerekir.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Şık ve Modern Mermer Lavabo Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478