Beyaz Mutfak Dekorasyon Önerileri 2020 | Ev Dekorasyonu

Beyaz Mutfak Dekorasyon Önerileri 2020

Beyaz mutfak dekorasyon fikirleri 2020

Mutfak dekorasyonu söz konusu ise modası hiç geçmeyecek renkler kullanmak uzun vadede size avantaj sağlayacaktır. Beyaz mutfaklar geçmişten günümüze popülerliğini sürdürmeyi başarmış, şık ve temiz görünümleri ile oldukça dikkat çeken mutfak modelleri arsında yer almıştır. Beyaz mutfak modelleri ilginizi çekiyor fakat kullanmaya bir türlü cesaret edemiyorsanız yazımızın devamında beyaz mutfak dekorasyon önerileri size bu konuda ilham verebilir.

Beyaz mutfaklar tarzları ne olursa olsun temiz görünümleri kadar şıklıkları ile de dikkat çeken mutfak modelleridir. Ancak beyaz mutfak dekorasyonu denince akla ilk gelen soru “temizliği nasıl olacak” sorusudur. Kolay kirlenmeleri beyaz mutfakların dezavantajı fakat bundan daha önemli bir konu var oda beyazın mutfakta yaratacağı soğukluk.

Beyaz Mutfak Dekorasyon Önerileri 2018

Hayalinizde bembeyaz bir mutfak dekorasyonu varsa, bu hayali gerçekleştirmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi beyaz mutfakların en büyük avantajı temiz ve nezih bir görünüm sunmalarıdır. Fakat bildiğiniz üzere beyaz çabuk kirlenebilen renk ve düzenli temizlik gerektirir.

Beyaz mutfak dekorasyonu ve detaylar 2020

Beyaz mutfak dekorasyonu ve detaylar 2020

Rutin bir temizliğin yanı sıra kolay temizlenebilen kaliteli mutfak dolabı modelleri seçmek bu anlamda oldukça önemlidir. Size önerimiz beyaz mutfak dekorasyonu için parlak yüzeyli beyaz mutfak dolapları tercih edebilirsiniz. Mat beyaz dolaplar üzerinde oluşan çeşitli yağ lekeleri ve kirleri temizlemek bir hayli zor olabilir, ancak parlak yüzeyli bir mutfak dolabı daha pratik şekilde temizlenebilir.

Beyaz mutfakların soğuk etkisini kırmalısınız

Beyaz mutfak modelleri ile ilgili düşündüren önemli bir nokta ise beyazın mekanda yaratacağı soğuk etkidir. Bembeyaz bir mutfak dekorasyonu soğuk görüneceği gibi zamanla mutfakta sıkıcı bir atmosfer oluşmasını sağlayacaktır. Bu durumu ortadan kaldırmak için mutfağa canlılık ve tazelik katacak renk seçeneklerinden mutlaka yararlanmak gerekir.

Mutfakta beyaz ve tonları renkler öne çıkacaksa onu dengeleyecek alternatif renkler kullanmak gerekir. Örneğin beyaz mutfak dolapları ile gri zemin kaplaması görsel açıdan hem dengeli hemde şık bir seçim olabilir. Sadece zeminde değil, mutfağın belirli noktalarında ihtiyaç duyulan canlılığı ve ferahlığı verecek canlı renk tonları kullanılmalıdır.

Beyazın yaratacağı soğuk etkiyi kırmak için küçük detayları öne çıkarmayı deneyebilirsiniz. En basit örnek mutfak havluları, tezgah üstü mutfak gereçleri ve dekoratif renkli baharatlıklar kullanarak mutfağınızın enerjisini bir anda yükseltebilirsiniz. Mutfak masası için pastel renklerde örtüler, masa üstünde rengarenk bir demet çiçek mutfağınızın tazeler ve ferah bir hava yaratır.

Mutfak dolaplarının kulpları küçük bir detay gibi gelebilir fakat genel görseli etkileyen önemli detaylardır. Bu açıdan beyaz ile kontrast oluşturacak renkleri içeren dolap kulpları kullanabilirsiniz. Mutfak tezgahının bir bölümünde, yada mutfak masası üzerinde bitkilerden faydalanarak ortamda ferah bir ve canlı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Son olarak beyaz mutfak dekorasyonu için önemli noktalardan biri mutfağın yeterince ışık almasıdır. Beyaz mutfak dolapları tek başına ferah bir etki uyandırmayabilir, bunun için doğal ışıktan yararlanmanın yollarını aramanız gerekir. Stor perdeler bu açıdan doğru bir seçim olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Bakır Detaylı Işıltılı 10 Mutfak Dekorasyonu 2020 başlıklı makalemizde bakır detaylı mutfaklar, bakır mutfak aletleri ve bakır mutfak gereçleri hakkında bilgiler verilmektedir.