Dekorasyon Blog Arama

Beyaz Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Huzurlu ve sakin beyaz ikea yatak odası dekorasyonu

Sakin ve dinlendirici bir ortam yaratmak için beyaz yatak odası ideal bir seçimdir. Bazı insanlar beyazın bir yatak odası için steril ve soğuk bir renk seçeneği olduğunu düşünürken, bazı harika dokular ve renk kombinasyonları ile ortaya mükemmel, rahat ve dinlendirici etkisine sahip bir  yatak odası dekorasyonu çıkabilir. Bugün yatak odanızda sakin ve dinlendirici bir ortam yaratmak için yazımızda size ilham vereceğini düşündüğümüz beyaz yatak odası dekorasyon fikirleri yazımızda sizleri bekliyor..

Beyaz ve beyazın farklı bir çok tonu, büyük küçük, her tarz yatak odası için şık, dinlendirici ve temiz bir görünüm için ideal bir seçimdir. Diğer yandan beyazın hüküm sürdüğü bir yatak odasında aklınıza gelebilecek her renkten faydalanabilir, farklı odak noktaları oluşturabilir ve odayı daha davetkar hale getirebilirsiniz. Bu konuda size ilham verecek beyaz yatak odası dekorasyon fikirleri ve birbirinden farklı tarzlara sahip en güzel beyaz yatak odaları için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz..

Beyaz Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Beyaz pek çok farklı renk ile eşleşebilen, kullanıldığı her mekanda şık ve modern bir etki bırakabilen bir renktir. Bu noktada beyazın sağladığı sakinleştirici ve ferahlık hissi  özellikle yatak odası dekorasyonu için değerlendirilmesi gerekir. Peki yatak odasında beyazı nasıl ve nerelerde kullanmalı, soğuk ve sıkıcı bir görünümden uzaklaşmak için beyaz yanında hangi renk tonları tercih edilmeli?

Huzurlu ve sakin beyaz ikea yatak odası dekorasyonu

Huzurlu ve sakin beyaz ikea yatak odası dekorasyonu

[galeri_url]

Alanı genişletmek

Bir yatak odasındaki beyazın en basit fakat en etkili kullanımlarından biri, mekanı daha fazla ortaya çıkarmasıdır. Genellikle açık renklerin bir odanın daha büyük, daha parlak ve daha havadar görünmesinde çok etkili olduğu bilinir. Söz konusu beyaz olunca mekanı büyük göstermenin dışında, mekandaki hissedilebilir ferahlık diğer bir avantajdır. Bu noktada beyaz her tarz yatak odası için ideal bir seçimdir, fakat özellikle küçük yatak odaları için kesinlikle öne çıkarılması önerilen bir renktir.

Renk kombinasyonları

Beyazın öne çıkarılacağı bir yatak odasında farklı renk kombinasyonları kullanılarak mekan canlandırabilir ve daha modern bir görünüme sahip olabilir. Kontrast, yalnızca canlı renkleri vurgulamakla kalmaz, aynı zamanda beyaza ekstra bir parlaklık kazandırır. Özellikle parlak renkleri kullanma konusunda  akıllıca davranılırsa rahatlıkla yatak odasına karakter kazandırılabilir.

Beyaz yatak odası dekorasyonu için açık mavi nötr tonlar rahatlatıcı bir sahil havası yaratmak için kullanılabilecek renkler arasında geliyor. Yatak odasında ferahlığı vurgulamak için daha çok pastel tonları tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Fakat odaya hareket ve karakter katmak için bir çok detayda turuncu, turkuaz, sarı, yeşil, mor ve siyah gibi pek çok renk kombinasyonu yapılabilir.

Örneğin bir yatak odasında bu tarz iddialı renklerin en çok göz çarptığı bölümler genelde, yatak, zemin ve perde, ve halı gibi parçalardır. Bu noktalara odaklanarak yatak odanızda istediğiniz renkleri öne çıkarabilir, daha davetkar bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kişisel detaylar

Odada daha fazla kişisel unsur kullanmak, beyaz yatak odasının steril ve sıkıcı görünmesini engellemenin harika bir yoludur. Bu noktada odaya eşsiz bir karakter  sağlamak için pek çok farklı yöntem var. Duvarlar özellikle kişisel detayların öne çıkarılacağı bir yatak odasında en önemli bölümlerdir. Duvarlara dahil edeceğiniz dekoratif raf sistemleri üzerinde hem kişisel aksesuarları sergileyebilir hemde odaya yeni bir depolama alanı eklemiş olursunuz.

Küçük rustik dokunuşlar

Beyaz bir yatak odasına doğal ve sıcak bir tarz kazandırmak için küçük rustik dokunuşlar yapabilirsiniz. Masif ahşap raflar, yatak başı, komodin, dresuar yada dekoatif bir aydınlatma tasarımında ahşap malzemeler tercih edebilirsiniz. Bu şekilde ekstra bir rustik his katarak odaya biraz doku ve derinlik katabilirsiniz.

Doğru bir aydınlatma

Aydınlatma, bu odanın çok hoş görünmesini sağlayabileceği gibi, depresif bir histe uyandırabilen çok önemli faktördür. Bu noktada odanın ihtiyaç duyduğu ışık miktarının ne çok fazla nede çok az olması gerekir. Örneğin İyi konumlandırılmış, gömme tavan lambaları, yada aplikler beyazla birleştirildiğinde daha büyük lambaların ürettiği kör beyazın aksine yumuşak ve dolgulu bir ışık sağlar.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Gri Yatak Odası Dekorasyon Önerileri ( 30 gri yatak odası ) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478