Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Bohem Tarz Ev ve Bohem Dekorasyon

Bohem Tarz Ev ve Bohem Dekorasyon

Bohem günlük hayatta artık sıklıkla duyduğumuz bir kavram ancak, tam olarak kelime anlamı şöyle; Çingenelerin günlük, dağınık ve yarını düşünmeden yaşayışlarını tanımlar. Bu noktada Bohem dekorasyon istiyorsanız öncelikle bu tanımı düşünmeniz gerekiyor.

Bohem tarz ev veya oda, rengarenk, karışık gibi görünen ve bol aksesuarlı bir mekan olmalıdır. Tabi ki bu karmaşanın içerisinde bir renk uyumu ve düzen olmalıdır.

Hayat stiliniz bohem olmayabilir fakat arada bir kaçacağınız bir bohem yatak odanız veya bohem balkonunuz olsun isteyebilirsiniz.

Bohem Tarz Ev Renk Uyumları Nasıl Olmalı ?

Rengarenk bir odanız veya eviniz varsa özellikle renk tonlarını sıcak ve soğuk diye ayırmalısınız. Sıcak tonlar ve soğuk tonlar neredeyse sıralı bir şekilde yanyana durmalı.

Ahşap görünümlü veya doğal ahşap mobilya veya aksesuarlarınız bir arada durabilir, bu bohem tarzınızı bozmaz.

Tek renk olan koltuklarınızın üzerine geleneksel motifli ve renkli örtüler atabilirsiniz.

Bohem dekorasyon örneği
Bohem Tarz Ev Dekorasyon 1

Bohem Tarz Oturma Odası Nasıl Döşenmeli ?

Evinizin sadece bir bölümünü bohem tarzda dekore etmek istiyorsanız ve bu tarz sizi yansıtıyorsa tabi ki bu alan oturma odası olmalı. Sizi yansıtan bir tarzı kimseden gizlemek istemezsiniz.

Oturma odasında ana kural; Sürekli hareket halinde olacağınız için hareket yollarınızın kapanmaması olacaktır. Saksı bitkileri içerisinde bir oda tasarlayabilirsiniz. Tabi ki aksesuarlarınız bu tarzı tamamlayacak olan öğelerdir.

Bohem Tarz Oturma Odası
Bohem Tarz Oturma Odası
Bohem Tarz Oturma Odası
Bohem Tarz Oturma Odası

Bohem Yatak Odası Nasıl Döşenmeli ?

Bohem tarz yatak odaları, öncelikle klasiğe yakın veya eskitme bir yatak ile başlar. Bundan sonra yatak örtünüzü geleneksel ve dağınık modellerden seçebilirsiniz.

Yatak odanızdaki eşyaları toparlaması için hasır veya metal sepetler seçebilirsiniz. Hoşuna giden nesnelerin etrafta ve dağınık olmasına aldırmayın, onlar siz istediğiniz için oradalar.

Yatak odanıza halı yerine post veya renkli kilimler seçebilirsiniz. Aydınlatmanız yine çingene çadırı gibi olmalı ve isterseniz bir tavan hamağı bu dekorasyonu eşsiz bir şekilde tamamlayacaktır.

Bohem Yatak Odası
Bohem Yatak Odası

Bohem Tarz Ev Dekorasyonunda Aksesuar Seçimi

Bohem tarz ev dekorasyonunun en önemli ve tamamlayıcı elemanları aksesuarlardır. Gerçek bir bohem dekorasyon istiyorsanız aksesuar toparlamaya başlayın.

Bir bit pazarından veya ikinci el eşyacılardan veya antikacılardan rahatlıkla temin edebileceğiniz bu aksesuarlar bohem tarzını tamamlayacaktır.

Pirinç heykeller, hasır sepetler, saksı giydirmeler, renkli duvar panoları ve hayvan figürleri istediğiniz tarzı yakalamakta ve konuklarınızın ilgisini çekmekte size yardımcı olacaktır. İsterseniz bir aksesuar köşesi yapabilir ve bunları orada sergileyebilirsiniz.

Aşağıda bohem tarz ev dekorasyonunun en güzel örneklerini göreceksiniz.

Bohem Tarz Dekorasyon
Bohem Tarz Dekorasyon
Bohem Tarz Ev Dekorasyon
Bohem Tarz Ev Dekorasyon
Bohem Tarz Ev Dekorasyon
Bohem Tarz Ev Dekorasyon
Bohem Tarz Dekorasyon
Bohem Tarz Dekorasyon

Sırada En Trend Minimalist Ev Dekorasyonu Önerileri yazımız var.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz