Ana Sayfa Salon Beyaz Salon Dekorasyon Modelleri 2021

Beyaz Salon Dekorasyon Modelleri 2021

Beyaz salon dekorasyonu nasıl yapılır? İşte ilham alabileceğiniz birbirinden güzel beyaz salon dekorasyon modelleri yazımızda sizleri bekliyor..

Bizler evlerimizde yaşanabilir ortamlar oluşturmaya çalışıyoruz.Ev içerisinde yaptığımız tüm değişimler bu yönde.Herkes evinin hem rahat hemde olağanüstü göstermek için elinden geleni yapıyor.Bu yüzden sürekli bir yenilik içerisinde giren bireylerin,her şeyden önce araştırmaya giriyorlar.Haklı bir araştırma içerisinde olan bireyler en güzel tasarım ve modeli araştırmanın derdinde.Bütün bireyler evlerini en göz alıcı şekilde dekore etmek ister.Onlar bu şekilde düşündükleri için uzun bir arayışa girerler.Ev dekoru konusunda en önemli ve dikkat edilmesi gereken konu birbirine uyumuna dikkat edilmesi gerekmektedir.Kalıp tasarımlardan da uzak durmaya çalışın.Genelde ülkemizde hanımlar misafirliklere gittikleri yerlerde gördükleri takımları beğenerek aynısını evlerinde uygulamaya kalkıyorlar.Lakin bu taklitçiliğe giriyor ve o zaman laf söz oluyor.Biraz araştırma yapsalar beğendikleri takımdan çok daha özel ve güzel takımlar bulabileceğine emin olmalılar.

Salon seçiminde en ön planda dikkat etmeniz gereken konu olarak üretilen malzemenin kalitesi.Hangi ağaç ürünü olduğunu mutlaka öğrenin.Ardından üzerinde oturarak rahatlığını kontrol etmeyi unutmayın.Çünkü kalitesinden sonra ki aşama rahatlığının önemi.Oturduğunuz zaman sizlere konforu sunuyor ve sizi rahat ettiriyorsa bir tık önde tutabilirsiniz.Renk uyumu ve dekor özelliği de bu işlemlerden sonra incelenebilecek diğer konular arasında yer almaktadır.

Evlerinizde seçtiğiniz ürünlerin renk uyumlarına dikkat etmelisiniz.Bu duruma ayak uydurmadığınız takdirde renk karmaşasına neden olursunuz.Renk karmaşasına neden olursanız sizlerin gözlerini yormasına ve istenilen ev düzenine ulaşılmamasına neden olur.Her rengin kenti alt tonları vardır.Mümkün mertebe birbirine uyum sağlayan alt tonları ya da ana renkler ile harmanlanmasını sağlayın.

Sizlere mümkün mertebe tek renk olarak değil.Bütün renkler ve ürünleri vermeye çalışarak geniş yelpazeyi göstermeye çalışıyoruz.Bu şekilde tek kombine odaklanmamanızı,bütün tasarımları ve renkleri görmenizi sağlamayı amaçlıyoruz.Bu şekilde sizlerin misafirlikte gördüğünüz tasarımların dışında çok daha güzel ürünlerin varlığını görmenizi sağlamayı amaçlıyoruz.

Görüldüğü üzere her ürünün ve modelin kendine ait bir tasarımı bulunmaktadır.Hem kendi içerisinde hem de ürün bakımından belli standartlara göre sıralaması bulunmaktadır.Bu tasarımların kendi modelleri bakımından geri kalan ürünleri tasarlanması ve yerleştirilmesi konusunda dikkat edilerek kombin yapılması önem arz eden konuların başında gelmektedir.Ürünü eve alıp geldikten ve yerleştirdikten sonra geri kalan ürün ve tasarımların da bu kombin açısından birbirine uyum sağladıklarına emin olarak dekore etmeniz gerekmektedir.

Beyaz bir iç mekan dekorasyonu saflığı kadar göze hitap eden bir şey yoktur. Karışık renkleri olmayan beyaz salon dekorasyonu evinize huzur getirebilir. Düz bir dekor, temiz havanın serin ve sakin bir soluğu gibidir. Eğer renkten yoksun bir salon size hitap etmiyorsa, sadece saf beyaz zemine sahip bir dekorasyon yapmak aynı zamanda size arzu ettiğinizde kolayca değiştirebileceğiniz parlak mobilya ve aksesuarların seçimini yapabileceğiniz mükemmel bir tuval sağlar.

Beyaz Salon Dekorasyonu nasıl yapılır?

  1. Beyaz salon dekorunda, odanın uzunluğunu kaplayan ince bir konsol ve açık gri koltuklar kullanılabilir . Televizyon için duvar dolabı olabilir.  Siyah metal pencere çerçeveleri ve açık tonlarda salon perdeleri beyaz salon için harika bir kontrast oluşturur.
  2. Siyah beyaz salon dekorasyonu da en çok kullanılan renkler arasında. Duvarları beyaz bırakıp siyah çerçeveler ile doldurabilirsiniz. Siyah metal sandalyeler beyaz mobilyalar ile birlikte harika uyum sağlar.
  3. Beyaz renk oturma odası halısı, ise dekorda ince bir görsel temel oluşturur. Bunun yanında gri bir sehpa ve büyük bir gri kanepe tercih edebilirsiniz.
  4. Parlak sarı vurgulu sandalyeler ve gömme raflar,  beyaz oturma odası dekoruna canlı renkler den küçük bir dokunuş ekler.
  5. Gri ve beyaz salonda zıt bölümler geometrik hacim olarak ayarlanabilir. Modern kanepeler çağdaş mimariyi tamamlayan keskin sade çizgiler oluşturur.
  6. Modern beyaz oturma odasında sandalye ve kanepe seçimleri ahşap tonlarda seçilebilir. Siyah şömine ve düşük seviyeli koyu renk sehpa alanda kontrast sağlar.
  7. Açık plan salon ve mutfak dekorasyonu için, farklı dekorlar ile tanımlanmış beyaz bir renk seçilebilir.  Düz gri mutfak dolapları, beyaz duvarlar ve zemin, daha hafif yaşam alanında kullanılabilir en güzel renkler arasında.
  8. Minimalist salon dekorasyonları, muhtemelen sade beyaz bir tarzda dekore edilmiş olarak popülerdir, ancak minimalist estetiğin keyfini çıkarmak için fazla olan eşyaları kaldırmalısınız.
  9. Pastel renklerde resimler salonun beyaz duvarlarını farklı bir yöne çekebilir. Ayrıca renkli ve desenli minderleri, beyaz dekorasyonda ilgi çeker ve oldukça kolay bir değişiklik seçeneği sunar.
  10. Ahşap özellikli zemin ve tavanlar  beyaz alanı da daha sıcak gösterir.
Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz