Dekorasyon Blog Arama

Dekoratif Salon Örtü Dizaynları

Salonlarınızın Örtüleri

Biraz aradan sonra sizlere salon örtüleri konusunda yeni çalışmaları sunmaya çalışalım istedik.Diğerlerine zaman ayırmak yüzünden bu bölümü de biraz boşlasak da unutmuş değiliz.Dekoratif örtüler konusunda sizlere en sade,saf ve güzel örtüleri sunmaya çalışacağız.Hoşunuza gidebilecek güzel örtüler buldum ve sadelikten yana olanların kalbine dokunacağına eminim.

dekoratif salon örtüleri

Geneli el işi ile yapılan salon örtü dizaynları buldum.El işleri yapan bayanlar genelde yapabilmesi için tercih ettim.Genelde halk eğitim kurslarında bu tip örnekleri kendileri için aramakta.Örnek bulmak biraz zor olduğu için onlara da yardımcı olalım istedik.

dekoratif salon örtüleri

Çoğu el emeği göz nuru olduğu için hazır bulamazsınız.Yapan kişilere belli bir ücret karşılığında yaptırabilirsiniz.Belli yerlerde bunun ticaretini yapan insanlar var.El işlerine merak saranlar varsa bunların eğitimi veren özel yerler varken,halk eğitim kursları da bulunmaktadır.

dekoratif salon örtüleri

Kapitone kumaşlarının haricinde keten ve diğer bütün uygulanabilen tüm kumaşlara düzgün örnekler uygulayarak harika salon dekoratif örtüleri uygulayabilirsiniz.İçinizde varsa ve el beceriniz varsa yavaş yavaş yapabilirsiniz.Aslına bakarsanız insan yaparken sinirleri yok oluyor ve sakinleşiyor.Güzel stres atma mekanizması olarak görüyorum.

dekoratif salon örtüleri

Yukarıdaki çok hoş olmuş.Ne kadar kolay gibi görünse de kolay olmadığını belirtmeliyim.Sık tığ batım işi kullanılmış.Gerçekten çok zor ve uğraştırıcı bir tekniktir.Tığ üstü alınmadan direk batarak kullanılma tekniği.Elleriniz baya yorulur ve bazen sinir olabilirsiniz;ancak bitiminde harika görüntüler elde edebilirsiniz.

dekoratif salon örtüleri

Bunun yapımı kolay zor değil.Hepsi satılan malzemelerden elde edilmiş.Küpür ve kumaşın düzgün tasarım ve dizaynı sonucu ortaya çıkarılabilecek güzel bir salon örtüsü tasarımı olarak sizlerde yapabilirsiniz.

dekoratif salon örtüleri

Dekoratif örtüler konusunda üst taraftaki tasarım çok basit bir uygulama.Kendiniz bunu yapmak için hiç zorlanmanıza gerek yoktur.Kumaşlar arasında çekilmiş renkli kumaşın iplerinin çekilerek boşluk oluşturulmasına dayanıyor.Sonra o boşlukları sizin isteğinize bağlı güzel bir iple sayarak alıp döndürerek geçirirsiniz.Hiç bilmeyenler ne anlattığımı merak ediyorsa biraz video izleyerek öğrenebilirler.

dekoratif salon örtüleri

Buradaki örtüde de boyama tekniği kullanarak çok sade ve göz alıcı örtü yapmışlar.Boyama tekniği bilenlerin beğenerek uygulayabilecekleri bir tasarım.Sadelikten ve gösterişten uzak olmayı sevenlerin tercih edebileceği bir tasarım.

dekoratif salon örtüleri

Burada da dantel haricinde birde renkli dominolardan oluşan işleme kullanılmış.Yapımı baya zorlayıcı bir masa örtüsü.Dantel işleri ile uğraşan ve işlemeyi seven hanımlarımıza örnek olarak koymayı tercih ettim.Yapmak istiyorlarsa şimdiden kolay gelsin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Dekoratif Salon Örtü Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478