Dekorasyon Blog Arama

Dekorasyonda Turuncu ve Mavi Renk Kombinasyonu

Turuncu ve mavi renk kombinasyonları 2020

Dekorasyonda turuncu ve mavi  canlı ve heyecan verici bir renk kombinasyonu, ancak bilinmeyen bir nedenden ötürü, birçok insan turuncu ve maviyi eşleştirmekten genelde uzak durur. Oysa ki bu iki canlı ve insana enerji veren renk ile yaşam alanları her mevsim tazeliğini ve enerjisini koruyabilir. Yazımızda bugün sizlere yaşam alanlarınıza hareket ve canlılık kazandırmak için ilham alabileceğiniz turuncu ve mavi renk kombinasyonları ve yaşam alanlarınız için dekorasyon önerileri derledik.

Dekorasyonda turuncu ve mavi renk kombinasyonu kullanmaya teşvik edilmesinin ardındaki mantık, bu renklerin renk tekerleğinde birbirinin karşısında durmasıdır. Bu, bir oda için bir renk düzeni seçmenin en başarılı ve en sevilen yöntemlerinden biridir. Böylece bu iki rengin birlikte mükemmel bir şekilde çalıştıklarından emin olabilirsiniz.

renk şeması

renk şeması

Dekorasyonda Turuncu ve Mavi Renk Kombinasyonu

Eğer yakın bir zamanda evinizde bir takım değişiklikler yapmak istiyorsanız, turuncu ve mavi kombinasyonu bunun için mükemmel bir renk şeması olduğu gerçeğini aklınızda bulundurmaya değer. Diğer yandan mavi ve turuncu yaz için ideal olan renklerdir. Güzel mavi, zihninizi boşaltır, kendinizi deniz kenarında hissettirir, koyu turuncu ise güneşi andırıyor.

Dekorasyonda turuncu ve mavi renk kombinasyonu

Dekorasyonda turuncu ve mavi renk kombinasyonu

Yaz boyunca evinize biraz canlılık vermek için turuncu ve mavi ikilisi her zaman önerilen bir fikirdir. Özellikle soğuk havaların yaklaştığı bu aylarda evinizin karanlık ve kasvetli kış modunda kalmasını istemezsiniz. Bu renk şeması, evinizin ihtiyacı olan canlandırmayı elde etmesini sağlamanın kolay ve etkili bir yolunu sunar.

Yaşam alanlarınızda çok sayıda farklı turuncu ve mavi tonları yer alabilir, yaşam alanı için tercih edeceğiniz renkler renkler genelde odaya göre değişiklik gösterebilir. Renk kombinasyonları arasında enerji ve hareketi çağrıştıran mavi ve turuncu kombinasyonu çok güçlü olanıdır. Bu nedenle, ilham ve enerjiyi uyandırmak istediğiniz odalarda bu renklere şans vermeyi düşünebilirsiniz.

Dekorasyonda turuncu ve mavi ikilisi

Dekorasyonda turuncu ve mavi ikilisi

Bununla birlikte, yatak odanızda mavi ve turuncu bir renk şeması olmasını istiyorsanız, o zaman bu renklerin daha sakin, pastel tonlarını tercih edebilirsiniz. Sadece daha hafif tonlara yönelirseniz yatak odanız çok daha rahat ve huzurlu bir atmosfere sahip olabilir.

Yatak odası için turuncu ve mavi renk kombinasyonu

Yatak odası için turuncu ve mavi renk kombinasyonu

Aslında turuncu ve mavi renkler bir erkek çocuk odası için harika bir renk şemasıdır. Bu noktada maviyi turuncudan daha yoğun şekilde kullanmaya özen gösterin ve odaya lacivert gibi koyu mavi bir ton ekleyin.

Çocuk odası için turuncu ve mavi renk kombinasyonu

Çocuk odası için turuncu ve mavi renk kombinasyonu

Bu iki rengi kullanma konusunda son derece özgür olduğunuzu unutmamalısınız, yani bu noktada turuncu ve maviyi kullanarak yapabileceğiniz birçok farklı görünüm var. Birçok insan bu iki rengin canlılığına ve elektriğine karşı ön yargılı, fakat turuncu ve mavi renk kombinasyonu enerjik ve çağdaş dekorasyon stili içinde rahatlıkla tercih edebilir. Bu modern etkiyi yaratmak için bu iki rengin parlak tonlara ve soyut sanat gibi modern mobilya ve dekorasyon parçalarına odaklanmak gerekir.

Modern Turuncu ve mavi kombinasyonu

Modern Turuncu ve mavi kombinasyonu

Bu iki rengi sadece yazlık dekorasyonlar için kullanmak zorunda değilsiniz, evinizde bir plaj, tatil villası atmosferi oluşturmak için ve rahatlığı her mevsim yaşamak için dekorasyonu minimum tutup, küçük detaylarda turuncunun enerjisini yaşam alanına yansıtabilirsiniz. Bunun için dekoratif çiçekler, vazolar, duvarda şık bir tablo yada mekandaki sehpa, dresuar, puf gibi küçük parçalar üzerinde öne çıkarmanız mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Mavi Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478