Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Büyük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Büyük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evlerde en önemli mekanlar kuşkusuz salonlardır. Çünkü salonlar; tüm gün işlerinde yorulan aile bireylerinin rahat etmek için akşamı beklediği evin en gözde alanlarıdır. Haliyle salon dekorasyonunun da bu anlamda kişilerin hem rahat edeceği hem de gözlerine hoş görünen şekilde yapılması gerekir. 

Salon dekorasyonları hepimizin kafa yorduğu dekorasyon çeşididir. Çünkü salonlar, evlerde en çok kullandığımız en çok vakit geçirdiğimiz yerlerdir. Bu yüzden salon dekorasyonu belki de evimizin en önemli dekorasyon alanıdır. 

Büyük Salon Nasıl Dekore Edilir?

Büyük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Salon Dekorasyonunda Salonun Büyüklüğü Neden Önemlidir?  

Günümüzde genelde evler küçük yapılmaktadır. Hal böyle olunca salonlarda eve göre küçük alanlar olarak yapılmaktadır. Ancak bazı evler var ki hala büyük salonların varlığı bu evlerde devam etmektedir. İşte büyük evlerde ki büyük salonlar dekorasyon konusunda insanların aklını karıştırmaktadır. Ancak küçük salonlara nazaran büyük salonların dekorasyonu çok daha kolaydır. Çünkü büyük salonlarda istenilen dekorasyon yapılabilir. İstenilen mobilyalar kullanılırken, dekoratif ürünlerin de yerleşimi istenilen şekilde yapılabilir. 

Büyük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Büyük Salonlarda Koltuk Seçimi Nasıl Olmalıdır? 

Salonlar günümüzde aile bireylerinin günün yorgunluğunu ve stresini attıkları alanlardır. Aile bireyleri salonlarında vakit geçirirken rahat olacakları koltukları seçmek isterler. Değişen zamana bakıldığında salonların günlük kullanımda yer aldığı düşünülürse koltuk seçiminde de en önemli olan nokta rahat olmasıdır. Her gün üzerinde vakit geçirilecek koltuklar aynı zamanda kolay temizlenebilir özelliğe de sahip olmalıdır. Zaten geniş salonlarda istenilen boyutta kullanılabilecek koltuklar gerek spor tarzda gerek klasik tarzda mobilyalardan oluşabilir. 

Büyük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Masa Seçimi

Salonlarda en dikkat etmek gereken  noktalardan biri de masa seçimidir. Geniş salona istenilen boyutta masa rahat rahat konulabilir. Küçük salonun aksine geniş salon dekorasyonunda istenilen boyutta ve şekilde masa kullanılabilir. 

Renk Seçimi

Büyük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Geniş salonlarda dar salonlara göre kullanılan renk seçmek daha kolaydır. Çünkü çok aydınlık, geniş gösterme çabasına gerek yoktur. Ancak ne olursa olsun salonlarda çok vakit geçirildiği için göz yormayan, rahatlatıcı renklerin kullanımı önemlidir. Salonda renk katmak amacıyla bir duvarı istenilen bir duvar kağıdıyla kaplanabilir ya da farklı renkte bir boya ile boyanabilir. Böylece salon daha enerjik bir hale getirilmiş olur. 

Aksesuar Seçimi

Büyük Salon Dekorasyonu
Büyük Salon Dekorasyonu

Geniş salonlarda kullanılan aksesuarlarda çok önemlidir. Ortamın ferahlığını bozmayan aksesuarlar seçilmelidir. Geniş salonlarda oturma alanı ve yemek bölümünde kullanılacak aydınlatma ürünleri farklı olmalıdır. Yemek bölümünde kullanılacak bir tablo, asılabilir dekoratif tabaklar, ayna ya da bir manzara resmi sayesinde salona hareket katılırken konsol üzerinde kullanılacak biblolar, aile bireylerinin fotoğrafları da salona aitlik hissi kazandıracaktır.

Canlı bitki kullanımı da salonda dekorasyon konusunda canlılık yaratacağı için salonun herhangi bir köşesinde kullanılacak büyük saksı bitkileri de salonda ki enerjiyi çok artırırken, salona hoş bir görüntü kazandıracaktır. 

Sonuç olarak geniş salonlar çok daha rahat dekore edilebilen evin en çok kullanılan köşeleridir. 

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz