Dekorasyona Desen Eklemenin Yolları ve Öneriler | Ev Dekorasyonu

Dekorasyona Desen Eklemenin Yolları ve Öneriler

Dekorasyonda desen kullanımı ve öneriler

Evinize uygun ve daha düzenli desenlerde ve renklerde doku eklemek isterseniz sizin için listelediğimiz önerileri dikkate alabilirsiniz. Evinize desen eklemenin kolay yolları bolca vardır. Boho tarzı sevgi- sıcaklık dolu desenler seçmek gibi evinize desenler ve dokular ekleme, çok şık bir görünüm yaratır. Ev dekorasyonu için kullanılan desenler ve dokular hakkında ilham almak için galeri resimlerinizi de inceleyebilirsiniz.

Evin bir alanında doku ve desenler kullanmak, görsel derinlik ve ilgi katmak için güzel bir yol olduğunu söyleyebiliriz. Ama bunları çok fazla ve birden fazla kullanmak sıkıcı bir ev dekoru oluşturabilir. Benim en sevdiğim mekanların çoğunda iki kez hiçbir doku yada desen aynı anda kullanılmamıştır.

Evinize desen eklemenin kolay yolları ve öneriler

Evinize desen eklemenin kolay yolları ve öneriler

Evinize desen eklemenin kolay yolları ve öneriler

Bunun seçiminde karar vermek biraz karışık olabilir ama desenleri az ve iyi bir şekilde seçme konusunda ince bir çizgi vardır. Ev dekorasyonunda benim en sevdiğim doku ve desenler kadife, sahte kürk, zikzak desenleri, çizgili desenler, deri, desenli çarşaflar ve dokuma malzemeleri. Örneğin hasır veya ahşap gibi doğal doku ve desen malzemelerde bulunmaktadır. Ev dekorasyonun da kullanılan her doku sessizce senin tarzının ne olduğunu belirleyen detaylardır. Ve sizin zevkinize uygun nasıl bir boşluk var o kendi sesini getiriyor.

Dekorasyona desen eklemenin kolay yolları ve öneriler

Dekorasyona desen eklemenin kolay yolları ve öneriler

Vurgu dokulu ve desenli yastıklar ile yataklar veya koltuklar dekore edilip verilebilir. Bunları alışveriş mağazalarında rahatlıkla bulabilirsiniz.Mobilya ile standart gelen “stok” yastık ya da yastık “setleri” ile dekorasyon yapmak daha kolaydır. Siz bu yastık içlerini kullanım sadece kılıfları değiştirebilirsiniz.

Dekorasyonda desenler

Dekorasyonda desenler

Taklit kürk sadece kış iyi bir dekor ögesi. Koyun derisi ve Moğol kürk aksanlı yastıklar her sezon için mükemmel seçimlerdir. Ve onlar da sizin yatak veya kanepe üzerinde hemen dokusal bir vurgu getirecek. Eğer size göre davetkar görünmüyor ise kürk doku yerine örgülü ve renkli desenli yastıklar ile vurgu ekleyin.

Dekorasyonda desen kullanımı

Dekorasyonda desen kullanımı

Ayrıca çizgili desenli kilimler, zikzak desenli halılar ile de şık bir ev dekoru yapabilirsiniz. Bunun için evinizin nötr ve beyaz renk ağırlıklı renklerde dekora sahip olması gerekir. Eve doku ve desen eklemek için başka mükemmel bir yol ise duvara asılan desenli ve dokulu tablolardır. Ayrıca desenli duvar kağıtlı bir duvar dekor büyük bir etki yapar. Dokunmuş duvar battaniyeleri ve kürklerde son zamanlarda kullanılan duvar dekorları arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Porselen ve Seramik: Eviniz için Hangisi Daha İyi Bir Seçenek? başlıklı makalemizde porselen ile seramik farkı, porselen karo ve seramik karo hakkında bilgiler verilmektedir.


  • Site İçi Yorumlar
  • 2020 Ev Dekorasyonu Renkleri Neler? | Ev Dekorasyonu4 ay önce
  • […] paletlerini oluşturacaktır. Ev dekorasyonunu tamamlayıcı desenler eklemek isterseniz eğer, dekorasyona desen eklemenin yolları ve öneriler adlı makalemizi incelemenizi tavsiye […]