Ana Sayfa Çocuk Odası Dekorasyonu Birbirinden Güzel Çocuk Odası Duvar Renkleri

Birbirinden Güzel Çocuk Odası Duvar Renkleri

Çocuk Odası Duvar Boyası İle Dekorasyon Önerileri

Çocuk odası dekorasyonu yaparken mobilya seçiminden önce duvar rengi konusunda karar verilmelidir. Duvar rengi olarak yapacağınız seçimler çocuğun hem gelişiminde, hemde odasını sevmesinde büyük bir etkendir. Renk uzmanlarına göre çocuk odası duvar rengi seçimi yaparken titiz davranılmalı, mümkünse bu konuda bir uzmandan destek alınmalıdır.

Çocuk odası duvar rengi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken önemli noktalar var. Hem çocukların renkli dünyasına uyum sağlayacak, hemde göz yormayan ve sıkılmayacağı duvar renkleri seçilmeli. Yazımızın devamında size bu konuda ilham verecek birbirinden güzel çocuk odası boya renkleri ve dekorasyon önerileri bulabilirsiniz.

Çocuk Odası Duvar Boya Renkleri

Çocuk odası için duvar rengi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Odasında hem sıkılmadan zaman geçirebileceği, derslerini yaparken dikkatini dağıtmayacağı renkler arasından seçimler yapılmalı. Çok baskın, dikkat dağıtan ve göz yoran renk tonlarından uzak durulmalıdır. Bu baskın renkler, çocukların odaklanmasını zorlaştıracağı gibi zamanla sıkıcı gelmeye başlayacaktır.

Trend çocuk odası duvar renkleri 2020
Trend çocuk odası duvar renkleri 2020

Çocuk odası için enerjik renkler seçilecekse, mümkün olduğunca parlak tonların yerine daha açık, yumuşak pastel tonlarında seçimler yapılmalı. İşte birbirinden güzel, çocuk odası duvar renkleri..

Açık mavi duvar renkleri

Mavi duvarlara sahip bir çocuk odası mekanda huzurlu ve sakin bir atmosfer yaratacaktır. Üstelik sadece erkek çocuk odaları için kullanmak zorunda değilsiniz. Maviyi tüm çocuklar sever ve kız çocuk odaları içinde mavinin pastel tonları tercih edilebilir. Açık mavi duvarlar ile çocuk odasına sofistike bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Kavun Sarısı duvar rengi

Hem erkek hemde kız çocuk odaları için enerjik bir duvar rengi arıyorsanız kavun sarısı mutlaka denemeniz gereken bir renk seçeneği. Kavun sarısı duvar rengi ile beraber pastel renkleri ve desenleri rahatça kullanabilirsiniz. Örneğin puantiye desenleri ile hem şirin hemde enerji bir atmosfer oluşabilir. Çocuk odasının enerjisini yükselten kavun rengi beyaz ile kombine edildiğinde hem dengeli hemde temiz bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Lila duvar rengi

Çocuk odalarında sıkça tercih edilen bir renktir lila rengi. Hem zarif, hemde sofistike bir görünüm oluşturur. Lila rengi morun açık bir tonudur ve renk uzmanlarına göre mor tonları insanı mutlu hisettiren, pozitif enerji veren ve yaratıcılığı güçlendiren tonlardır. Bu açıdan çocuk odasına yakışan duvar renkleri arasında gelir.

Krem rengi duvar rengi

Şık ve rahat bir çocuk odası dekorasyonu için duvar rengi olarak krem rengini seçebilirsiniz. Hem erkek, hemde kız çocuk odaları için konforlu ve sıcak bir renk tonudur. Beyaz tonlarla mükemmel bir uyuma sahip olan krem rengi, kız çocuk odaları içinde pembe ile beraber harika bir görünüm yaratacaktır.

Denizci mavisi duvar rengi

Enerji veren, aydınlık bir duvar rengi arıyorsanız denizci mavisi çocuk odası için ideal bir renktir. Pastel mavilere yani bebek mavisine göre kullanım süresi daha uzundur. Lacivert gibi mekanda karanlık bir atmosfer yaratmaz, tam tersi enerji verir ve mutlu hissettir. Denizci mavisini tüm duvarlarda kullanmak yerine tek bir cephede tercih ederek odanın odak noktası haline getirebilirsiniz.

Çocuk Odası Boya Modelleri

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz