Dekorasyon Blog Arama

Dekorasyon Fikirleri,Dekoratif Objeler

Atık Maddelerden Organik Ev Eşyaları Yapımı

Günümüzün en büyük sorunlarının başında gelen pet şişelerinin aşırı kullanım nedeni ile doğaya atılmaları sonucu çevre kirliliğine neden olmaktadırlar.Denizlerde,karalarda aşırı pet yığınları nedeni ile çok büyük bir çevre kirliliği ile karşı karşıyayız.Altta göstermiş olduğum fotoğrafta pet şişelerinden çiçek saksıları elde edilmiş.Sizler ekim olarak tohum,sebze vb. başka şeyler yapabilirsiniz. Bahçelerimizde bu şekilde değerlendirme yaptığımızda hiç değilse atık maddeleri değerlendirmiş oluruz.

basit dekorasyon fikirleri ve dekoratif objeler

Bunların dışında büyük bağ ve bahçeleri olanlara da küçük bir fikir sunalım.Pet şişelerin içine su koyup kapağını kapattıktan sonra kapağına iki yada üç delik açıp toprağınıza deldiğiniz yerden yerleştirin.Susuz zamanlarda toprak pet şişedeki suyu kullanır.Sizlerde sürekli bitkilerinizi kurak zamanlarda ne olacaklarını düşünmek zorunda kalmazsınız.Başka bir önerimde evinize pet şişelerinden süs yapabilirsiniz.

basit dekorasyon fikirleri ve dekoratif objeler

Cam şişe,pet şişelerinden vazo üretimiyle değerlendirmeyle devam ediyoruz.Yukarıda görmüş olduğunuz cam şişelerin etrafını uygun ipler ile silikon tabancanın yardımıyla sararak güzel bir masa üstü vazo üretmişler.Bunu plastik şişelere de uygulayabilirsiniz.Cam şişeler için küçük bir ip ucu vereyim sizlere;ağızlık kısmını yıldız kesici ile kesip çıkarabilirsiniz sonrada zımpara taşı ile keskin kenarlarını zımparalayıp iç kısımdan boyayabilirsiniz.Bunların dışında renkli kumlar ile resim yeteneğinde iyi olanlar içerisinde harika resimler yaparak güzel bir süs üretebilirler.

basit dekorasyon fikirleri ve dekoratif objeler

Pet şişelerinin dışında evlerinizde kullanmadığınız düğmelerden çerçeveler üretebilirsiniz.İstediğiniz şekli vermek sizlere kalmış.Yapmanız gereken;renkli fon karton alıp kalem ile fotoğrafın yerleştirileceği alan yerini belirlemek.Çizdiğiniz alanın dışında kalanı şekil vermek istiyorsanız o şekilde çizip kesmek ve ardından düğmeleri silikon tabancası ile silikonlayıp yapıştırmak.Arka kısmına da fon kartondan ayaklık kesip yapıştırdıktan sonra kuruduğundan emin olduğunuz zaman resminizi yerleştirip istediğiniz yere koyabilirsiniz.

basit dekorasyon fikirleri ve dekoratif objeler

Basit fikirler ile ev objeleri üretmeye devam ediyoruz.Yukarıda ki paylaşmış olduğum mumlukları evlerimizde bulunan tüllerden,küpürlerden,dantellerden vb. kumaşlardan süsleyebilirsiniz.Bunun yapımı da çok kolaydır.Hemen size yardımcı olayım;Yukarıda görmüş olduğunuz gibi küpürü masanın üzerine düzgün bir şekilde serin ve ölçüsünü alacağınız mumluğun etrafına sarın ve tam kapatacağı yerden kesin.Ardından silikon tabancası ile bardağın aşağısından ve yukarısından bütün çevresini çevreledikten sonra küpürünüzü yerleştirin.Gerisi de artık istediğiniz alana koymak kalıyor.

basit dekorasyon fikirleri ve dekoratif objeler

Görüldüğü üzere her şeyden ev objesi yapabilirsiniz.Yukarıdaki fotoğrafta da atık orman dalları ile deniz atı yapmışlar.Başarılı bir çalışma olarak karşımızda durmakta.Bu çalı çırpılara ulaşmak zor değil okuyucular ve takipçiler.Yapmanız gereken bir ormana gittiğinizde pikniğe bunlardan aracınızın bagajına yerleştirmek sonrada eve gelip mukavva kartonuna şekli çizip silikon tabancası ile yapıştırarak doldurmak.Sonra da asacağınız yeri belirlersiniz.

basit dekorasyon fikirleri ve dekoratif objeler

Kurumuş dallardan ayna yapımı da uygun fiyata sahip olabileceğimiz ev dekorasyon fikirlerinden.Ancak yukarıdaki dalları deniz kenarlarından bulabilirsiniz.Çünkü soyulmuş kuru görüntüsüne başka hiç bir yerde denk gelemezsiniz.Siz isteseniz de bu görünümü elde edemezsiniz.Yukarıda para edebilecek tek şey ayna.Dalları silikon tabancası ile birleştirerek şekillendirip aynayı düzgünce yerleştirmeniz olacak.Gerisi de istediğiniz yere asmanız kalıyor.

basit dekorasyon fikirleri ve dekoratif objeler

Son olarak evlerde gecemize loş bir ışık katacak mumluk imaline.Bunun yapımı da diğerleri kadar çok kolay.Bulduğunuz dalları düz zemin üzerine oturtmadan önce dallara mumların yerleşmesini sağlayacak çemberleri yerleştirmek.Bunları da kendin yap ürünlerinin satıldığı yerlerden temin edebilirsiniz.Elinizin altında bilgisayarınız varsa ve ticarete dökmek istiyorsanız da toplu olarak internetten siparişlerinizi verebilirsiniz.Biraz araştırma ile bazı sitelerde satılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Ucuz Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478