Ana Sayfa Çocuk Odası Dekorasyonu Çocuk Odası Halı Modelleri Ve Fiyatları

Çocuk Odası Halı Modelleri Ve Fiyatları

2018 Dekoratif Çocuk Odası Halı Modelleri ve Fiyatları

Cıvıl cıvıl renkleri, eğlenceleri baskı ve desenleri ile çocuk odalarının tamamlayıcı unsurlarıdır halılar. Odanın atmosferini belirleyici unsurların başında gelen 2021 çocuk odası halıları, aynı zamanda odanın öğretici ve eğlence kaynağı haline gelebiliyor. Çocukların renkli dünyasına hitap eden birbirinden dekoratif ve mekana neşe katan çocuk odası halı modelleri ve fiyatları yazımızın devamında sizi bekliyor.

Bugün yazımızda çocuk odası için halı seçimi nasıl yapılır, nelere dikkat edilmeli gibi önemli noktalar hakkında detaylara yer veriyoruz. Aynı zamanda yakın zamanda çocuk odası dekorasyonu yapacak olanlara galerimizde ilham verecek birbirinden güzel dekoratif 2018 çocuk odası halı modelleri derledik.

2021 Dekoratif Çocuk Odası Halı Modelleri ve Fiyatları

Hem dekoratif hemde işlevsel özellikleri ile çocuk odalarının olmazsa olmaz parçalarıdır halılar. Hem dekorasyonu tamamlayan önemli bir unsur, hemde çocuklar için eğlenceli oyunlu temalarıyla işlevsel özelliklere sahipler. Çocuk odası halı modelleri çok geniş renk ve model seçeneğine sahiptir. Bu anlamda çoğu zaman halı seçimi konusunda anne ve babalar kararsız kalabiliyor. İşte bu noktada çocuk odası halı seçiminde size yol gösterecek önemli noktaları ve önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Çocuk odası halı modelleri 2020
Çocuk odası halı modelleri 2020

Çocuk odası için halı seçimi nasıl yapılmalı?

Çocuk odası için halı seçerken rengi ve desenleri dışında önceliğiniz sağlıkla ilgili noktalar olmalıdır. Bu sadece halı seçimi için değil, çocuk odasında yer alacak her tasarım için geçerlidir. Ayrıca birazdan bahsedeceğimiz noktalara dikkat ederseniz, halı seçerken seçenekleri daraltmış olacaksınız.

Çocuklar için özel olarak  tasarlanan anti-alerjik halı modelleri tercih etmelisiniz. Bu nokta önemli, hem anti- alerjik hemde anti bakteriyel halılar ile çocuğunuzun sağlığını koruyabilirsiniz. Aynı zamanda tüy dökmeyen ve iplikleri kolay kopmayan kaliteli tasarımlar üzerinde yoğunlaşmanızı öneririz. Halılardan dökülen tüyler ve iplikler çocukların sağılığını tehlikeye sokabilen küçük ancak önemli detaylardır. Bu noktada kalitesine güvendiğiniz bir marka tercih etmenizi öneriyoruz.

Sağlık noktasından sonra çocuk odası halı seçiminde çocuğun yaşı, odanın büyüklüğü, dekorasyon tarzı ve renk uyumu gibi önemli noktalara dikkat etmek gerekir. Yüzlerce farklı model ve renk seçeneğini daraltmak ve doğru halı modelini seçmek için bu kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. Çocuğun yaşına göre oyunlu halı modelleri seçerek zihinsel gelişimine yardımcı olabilirsiniz. Oyunlu halı modelleri çocukların hem eğlenmelerini hemde öğrenmelerini sağlayan yararlı tasarımlardır.

Çocuk odası halı modelleri arasında en popüler tasarımlar, oyun halıları, çizgi karakterli halılar, prenses ve araba temalı halılar ve şekilli halı modelleridir. Kız ve erkek çocukların hayal dünyasına hitap eden bu seçenekler arasından odanın renk düzenine uygun tasarımlar seçebilirsiniz.

Çocuk odası halı renkleri ve öneriler

Kız ve erkek çocuk odaları için belli başlı halı renkleri bulunuyor. Kız çocuk odaları için genelde pembe, lila, mor tonları, turkuaz ve kırmızı gibi renkler öne çıkıyor. Bu tonların çok baskın olduğunu düşünüyorsanız bu renklerin pastel tonlarında daha yumuşak renkler seçebilirsiniz. Halı seçimi yaparken çocuk odası duvar renkleri göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer nokta.

Kız çocuk odalarında pastel renkler kullanarak daha zarif ve sakin bir atmosfer yaratabilirsiniz. Özellikle disney prenses temalı halılar kız çocuklarının çok sevdiği modellerdir. Seçtiğiniz halı rengine ve desenlerine uygun dekoratif aksesuarlar kullanarak dekorasyona daha dengeli ve eğlenceli bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Erkek çocuk odaları için mavi tonları, turkuaz, sarı, açık kahveler, kırmızı gibi halı renkleri tercih edilebilir. Denizci, korsan, araba ve süper kahramanları içeren çocuk odası halı modelleri tercih edebilirsiniz. Tabi ki halı seçimi yaparken çocuğunuzun sevdiği ve takip ettiği çizgi kahramanları dekorasyona dahil edebilirsiniz.

İki kardeşin ortak kullandığı bir çocuk odası için beyaz, yeşil, sarı, turuncu, kırmızı gibi renkler kullanabilirsiniz. Bu renkler hem erkek hemde kız çocuk odalarında ortak kullanılabilecek renklerdir. Hareketli bir duvar dekorasyonu mevcutsa çocuk odası için düz renk halılar tercih edilebilir. Bu şekilde göz yormayan, daha düzenli bir görünüm ortaya çıkar.

Özellikle dar odalarda ve koyu renk zeminlerde açık renkli modeller arasından yapılacak seçimler odayı daha geniş ve ferah gösterirken, beyaz ve krem gibi açık renkli dekorasyonlarda ve zeminin de açık renkli olduğu odalarda ise koyu renkli modeller tercih edilerek odada kontrast yaratılabilir.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz