Ana Sayfa Renkler Bej Rengi Salon Dekorasyonu ve Öneriler 2021

Bej Rengi Salon Dekorasyonu ve Öneriler 2021

Bej rengi salon dekorasyonu için sıkça tercih edilen popüler bir renk, sadeliğinin yanı sıra sıcak bir etkiye sahip. Bir çok farklı tonu bulunan bej rengi, hem klasik hemde modern iç mekanlar için ideal bir renk. Yazımızda bej rengi salon dekorasyonu nasıl yapılmalı, bej rengi ile uyumlu renkler ve size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden çarpıcı bej rengi salon dekorasyon örnekleri tüm detayları ile sizi bekliyor.

Bej rengi sarıya çalan kahverengi olarak bilinse de bu tanıma uymayan bir çok farklı tonu var. Özellikle markaların mobilya tasarımlarının incelediğinizde bir çok farklı renk tonunu bej rengi adı altında görebilirsiniz. Eğer salonunuzda bu rengi kullanacaksanız bir çok farklı bej tonu içeren mobilya ve dekorasyon örneği incelemeli ve sonrasında evinize uygun bir bej rengine karar vermelisiniz.

Bej Rengi Salon Dekorasyonu ve Öneriler 2021

Salon dekorasyonu için sadeliği ve şıklığı ile öne çıkan bej rengi, hem duvar hemde mobilya renkleri arasında popüler bir renk. Bej rengi modası hiç geçmeyen, doğru renk tonları ile kombine edildiğinde hareketli yada sade bir bej salon dekorasyonu için rahatlıkla kullanılabilen bir renk tonudur.

Bu rengin bir diğer avantajı ise kendi tonları ile mükemmel bir uyum sağlaması. Yani bej rengi salon duvar boyası tercih ettiyseniz, farklı bir bej tonunu mobilyalarda yada tekstil ürünlerinde rahatça tercih edebilirsiniz. Renk konusunda hiç riske girmeden, sade ve şık bir atmosfer için son derece ideal bir salon renk seçeneğidir. Öte yandan salona hareket katmak isterseniz bej rengi ile uyumlu canlı renkleri tercih edebilirsiniz.

Modern bej salon dekorasyonu
Modern bej salon dekorasyonu

Bej rengi duvar boyası önerileri

Salonunuz için doğal ve sade görünümlü, aynı zamanda mekandaki diğer renklerle uyumlu bir duvar boyası rengi arıyorsanız bej rengi ve tonlarını kesinlikle denemenizi öneriyoruz. Bej rengi kullanımı kolay bir renktir, özellikle duvar boyası olarak kullanışlıdır. Seçeceğiniz bej rengi duvar boyaları ile salonunuzda yer vereceğiniz mobilya ve tekstil ürünlerinin rengine daha rahat karar verebilirsiniz.

Bej rengi ev dekorasyonu örneklerinde genellikle bu tonları halı, perde ve mobilyalarda görürüz. Sıcak ve şık bir atmosfer için bej rengi duvar boyaları tercih edebilirsiniz, kum beji, sütlü kahve yada koyu bej tonları duvarlar dekorasyonun kalitesini rahatlıkla yükseltebilir.

Bej rengi duvar boyası seçmeden önce salonunuzdaki mobilyaların ve tekstil ürünlerinin renk dağılımını göz önünde bulundurabilirsiniz. Örneğin koyu renk mobilyalarınız için daha açık bej rengi duvar boyaları tercih edebilirsiniz. Mobilyalarınız sıcak renklere sahipse daha dengeli bir görünüm için griye çalan bej rengi oda boyaları arasından seçim yapabilirsiniz.

Bej rengi ile uyumlu renkler

Bej rengi duvarları yada bej rengi mobilyaları tamamlayabilecek bir çok  farklı renk tonu vardır. Bu tonları tercih ettiğiniz bej tonunun sıcaklığına göre tercih etmelisiniz. Örneğin sarıya çalan bej tonu kullanıyorsanız mekan içinde mavi tonlarına özellikle yer vermenizi öneririz. Mavi yanında yeşil tonları da tercih edilebilir.

