Ana Sayfa Renkler Çivit Mavisi/İndigo Rengi Nasıl Kullanılır?

Çivit Mavisi/İndigo Rengi Nasıl Kullanılır?

İç dekorasyonda Çivit rengi bugünün en sıcak renk trendlerinden biridir. Derin mavimsi-morun bu canlı tonu, tasarımlarda, temiz, taze bir estetik oluşturmak için sıklıkla kullanılır… İndigo mavisi  diğer yumuşak, parlak tonlardan daha keskin bir şekilde göze çarpan bir renktir. Diğer yandan çivit mavisi (indigo rengi) herhangi bir tasarım stilinde başarı ile kullanılabilir. Çoğu zaman mekanda bir odak noktası oluşturmak için ana renk olarak kullanılsa da, indigo mavi küçük detaylarda dahi fark yaratabilecek bir renktir.. İşte çivit rengi ve kullanımı hakkında ilham alabileceğiniz birbirinden güzel yaşam alanları ve dekorasyon önerileri.. Çivit nedir nasıl kullanılır derseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.Çünkü bazı insanlar bu renk ilk defa duyup indigo hangi renk diyebilmektedir.

Dekorasyonda Çivit Mavisi / İndigo Rengi Nasıl Kullanılır

Indigo rengi duvarlar

İndigo rengi duvarlar
İndigo rengi duvarlar

Çivit rengi bir alanda (yani duvarlarda) ana renk olarak kullanıldığında, karamel renkli deri mobilyalar topraklanmış ancak nötr kontrast oluşturur. Zümrüt yeşili bir kadife koltuk, her iki rengin de ton ve zenginlik bakımından eşit olması nedeniyle şık ve lüks bir görünümü tamamlar.

Çivit Mavisi Yastıklar

Çivit mavisi yastıklar
Çivit mavisi yastıklar

Çivit mavisi nötr veya hatta monokromatik bir alanda fantastik bir vurgu yapar – iç tasarımınızda ki çivit mavisi detayları vurgulamak için evinizi karanlık tonlarda dekore etmek zorunda değilsiniz. Çivit mavisi rengi yastıkları kendi evimde bolca kullanmaktayım.

İndigo Tarafsızlık

Çivit mavisi cinsiyetten bağımsız bir renk tonudur ve hem yetişkinler için, hem de çocuklar için ve hem de rahatça etkileşimde bulunan alanlara uyum sağlayabilen bir renktir. Bu alandaki indigo rengi çok fazla dikkat  çekmiyor ancak alanı topraklamak ve diğer renklerin çeşitliliğini dengelemek adına oldukça başarılı bir seçim. İndigo rengi koltuk takımı oldukça başarılıdır.

Çocuk odasında indigo rengi
Çocuk odasında indigo rengi

Çok az renk içeren, fakat desenleri ile mekanda öne çıkan bir halı tasarımı için çivit mavisi harika bir seçenek olabilir,  diğer aksesuarlar içinde renk seçimini kolaylaştırabilir. Nötr renk tonları ve bol miktarda doku ile eşleştirilen çivit mavisi, bastırılmış alanı biraz renkle doldurur ve aslında bir renk patlamasına neden olur.

İndigo rengi halı
İndigo rengi halı

Çivit mavisi kanepeler

Nötr renk şemasına sahip yaşam alanları için çivit rengi tek parçalar her zaman mekanın odak noktaları olacaktır.. Nötr renk  bir alanda bulunan çivit rengi bir kanepe gibi tek bir parça,  bastırılmış bir renk düzeninde uyum ve dengeyi korurken hemen göze çarpacaktır. İndigo mavisi koltuk dekorasyonunuza renk katacaktır.

Çivit mavisi kanepe modelleri
Çivit mavisi kanepe modelleri

Çivit mavisi desenler

Bol miktarda doğal ışık alan bir alanda çivit mavisi kullanarak, taze ve temiz bir dekorasyon görünümü ortaya çıkabilir. Çivit mavisi bu örnek oturma odasının rahat bir plaj havasıyla rahat bir kır evi hissi ile başarıyla birleşmesine yardımcı oluyor. Diğer yandan mekanda birden fazla çivit mavisi desenlerin rahatça kullanılabileceğine harika bir örnek. Çivit mavisi duvar boyası kullanmanızı tavsiye ederiz.Çivit nasıl kullanılır derseniz kullanması çok basittir.

Çivit mavisi desenler
Çivit mavisi desenler

İndigo mavisi makrome detayları

Yaşam alanlarınızda vintage esintili bir tema oluşturmayı düşünüyorsanız duvar süslerinde son yılların öne çıkan trendi olan makrome parçaları kullanabilirsiniz. Bu konuda çivit rengi bir duvar aksesuarı yaşam alanında ferahlık ve tazelik kazandırabilir. Diğer yandan çivit mavisi bir aksesuar yanında yine çivit rengi desenlere sahip tekstil ürünleri kullanarak dengeli bir görsel ortaya çıkarabilirsiniz.

Çivit rengi aksesuarlar
Çivit rengi aksesuarlar

Çivit rengi yatak odası

Beyaz duvarları, açık zeminleri ve organik tekstilleri, dokuları olan bir yatak odasında, çivit rengi, mekanı tamamlamak, ona derinlik ve sıcakkanlı bir giriş yapmak için harika bir seçimdir.

Çivit rengi yatak odası dekorasyonu
Çivit rengi yatak odası dekorasyonu

Çivit mavisi fayans seçimi

Mutfakta yada banyoda çivit rengi metro fayanslar ile, kendinize ait benzersiz bir tarz yaratabilirsiniz. Çivit mavisi, bu Akdeniz tarzı mutfağın çeşitliliğinin üzerinde, önünde ve merkezinde mükemmel bir odak noktası oluşturmuş durumda. İndigo rengini yaşam alanınıza dahil ederek  alanın şu andaki tarzı veya boyutu ne olursa olsun, dekoru ve görsel çekiciliği bu güzel renkle rahatça zenginleştirebileceksiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz