Dekorasyon Blog Arama

Chester Kanepe Dekorasyonu ve Öneriler

Modern chester kanepe dekorasyonu

Klasik zarafeti ve lüks bir görünümü yansıtan mobilyalar arasında hiç şüphe yok ki ilk akla gelen Chester kanepe tasarımlarıdır. Chester tasarımları günümüzde hala çok popüler, 400 yıllık geçmişe sahip bu lüks tasarımlar bulunduğu ortama eşsiz bir şıklık katmasının yanında dekorasyona zengin bir hava kazandırıyor. Bugün yazımızda yaşam alanlarınız için ilham alabileceğiniz birbirinden şık ve etkileyici Chesterfield kanepe dekorasyonu ve bu stil sahibi kanepeleri evinize uyarlamak için çeşitli dekorasyon önerileri derledik.

1700’lü yıllardan günümüze kadar dekorasyonda popülerliğini koruyabilmiş olan Chester kanepeler klasik tarza sahip, lüks dekorasyonun simgesi haline gelmiş tasarımlardır. Fakat bu kanepelerin klasik tarzı sizi yanıltmasın, günümüzde modern iç dekorasyon örneklerinde Chester kanepe modelleri hala mekana karakter kazandıran tasarımlardır. Peki Chester kanepe dekorasyonu nasıl yapılır, bu şık ve stil sahibi kanepeleri evinize farklı şekillerde nasıl uygulayabilirsiniz?

Chester Kanepe Dekorasyonu ve Öneriler

Klasik tarz dekorasyon örneklerinde Chester kanepeler genellikle deri döşemelerle karşımıza çıkar. Çoğunlukla kahverengi tonlarına sahip tasarımlara daha çok talep vardır, fakat gri, siyah, yeşil, kırmızı tonları gibi bir çok farklı renk seçeneği ile bulunduğu ortama kolaylıkla uyum sağlayabiliyor. Chester  kanepelerin en önemli özelliği ise bir çok farklı dekorasyon tarzına adapte olabilmesidir.

Modern chester kanepe dekorasyonu

Modern chester kanepe dekorasyonu

[galeri_url]

Yani klasik bir Chester kanepeyi, ahşap ağırlıklı klasik tarz bir yaşam alanına dahil edebileceğiniz gibi, metal ağırlıklı, tuğla ve beton detaylı modern bir endüstriyel tarzı iç mekan içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu tasarımları bu kadar özel ve kalıcı kılan unsurlardan biride modası hiç geçmeyecek olması.. Kısacası bir Chester tasarımı almayı düşünüyorsanız acaba bunu kaç sene kullanabilirim gibi bir soru asla gelmeyecektir. Yaklaşık 400 yıldır bu tasarımlara olan ilgi hiç bitmedi, kısacası Chester kanepeler eviniz için doğru bir yatırımdır.

Farklı renk ve döşeme çeşitleri

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi genelde en çok tercih edilen deri tasarımlar, fakat bu Chester kanepeleri seviyorsanız ve evinize dahil etmek istiyorsanız önünüzde bir çok farklı renk ve döşemelik kumaş seçeneği bulunuyor. Çoğu zaman klasik kahverengi deri bir kanepe evinize uyum sağlamayabilir, bu durumda dekorasyona uyum sağlayacak alternatif döşeme çeşitlerine yönelebilirsiniz. Örneğin yeşil, mavi, kiremit tonları, hardal yada gri gibi.. Renk seçeneklerini çoğaltmak sizin elinizde.

Eğer Chester  kanepenin doğallığını bozmak istemiyorsanız aynı zamanda evinize uyum sağlamasını istiyorsanız kanepenizi sevdiğiniz renkteki dekoratif yastıklarla ön plana çıkarmayı düşünebilirsiniz. Tabi ki bu tarz bir düzende yastık sayısını abartmak pek akıllıca olmayacaktır, çünkü bu şekilde kanepenin stilini gölgede bırakabilirsiniz.

Tek başına bir Chester kanepe yeterli mi?

Bu konuda çok rahat davranabilirsiniz, Chester tasarımlar tek başına bile mekanı lüks ve zengin gösterebilir. Diğer yandan birden fazla chaster kanepe kullanılacak gibi bir kuralında olmadığını belirtelim. Bazı durumlarda mekanda bir bütünlük ve denge oluşturmak adına iki chester tasarımı karşılıklı olarak yerleştirilebilir. Bu çok şık ve kaliteli bir görseli beraberinde getirecektir. Bu noktada bir çok markanın koleksiyonunda yer alan Chester koltuk takımı modelleri ilginizi çekebilir.

Chester kanepeler ile dekorasyon

Chester kanepe denince aklınıza hemen klasik mobilyalarla dekore edilmiş, ağır, avangard bir yaşam alanı geliyor olabilir, fakat durum tamda düşündüğünüz gibi değil. Bu şık tasarımlar çok rahat bir şekilde canlı renkteki perdeler, halılar ve aksesuarlar ile mükemmel bir uyuma sahiptir. Aksesuar seçimlerinizde özellikle cam ve parlak metal tasarımlar seçerek görsel bir estetik elde edebilirsiniz.

Fakat dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var, bu tarz şık ve lükk görünümlü bir mobilya parçasını dekorasyona dahil ediyorsanız, mekandaki diğer tasarımlarından belli bir kaliteye ve çizgiye sahip olması gerekir. Bu şekilde daha şık, kaliteli ve özel bir atmosfer ortaya çıkacaktır.

Halı seçimi nasıl yapılmalı?

Chester kanepeler halı seçimi konusunda size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Çünkü bu tasarımlar hem geleneksel tarzdaki halılarla hemde modern çizgilere sahip halı modelleriyle uyumludur. Geleneksel halılar bu tasarımlarla mükemmel bir uyuma sahiptir, fakat geometrik desenlere sahip modern bir halı görseli asla bozmayacaktır. Hatta kendinize has bir tarz yaratmak için klasik tarz bir kanepeyi ve halıyı modern tarzdaki bir orta sehpa ile rahatça tamamlayabilirsiniz.

Chester kanepe dekorasyonu için aksesuar önerileri

Chester tasarımlar her tarza uyum sağlayabildikleri için aksesuar konusunda oldukça özgür davranabilirsiniz. Salonun dekorasyon tarzına göre mekanda kristal yada cam aksesuarlar şık ve lüks bir görünüm verebilir. Daha geleneksel bir tarz için ahşap ve demir yada seramik detaylı dekoratif aksesuarları kullanabilirsiniz.

Chester kanepe dekorasyonu ve öneriler ile alakalı arama terimleri : chester koltuk kombinasyonları, chester koltuk halısı, chester koltuk perde uyumu, chester koltuk salon dekorasyonu, chester koltuk kullananlar, chester koltuk takımı salon dekorasyonu, salon dekorasyon fikirleri 2019

[galeri_url]


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478