Dekorasyon Blog Arama

Çalışma Odası Tasarlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışma odası dekorasyonu nasıl yapılır

Evinizde rahatça çalışabileceğiniz özel bir çalışma odası tasarlamak istiyor olabilirsiniz. Bunun için evinizde doğru yeri, doğru renkleri ve doğru mobilyaları seçmelisiniz. Hem kullanışlı, hemde göze hitap eden bir çalışma odası dekorasyonu için size yol gösterecek önerileri inceleyebilirsiniz..

Bir çalışma odası dekore ederken göz önünde bulundurmanız bir çok farklı nokta var. Doğru şekilde dekore edilmiş bir çalışma odası, hem konsantreyi kolaylaştırır, hemde çalıştığınız süre boyunca rahat etmenizi sağlar.

Çalışma Odası Tasarlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışma odası olarak kullanacağınız odanın konumu, oda için kullanacağınız renkler ve mobilya seçimleri oda içinde geçireceğiniz saatler boyunca performansınıza etki edecek önemli unsurlardır.

Çalışma odası dekorasyon önerileri 2020

Çalışma odası dekorasyon önerileri 2020

Oda seçimi

Bunların başında oda seçimi geliyor. Çalışma odası için evinizdeki en uygun odayı seçmelisiniz, en az kullanılan yani en az trafik alan oda olmalı. Bu şekilde iş sürecince konsantre olmanız daha kolaylaşacaktır. Küçük bir evde yaşıyorsanız yatak odasında yada salonda ufak bir çalışma ortamı hazırlayabilirsiniz. Önemli olan nokta seçeceğiniz alanın yeterince doğal ışık alıyor olması.

Oda Yerleşimi

Çalışma odanızı seçtikten sonra odanın yerleşimi konusunda doğru kararlar vermelisiniz. Masanın konumu çok önemli, içeriye güneş ışığı girmeli. Çalışma masası için en doğru konum pencerenin önüdür. İçeriye giren güneş ışığı odayı aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda üretkenliği arttırır. Küçük molalarda pencereyi açıp temiz hava alabilir, biraz dinlenebilirsiniz.

Bitkilere yer açın

Çalışma odanızda mutlaka bitkilere yer açmanızı öneriyoruz. Sağlıklı ve huzurlu bir çalışma odası için bitkilerle odaya taze ve canlı bir hava katın. Aynı zamanda bitkiler ürettikleri oksijenle odanın havasını temizlerler ve odaya renk katarlar. Masa üstünde özellikle bilgisayar yanında küçük bir kaktüs yerleştirmenizi öneririz, kaktüsler bilgisayardan yayılan radyasyonu emerler.

Düzeni sağlayın

Düzenli bir çalışma ortamı yaratmak için çaba harcamalısınız. Bunun için ofis malzemelerinden, masa üstü düzenleyicilerinden yardım alabilirsiniz. Çalışma masanıza yakın bir yerde kitaplık tarzı bir tasarıma yer açabilirsiniz. İşiniz ile ilgili en çok kullandığınız malzemeleri masanın merkezinde toplamaya özen gösterin, kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde olmalı. Dağınık bir çalışma ortamı performansı ve işe odaklanmayı zorlaştırır.

Aydınlatma

Çalışma odanız için seçeceğiniz aydınlatmalarda seçici olun. Çok fazla ışık baş ağrılarına yol açabileceği gibi, az ışık alan karanlık bir ortamda verimi düşürecektir. Örneğin, flüoresan ışıklar yerine daha az ışık veren lambalar tercih edebilirsiniz. Gözlerinizin yorulmaması için bilgisayar ekranınızdaki ışık miktarını biraz düşürerek, performansınızı arttırabilirsiniz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • burhan2 ay önce
  • güzel çalısmalar var yenı ıse basladım. yenı calısma odamı duzenlıyorum


Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478