Mobilya tercihinizi sıcak renklerden yana kullandıysanız duvarda, zeminde yada perdelerde daha koyu, griye çalan bej tonlarını kullanabilirsiniz. Bu şekilde daha dengeli ve uyumlu bir atmosfer ede edebilirsiniz.

Canlı ve enerjik bir salon dekorasyonu hayal ediyorsanız bej rengini, mercan, sarı, turuncu, kırmızı, bebe mavisi, yeşil yada koyu kiremit renkleri ile tamamlayabilirsiniz. Bu tonları nerede ve nasıl kullanacağınız da önemlidir, örneğin bej rengi koltuklara uyumlu halı modeli arıyorsanız içinde yukarıda bahsettiğimiz renkleri içeren desenli yada düz renk halılar kullanabilirsiniz.

Bej renk koltuklara uyumlu renkler

Koltuk takımınızı bej renklerde seçtiğiniz ve onu tamamlayacak renkler konusunda kararsız kalıyorsanız canlı renklerden yardım alabilirsiniz. Örneğin bebe mavisi olarak geçen, yumuşak maviler, yada hardal dahil olmak üzere sarı tonlarını küçük detaylarda kullanabilirsiniz. Küçük parçaları renklendirmek daha zahmetsizdir, örneğin yastıklar yada aksesuarlar ile işe başlayabilirsiniz.

Bej koltuklara uyumlu renkler arasında ferahlığı ve doğallığı ile öne çıkan yeşil geliyor. Yeşil ve tonları bej rengine en çok yakışan renkler arasında yer alır. Hem salona enerji verir, hemde dekorasyona tazelik katar.

Salonda bej rengi oturma takımı tercih edecekseniz, kırmızının tonlarını geniş bir alana yayabilirsiniz. Örneğin, mercan rengi, turuncu tonları yada kiremit rengi gibi sıcak tonları hem tekstil ürünlerinde hemde küçük aksesuarlarda öne çıkararak şık ve enerjik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eğer bej rengi duvar boyası yada bej rengi oturma takımları tercih edilecekse salonda turkuaz, elektrik mavisi yada cam göbeği gibi parlak ve çekici renk tonları yine beji tamamlamak için kullanılabilir. Ayrıca daha iddialı bir stil için bej yanında pembe tonları kullanılabilir.

Bej Koltuk Takımı Dekorasyonu

Koyu bej koltuk ve bej koltuk takımı dekorasyonlarını salonunuzda ve oturma odanızda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. bej rengi koltuk takımı seçerken doğru kumaşı seçip seçmediğinizi emin olmalısınız. Bej koltuk kumaşları bazı satıcılar uygun fiyatlı olsun diye kumaşın kalitesinden ödün vermektedirler. Bej koltuk alırken öncelikle kumaşın kalitesini kontrol ediniz. Ayrıca koltuk takımı bej olan kumaşlar çok kolay leke tutmaktadır o yüzden koltuk takımı bej aldığınızda hangi deterjanla temizleneceğini öğreniniz.

Bej koltuk takımına en güzel kum beji tonlarında perde çok güzel gitmektedir. Beyaz tüller tercih edip turkuaz rengi fon perde eklenebilir. Bunun yanında. Halı olarak da kahveye yakın bir halı seçilebilir yâda kabarmalı kırık beyaz renginde halı eklenebilir. Bej koltuk takımınıza küçük dekoratif turkuaz ve bej renkli yastıklar koyabilirsiniz.

Bej koltuk takımı dekorasyonu hakkında kısa bilgi verdikten sonra aşağıdaki koltuk takımı bej rengi olan modelleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca evinizde bej koltuk takımı varsa bizimle paylaşıp dekorasyon önerilerine ekleyebiliriz.

Ayrıca koyu bej rengi koltuk,

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz