Dekorasyon Blog Arama

Banyo Trendlerini Keşfedin 2019 – 2020

2019 2020 banyo trendleri ve öneriler

Banyolar her ne kadar bir evin en az zaman geçirilen bölümleri olsalar da, yorucu ve uzun geçen bir günün sonunda rahatlamak ve dinlenmek için kullanışlı ve davetkar bir dekorasyona sahip olmalıdır. Bunun için güncel trendleri takip etmek kadar bunları banyoya doğru şekilde uygulamak önemlidir. Yazımızda bu konuda size ilham vereceğini düşündüğümüz güncel 2019 – 2020 banyo trendleri ve dekorasyon önerileri derledik.

Son yıllarda öne çıkan banyo dekorasyon örnekleri bize gösteriyor ki artık banyolar çok daha ince ve kişisel detaylara kavuşmuş durumda. Evin diğer odalarında olduğu gibi banyolarda artık kişisel ve özgün detaylar ile çok daha sıcak ve davetkar bir görünüme sahip. Peki 2019 – 2010 banyo trendleri neler? Banyonuza uygulayabileceğiniz birbirinden güzel banyo dekorasyon fikirleri yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Banyo Trendlerini Keşfedin 2019 – 2020

Günümüz banyoları artık çok daha canlı renklere, desenlere ve özel detaylara sahipler, zemin seçiminden, duvar dekorasyonuna, mobilyadan aydınlatmaya kadar bir çok yeni ve şık uygulamalar bulunuyor. Banyonuzu özelleştirmek ve bu alanı tarzınıza göre şekillendirmek için yazımızda yer verdiğimiz güncel banyo dekorasyon trendleri ve öneriler size bu konuda ilham kaynağı olabilir.

Küçük incelikler

Günümüz banyo dekorasyonları için detaylar artık çok daha önemli bir rol oynamaktadır. Banyolarda kişisel tercihlerin son yıllarda öne çıktığını biliyoruz, örneğin banyo duvarlarını süsleyen şık tablolar, mekana ferahlık ve tazelik kazandıran bitkiler, tarzı yansıtan dekoratif aydınlatmalar, banyoya sıcaklık ve doğallık kazandıran dekoratif halılar ilk akla gelenler arasındalar.

2019 2020 banyo trendleri ve öneriler
2019 2020 banyo trendleri ve öneriler

Klasik beyaz geri dönüyor

Bir çok yıldır koyu renk karoların popülerliği gelecek yıl sona erecek gibi görünüyor, koyu renklere yönelme eğilimi gösteren dekorasyon uzmanlarına göre artık ferah ve rahatlatıcı etkiye sahip klasik beyaz tekrar banyoları etkisi altına alacak. İster modern ister klasik beyaz banyolara ahşap tasarımlar eşlik edecek. Bu noktada ahşabı bir çok farklı şekilde banyoya dahil edildiğini göreceğiniz. Masif banyo tezgahları, ahşap lavabolar, dekoratif duvar rafları ve bambu halılar 2019 – 2020 banyo trendleri arasında gösteriliyor.

2019 2020 banyo trendleri ve öneriler
2019 2020 banyo trendleri ve öneriler

Banyo duvar kağıtları

Duvar kağıtları oturma odası, koridor, yatak odası ve mutfaktan sonra banyo dekorasyonu içinde trend bir duvar kaplaması olarak karşımıza çıkıyor. Duvar kağıtları banyonun atmosferini bir anda değiştirebilen, hesaplı ve kolay uygulanabilir malzemelerdir. En önemli avantajı farklı renk ve doku seçenekleri ile her tarza ve zevke hitap edebiliyor olmaları. Hem klasik hemde modern banyolar için önemli bir rol oynayan banyo duvar kağıtları sudan, nemden ve ısıdan etkilenmiyor, dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Bknz: İlham Kaynağı Banyo Duvar Kağıdı Modelleri ve Öneriler

2019 2020 banyo trendleri ve öneriler
2019 2020 banyo trendleri ve öneriler

Akıllı oda düzeni

İşlevsellik 2019 banyo trendleri arasında belirleyici bir rol oynamaktadır. Banyo, duş, iki lavabo ve rahatlamak için bolca yer, sizin için önemli olan nedir? İç mimarlarla konuşurken, önceliklerinizin ne olduğunu ve rüya banyonuzun neye benzediğini hemen anlayacaksınız.

2019 2020 banyo trendleri ve öneriler
2019 2020 banyo trendleri ve öneriler

Odayla birleşen banyolar

Son olarak, küçük ve büyük dairelerde ortaya çıkan yeni ve heyecan verici bir trend: yatak odasıyla birleşen banyolar! Yukarıdaki resimde, örneğin, sizi tam anlamıyla rahatlamaya davet eden çok açık planlı bir banyo görebilirsiniz. Bu tarz açık bir banyo tasarımı hiç şüphe yok ki heyecan verici görünüyor, bu noktada yaratıcı olmalı, ayal gücünüzü serbest bırakmalısınız..

2019 2020 banyo trendleri ve öneriler
2019 2020 banyo trendleri ve öneriler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Banyo Dekorasyonu Modern Renk Kombinasyonları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478