Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Dekorasyonda Beyaz ve Ahşap Uyumu Nasıldır?

Dekorasyonda Beyaz ve Ahşap Uyumu Nasıldır?

Dekorasyonda temiz, ferah ve aydınlık bir görsel oluşturmak için genelde beyaz renkler tercih edilir. Beyaz ve tonları ister modern ister klasik her tarz iç mekan dekorasyonu için popüler renklerin başında geliyor. Fakat bu tonlar çok fazla kullanıldığında ortaya soğuk ve boş bir dekorasyon havası çıkabiliyor. Bu noktada hem beyaz ile uyumlu, hemde mekanda sıcak ve doğal etki yaratacak materyaller kullanılmalıdır, ahşapla uyumlu renkler gibi..

Beyaz ve ahşap uyumunu en net şekilde vurgulayan İskandinav tarzı evler bu açıdan size ilham kaynağı olabilir. Hem dengeli, hem doğal hemde ferah bir iç mekanlar. Ahşabın doğallığını her alanda vurgulamak, onun sıcak etkisini mekanda hissettirmek için beyaz renk başarılı bir fon görevi görecektir. Geriye sadece bu ikilinin ortaya çıkardığı muhteşem uyumun tadını çıkarmak kalıyor.

Dekorasyonda Beyaz ve Ahşap Uyumu

Makale Başlıkları

Bir odayı dekore ederken hem doğal hemde ferah bir atmosfere sahip olması için doğru renkleri ve doğru dokuları seçmek gerekir. Beyaz renkler her tarz yaşam alanı için hem zeminde hemde duvarda ideal bir seçimdir. Beyazın sertliğini kırmak içinse ahşap doğallığından faydalanmak harika bir seçenektir.

Dekorasyonda beyaz ve ahşap kombinasyonları
Dekorasyonda beyaz ve ahşap kombinasyonları

Bu ikiliyi kullanmanın bir çok avantajı var, en önemlisi göz yormayan, dengeli ve sıcak bir dekorasyon görünümü vermesidir. Bunun dışında bu tonlar bir çok farklı renk ile kolayca uyum sağlayabileceği için ufak dokunuşlarla evinize kolayca hareket katmanız mümkün.

Ahşap mobilyalar ve ahşap aksesuarların dışında mekana modern dokunuşlar eklemek için metal parlaklığından rahatça faydalanabilirsiniz. Tıpkı İskandinav tarzı ev dekorasyon örneklerinde karşımıza çıkan modern metal aydınlatmalar ve aksesuarlar beyaz ve ahşap ile son derece dengeli ve etkileyici bir görsel yaratacaktır.

Hiç riske girmeden evinize doğal şıklık kazandırmak için galerimizde yer verdiğimiz birbirinden şık dekorasyon örnekleri size bu konuda ilham verecektir. Beyaz ve ahşap uyumu ile doğal şıklığı evinize yansıtmak için örneklerden kopya çekebilir ve yaşam alanlarınızı şekillendirebilirsiniz.

Bir odaya en ferah görüntüyü veren renklerin başında beyaz renk geliyor. Beyaz renkli mekanlar her zaman daha aydınlık, daha temiz ve daha ferah izlenimi yaratıyor. Ancak beyaz rengi çok fazla kullandığınızda da rahatsız edici olabiliyor. Bu yüzden beyaz rengi kullanıp hem doğal hem de ferah bir görünüm yaratmak için doğadan elementler kullanmanızda yarar var.

Doğal elementlerin başında gelenlerden biri ise ahşap. Ahşap mobilya ve aksesuarları evinizde beyaz renkle birlikte kombinleyerek kullandığınızda en doğal görünüme ulaşabilirsiniz.

Ahşabın kendine has birçok tonu dekorasyona kişiliğinizi yansıtabilmek adına da oldukça elverişli olabiliyor. Doğanın bizlere sunduğu güzellikleri evinize getirerek muhteşem bir denge ve şık bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Beyaz rengin sertliğini ahşabın yumuşak dokunuşuyla kırmak istiyorsanız sizin için sunduğumuz önerilere bir göz atmanızı öneriyoruz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz