Ana Sayfa Renkler Çakıl Taşı Rengi İle Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Çakıl Taşı Rengi İle Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Yeni bir ev dizayn etmek veya hali hazırda evinizi yenilemek için birçok konu hakkında araştırma yapmanız gerekmektedir. Günümüzün belli standartları içerisinde modern, sade ve şık olarak adlandırılan belli renk ve mobilya uyumları vardır. Her birey kendi tarzını yansıtmakta özgürdür ancak çoğu kişi en çok tercih edilen mobilya ve renk uyumlarını kullanmaya daha meyillidir.

Son zamanların en çok kullanılan rengi çakıl taşı olmuştur. Çakıl taşı rengi ile yapılabilecek uyumlu dekorasyonlar evlerini, ofislerini ve daha birçok mekânı yenilemek isteyen insanların en çok üzerinde durduğu konudur. Bu alanda başarılı olan kişilerin yardımları ile beraber ortaya çıkan sonuç insanları memnun etmeye yetecek niteliktedir.

Çakıl taşı rengi, birçok alanda uyumlu dekorasyonlar yapabilmenizi sağlayan nötr bir renk tonudur. Duvar boyasında kullanılabildiği gibi mobilyalarda veya aksesuarlarda da sıkça tercih edilmektedir. Eğer duvar boyası olarak kullanmak isterseniz mobilyalarınızı daha açık renk tonlarında tercih ederek şık bir sonuç elde edebilirsiniz. Tercihiniz canlı renk kullanmaktan yana değilse yine gri tonlarında mobilyalar tercih ederek ortamı daha ağır ve daha şık bir hale çevirebilirsiniz.

Mobilyalarda çakıl taşı rengi kullanımı tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif yoldur. Uygun ışıklandırma ve uyumlu duvar rengi ile birleştiği zaman yine alınabilecek sonuç oldukça başarılı olacaktır. Evinizde, ofisinizde veya dilediğiniz herhangi bir mekânda kendinizi nasıl mutlu hissedecekseniz tercihiniz de bu yönde olmalıdır.

Çakıl Taşı Renginin Farklı Tonlarının Kullanım Şekilleri

Her rengin birçok farklı tona sahip olduğu gibi çakıl taşı renginin de birden fazla renk tonu mevcuttur. Çakıl taşı renginin tonları koyu ve açık olmak üzere kabaca ikiye ayrılmaktadır. Bulunduğu mekânları değiştirmek isteyen ve buı rengi tercih eden insanlar için bu iki seçenek oldukça önem arz etmektedir.

Koyu çakıl taşı renginin kullanım alanları bu işi bilen kişiler tarafından uygulayacak kişilere anlatılmaktadır. Duvar boyası olarak kullanıldığı zaman renk tonlarının geçişine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ortamın ışığı ile bu geçişler daha çok belli olacağı için göz zevkini rahatsız edecek şekilde olmamalıdır. Ayrıca koyu çakıl taşının özellikle daha ince ayrıntılarda kullanılması gerekmektedir. Ortamı boğmamak için önerilen bu tavsiye birçok kişinin de dikkatini çekmektedir.

Elbette koyu rengin ortamda kasvetli bir hava oluşturacağını düşünenler de olacaktır. Bunun için açık çakıl taşı rengi tonlarını alternatif olarak düşünebilirler. Hem modern hem de boğmayacak bir ortam oluşturmak için açık çakıl taşı tonları kullanılarak daha yumuşak geçişler sağlanabilir. Yine bu tonlar ile uyumlu renkler de tercih edilerek yenilemek istediğiniz mekânınıza şık bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Duvar Kâğıtları İle Çakıl Taşı Rengi Kullanımı

Duvar kâğıtları hem pratik hem de şık olması sebebi ile çoğu kişinin tercih ettiği bir dekor ürünüdür. Birbirinden farklı duvar kâğıtları ile bulunduğunuz ortamı bambaşka bir hale çevirmeniz mümkündür. Manzaralı fotoğraflar, botanik tarza sahip olanlar, minimal figürler içerenler ve daha birçok modelleri ile duvar kâğıtları sizin için kullanışlı bir ürün olmaktadır.

Çakıl taşı rengi ile duvar kâğıdı kullanımı doğru tercihler yapmanız doğrultusunda mümkün bir alternatiftir. Çakıl taşı durağan bir renk olmasına rağmen kullanıldığı ortamı şık ve modern bir hale getirmeye yetecek nitelikte bir renktir. Hem duvar kâğıdı hem de taş rengini bir arada kullanmak isteyen kişiler bunu belli ölçülerde gerçekleştirebilirler.

Özellikle canlı renklere sahip ve hareketli duvar kâğıtları ile birlikte kullanacağınız çakıl taşı rengi boya, salonunuzda bambaşka bir ortam oluşturacaktır. Tercih edeceğiniz desenli duvar kâğıtları çakıl taşının sadeliğini alıp çok daha güçlü bir kombinasyon oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca modern tablolar ve şık aynalar kullanarak da bu ikiliye daha çok katkıda bulunabilirsiniz.

Çakıl Taşı Renginde Aksesuar Seçimi

Çakıl taşı aksesuarlar kişinin isteğine göre seçilip konumlandırılabilir. Özellikle bu renk tonlarını tercih ettiğiniz bir mekânda yine aynı renkte aksesuar tercih etmeniz ortamı daha asil ve modern gösterebilmektedir. Oluşturduğunuz dekorasyon seçeceğiniz zengin ışıklandırmalar ile daha farklı boyutlara da erişebilir. Fakat daha sade bir görünüm isterseniz küçük ayrıntılarda kullanacağınız aksesuarlarda bu rengi tercih etmenizde yarar vardır.

En Çekici Çakıl Taşı Rengi Duvar Boyası

İç açıcı özelliği sayesinde ferah ve ışıltılı bir tasarım isteyenlerin gözü kapalı seçtiği bu renk, diğer canlı renklerle de gayet uyumlu olmaktadır. Bu da ne kadar doğru bir seçim olduğunu göstermektedir. Komple sıfırdan ev kurduğunuzda ya da dekorasyonunuzu değiştirmek istediğinizde çakıltaşı rengi ile dekorasyon yapmak için hiç çekinmenize gerek yok.

Gönül rahatlığıyla duvar boyası renkleri çakıl taşı seçebilirsiniz. Özellikle oturma odası ve yemek odaları için son derece doğru bir seçim olacaktır. Genç odaları ve mutfaklar için de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Çakıl taşı duvar boyası sadece duvarlarınızda kullanacaksınız diye bir şey yok. Duvarlarınıza harika bir görünüm veren bu renk, başta mobilyalarınız olmak üzere diğer eşyalarınızda da gayet havalı bir görünüm vermektedir. Yaşam alanlarınızın ışıltılı ve aydınlık durmasını duvar boyalarıdır. Böylece insanın içini karartmayan, huzur veren bir hava oluşturmaktadır ve tercih edilen dekorasyonlara bakabilirsiniz ayrıca arasında yerini alabilirsiniz.

Doğada yer alan en doğal renklerden birisi olan çakıl taşı boya ile kendinizi adeta doğada hissedeceksiniz. Cakil tasi rengi boya oturma odalarında duvar boyası olarak tercih edebilirsiniz. Gri tonlarından çakıl taşı renk dekorasyonunda evinizi çok modern yapabilirsiniz.

Çakıl taşı rengi boya duvarda nasıl durur merak ediyorsanız aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Çakıl taşı rengi ile ilgili yorumları okuyabilirsiniz.

Bu rengi marshall, filli boya polisan, dyo gibi ünlü markalardan bulabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz