Dekorasyon Blog Arama

Çocuk Odaları İçin Sarı Dekorasyon Fikirleri

Sarı çocuk odası dekorasyon fikirleri 2020

Bir çocuk odası için renk seçimi odanın atmosferini etkileyen en önemli unsurdur. Çocukların renkli ve eğlenceli dünyasına hitap eden canlı ve keyif veren renkler tercih edilmeli. Bir renk seçimi yaparken sadece onun görselliğini değil, psikolojik etkilerini göz önünde bulundurmak gerekir. Söz konusu çocuk odası dekorasyonu olunca renk seçimlerinin önemi dahada artıyor.

Sarı renk çocuk odalarından beklenen neşeyi ve enerjiyi fazlasıyla hissettiren bir renk tonu. Sarı renkler kullanıldıkları alanlara enerji ve sıcaklık kazandırır, psikolojik olarak da insanı mutlu eden bir etkisi olduğu bir gerçek. Sarının tüm bu olumlu etkileri tamda bir çocuk odasında olması gereken özellikler.. Çocuk odası için renk seçiminde zorlanıyorsanız galerimizde size bu konuda ilham verecek sarı dekorasyon fikirleri hazırladık..

Neşeli Çocuk Odaları İçin Sarı Dekorasyon Fikirleri

Çocuk odasına sarı ve tonlarını dahil etmenin bir çok farklı ve etkili yolu var. Oda içinde göze çarpan büyük tasarımlarda sarı kullanırsanız, bu tasarımı odanın odak noktası haline getirebilirsiniz. Örneğin, sarı bir çocuk dolabı tek başına odanın daha dinamik ve eğlenceli bir alan olduğunu işaret edebilir.

Sarı çocuk odası dekorasyonu ve öneriler 2020

Sarı çocuk odası dekorasyonu ve öneriler 2020

[galeri_url]

Yer için sarı bir çocuk halı, duvarda sarı renklerin yer aldığı bir tablo gibi.. Seçenekler sınırsız, ancak şu bir gerçek ki sarı çocuk odaları enerjisi ve neşesiyle her zaman bir adım önde. Üstelik hem kız hemde erkek çocuk odaları için ideal bir renk.

Galerimizde içinizi ısıtacak, neşeli ve enerji dolu sarı çocuk odası dekorasyon örneklerini inceleyebilirsiniz. Sizde çocuk odanızı tasarlarken bu iç ısıtan, keyifli rengi kullanabilirsiniz..

Sarı dolaplar

Sarı rengi çocuk odasında sadece duvarlar için düşünmeyin. Bazen bir odak noktası belirlemek işleri çok daha kolaylaştırır. Örneğin bu sarı dolap tek başına odaya gereken neşeyi ve enerjiyi verebiliyor.

Sarı & Beyaz

Dikkat çeken sarı tonlarını risk almadan kullanmak istiyorsanız yanında beyaz kullanmalısınız. Sarı beyaz duvarlar odaya gereken enerjiyi fazlasıyla verirken, aynı zamanda çok daha dengeli bir görünüm verir. Tüm duvarları sarıya boyamak yerine, belli bir duvarı öne çıkarmak çok daha estetik bir görsel sağlar.

Sarı & Gri

Çocuk odasının bir duvarını komple sarıya boyayabilirsiniz. Bu şekilde sarı duvarı odanın odak noktası haline getirebilirsiniz. Sarıyı dengelemek için beyaz yanında gri tonlarına yoğunlaşabilirsiniz. Gri, sarıya en az beyaz kadar yakışan bir renktir.

Pastel Tonlar

Sarının enerjisini biraz yumuşatmak istiyorsanız duvar rengi olarak pastel renk tonları tercih edebilirsiniz. Özellikle pastel pembeler ve bebek mavisi gibi rahatlatıcı renkler çocuk odası için ideal bir renk paletidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Bebek Odası için Aydınlatma Seçimi Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478