Ana Sayfa Renkler Dekorasyonda Pembe ile Uyumlu Renkler ve Öneriler

Dekorasyonda Pembe ile Uyumlu Renkler ve Öneriler

Dekorasyonda Pembe ile Uyumlu Renkler ve Öneriler

Dekorasyonda pembe kullanımı özellikle son yıllarda bir hayli artmış durumda, hatta artık pembenin popüler iç mekan renkleri arasında yer aldığını rahatça söyleyebiliriz. Peki feminen iç mekanların vazgeçilmez rengi olan pembeye en çok yakışan renkler neler? Yazımızda evde pembe kullanmak isteyenlere fikir verecek pembe ile uyumlu renkler ve dekorasyon önerileri hazırladık.

Son dönemlerde pembenin neredeyse her tonunu dekorasyon örneklerinde karşımıza çıkmaya başladı. Hem modern hemde klasik iç mekanlara fazlasıyla yakışan pembe ve tonları doğru renklerle kombine edildiğinde ortaya zarif ve huzurlu bir atmosferin çıkması kaçınılmaz. Yaşam alanlarınızda pembeyi kombinlemek için size ilham verecek uyumlu renk seçenekleri yazımızın devamında sizi bekliyor.

Pembeyle Uyumlu Renkler

Bir iç mekanda pembeyi bir çok farklı alanda ve farklı şekilde öne çıkarabilirsiniz. Önemli olan nokta pembeyi odak noktası haline mi getireceksiniz, yoksa küçük detaylara mı saklayacaksınız. Örneğin, pembe mobilyalar yada pembe duvar boyaları ile iddialı ve cesur bir tarz yaratabilirsiniz.

Dekorasyonda pembe ile uyumlu renkler 2020
Dekorasyonda pembe ile uyumlu renkler 2020

Yada pembe ve tonlarını küçük detaylarda öne çıkararak risk almadan zarif ve huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz. Eğer evinizde pembe kullanacaksanız ona yakışan renkler hakkında fikir sahibi olmalısınız. İşte pembe ile uyumlu renkler ve dekorasyon önerileri..

Pembeye Yakışan 10 Harika Renk Seçeneği

Pembe ve Kırmızı Uyumu

İç mekanda heyecanlı aynı zamanda sıcak bir stil hayaliniz varsa pembe yanında kırmızı tonları kullanabilirsiniz. Pembe ve kırmızı ile mekan sıcaklık kazanabilir, özellikle nötr tonlarda dekore edilmiş evlerde pembe ve kırmızı geçişli dekoratif unsurlar ( bir halı yada kilim, duvar kağıdı vb.)  tercih edilebilir.

Pembe ve Siyah Uyumu

Dekorasyonda cesur kararlar almayı seviyorsanız pembe yanında siyahı mutlaka denemelisiniz. Pembe siyah uyumu ile hem heyecanlı hemde duygulu bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz. Pembe siyah ikilisini eklektik bir stil dışında tercih etmeyi düşünüyorsanız mümkün olduğunca nötr tonları kullanmanızı öneririz.

Pembe ve Gri Uyumu

Pembeye en çok yakışan renkler arasında gri geliyor. Eğer evinizde pembe kullanmayı düşünüyorsanız, grinin her tonunu çekinmeden dekorasyona dahil edebilirsiniz. Aynı zamanda gri son yılların en trend nötr renklerinden, pembe ile mükemmel bir uyum meydana getirecektir.

Pembe ve Sarı Uyumu

Sarı, pembe detaylı bir iç mekanda zarif olduğu kadar sevimli bir etki yaratacaktır. Özellikle sarı ve tonlarını daha çok desenler üzerinde öne çıkarmanızı öneririz. Bu ikilinin kullanıldığı her yaşam alanında kendinizi mutlu hissedeceksiniz.

Pembe ve Kahverengi Uyumu

İç mekanda cesur bir görünüm arıyorsanız bu iki rengi bir arada kullanabilirsiniz. Maskülen bir renk ile feminen bir rengi bir arada uyumlu şekilde kullanmak için özellikle tekstil ürünlerini öne çıkarmanızı öneririz.

Pembe ve Yeşil Uyumu

Yaşam alanında hem heyecanlı, hemde sıcak bir tarz yaratmak istiyorsanız pembe yanında sakin yeşil tonlarını deneyebilirsiniz. Bu iki renk doğru şekilde kullanıldığında birbiri ile mükemmel bir uyum meydana getirecektir.

Pembe ve Mavi Uyumu

Evinizde, huzurlu, sakin ve şık bir görünüm oluşturmak için pembeyi mavi tonları ile kullanın. Özellikle pastel renkler ile dekore edilmiş odalarda pembe ve bebek mavisi ikilisinin muhteşem uyumunu görebilirsiniz. Ayrıca bu ikiliyi bebek odalarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Pembe ve Mor Uyumu

Karşı konulmaz çekici bir etki yaratmak için pembeyi mor ile birlikte kullanabilirsiniz. Bu ikiliyi nerede kullanırsanız kullanın hareketli, canlı bir atmosfer yaratacaktır.

Pembe ve Metalik Uyumu

Metalik renkler pembeyi bir arada kullanarak mekana zarafet kazandırabilirsiniz. Son yıllarda pembenin öne çıktığı dekorasyon örneklerinde gümüş, bronz ve altın tonlarının bir arada kullanıldığını ve ortaya lüks bir görünüm çıktığını söyleyebiliriz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz