Dekorasyon Blog Arama

Dekorasyonda Gri ile Uyumlu Renkler Neler?

Dekorasyonda Gri ile Uyumlu Renkler Neler

Dekorasyonda gri ile uyumlu renkler 

Evinizde rahat ve sakin bir atmosfer yaratmak için gri ve tonlarını hem duvarda hemde mobilya seçimlerinizle tercih edebilirsiniz. Dekorasyonda gri kullanımı ve gri ile uyumlu renkler hakkında size ilham verebilecek bir çok farklı seçenek yazımızın devamında sizi bekliyor.

Gri son yıllarda dekorasyon alanında sıkça kullanılan popüler bir renk haline geldi. Gri ve tonlarının dekorasyonda soğuk bir etki yaratacağı şeklinde bir düşünceniz varsa, fikrinizi değiştirecek hala gri ev dekorasyon önerileri galerimizde sizleri bekliyor..

Dekorasyonda Gri ile Uyumlu Renkler Neler?

Günümüzde hala bir çok insan yaşam alanlarında gri kullanmaya cesaret edemiyor, grinin karanlık, soğuk etkisinden tüm mekanın etkilenebileceği endişesi hakim. Ancak dekorasyonda gri ile uyumlu renkler kullanarak rahatlıkla sakin ve ferah bir atmosfer ortaya çıkabiliyor. Bunun için ev genelinde hangi dekorasyon tarzının seçileceği, mekanın büyüklüğü ve yine mekanın aldığı doğal ışık miktarı doğru gri tonu seçmek adına son derece önemlidir.

Dekorasyonda Gri ile Uyumlu Renkler Neler

Dekorasyonda Gri ile Uyumlu Renkler Neler

[galeri_url]

Bir mekanı dekore ederken öncelikle dekorasyon tarzı, mekanın büyüklüğü ve ışık miktarı göz önünde bulundurulmalıdır. Söz konusu bu mekanda gri ve tonları renkler kullanılacaksa daha hassas ve özenli adımlar atılması gerekiyor. Aksi halde ferah bir atmosfer hayali kurarken ortaya karanlık ve sıkıcı bir görsel çıkma ihtimali bulunuyor.

Gri hem modern hemde klasik tarzlarda rahatlıkla kullanılabilen bir renk tonu, ancak ortak görüş modern iç mekanlara daha fazla yakıştığıdır. Mekanın dekorasyon tarzı, soft yada parlak gri renkler arasında seçim yapmanızı kolaylaştırabilir.

Yaşam alanlarınızda gri kullanmak istiyorsanız bu konuda endişe etmenize hiç gerek yok. Çünkü gri renk aklınıza ilk gelen bir çok popüler renk ile uyumludur ve dengeli bir görünüm yaratabilir. Aşağıda gri ile uyumlu renkler konusunda size ilham verecek harika gri dekorasyon fikirleri seçtik, inceleyerek eviniz için uygulayabilirsiniz.

Griye en çok yakışan renkler

Yeşil

Evinizde hem gri kullanıp hemde taze doğal bir atmosfer yaratmak istiyorsanız gri yanında çimen yeşili tonlar tercih edebilirsiniz. Yeşil evinizin ihtiyaç duyduğu tazeliği ve ferahlığı sağlarken, gri ona harika bir fon görevi görecektir.

Siyah

Klasik ve nötr bir stil için siyahın yanına gri tonları dahil edebilirsiniz. Siyah gri eşleşmesi ile modern ilizyona sahip iç mekan stilleri yaratabilirsiniz. Siyah ve gri eşleşmesi daha maskülen bir etki yaratır ve mekanda sakinlik etkisi yoğun şekilde hissedilebilir.

Gül

Griye yakışan renkler arasında, sofistike ve feminen bir stil arıyorsanız kesinlikle gül rengini denemelisiniz. Son derece yumuşak, dengeli ve zarif.. Bu ikili özellikle oturma odaları, yatak odaları ve banyolar için harika bir renk eşleşmesidir.

Mavi

Gri ve mavi eşleşmesi hangi mekan olursa olsun rahatlatıcı ve ferah bir etkiyi ortaya çıkarır. Dekorasyonda gri rengi hiç risk almadan kullanmak istiyorsanız kesinlikle mavi ve tonlarını denemenizi öneririz.

Kırmızı 

Şık, hareketli, parlak ve enerji dolu. İşte saydığımız tüm bu özellikler gri ve kırmızı kombini ile rahatça ortaya çıkabilir. Yatak odası, salon gibi uzun zaman geçirilen odalar yerine mutfak yada çocuk odası için bu ikili ile mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.

Mor tonları 

Gri ve moru bir arada kullanarak cazibesini asla kaybetmeyecek bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Feminen yanı ağır basan bu kombin oldukça dengeli ve şık bir görünüm vaat ediyor.

Mercan

Mercan rengi özgür, canlı ve enerjisini asla kaybetmeyecek bir renk tonu. Gri ile mükemmel bir uyuma sahip. Çocuk odaları yada mutfak dekorasyonu içinde rahatlıkla bu ikiliye başvurabilirsiniz.

Sarı

Sarı griye en çok yakışan renkler arasında oldukça popüler bir renk. Bu ikiliyi hem duvarda, hemde tekstil ürünlerinde öne çıkararak mekanın enerjisini ve sıcaklığını rahatça arttırabilirsiniz.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Mavi Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478