Dekorasyon Blog Arama

Dekoratif Salon Örtü Modelleri

Evlerimizin Zerafeti

Evlerimizi her zaman ki gibi en güzel öneriler ve yardımcı elemanların verdiği fikirleri harmanlayarak güzelleştiriyoruz.Evlerimize gelen misafirlerin sofralarını da en göz alıcı şekilde dizayn etmek bizlerin elinde.Sizlere bu yazımızda en güzel dizaynları sunmaya çalışacağız.Her özel gününüzde güzel örtüler ile misafirlerinizin ilgisini çekmek istiyorsanız sizleri bu yazıya dikkat çekmenizi dilerim.Sizlere dekoratif salon örtülerini sunmaya başlıyoruz.

dekoratif salon örtüsü

Yukarıdaki görsel görünüşü ile çok hoş bir görüntüyü bizlere sunmaktadır.Kırmızı olsun üç kuruş fazla olsun fikrinde olanlardansanız eğer bu kırmızı sizlere göre olabilir.Çok hoş dekoratif salon örtüleri arasında durmaktadır.Gelen misafirlerinizin gözlerini ayıramayacağı bir tasarım.

dekoratif salon örtüsü

Yukarıdaki dekoratif salon örtüsü çok başarılı bir çalışma olarak karşımızda durmaktadır.Orijinal el yapımı olup sık tığ batım tekniği kullanılarak yapılmış.Eski usul ile kapitone kumaşına uygulanmış.Rengi kırık krem olarak seçilince birbirini tamamlayan parçalar olmuş.

dekoratif salon örtüsü

Yukarıdaki dekoratif salon örtüsü de orijinal dantel ile el emeği verilerek yapılmış.Yapımı baya sabır gerektiren bir uygulama.Dantel yapmayı seven hanımların uygulayabileceği bir tasarım olarak karşımızda durmaktadır.Bu tarz örtülerde ilk baş danteli yapıp ardından kumaşı ayarladıktan sonra kesip danteli yerleştirme ile yapılıyor.En son olarak da dantellerin geçtiği yerlere piko yaptırıyorsunuz.Piko yapımı için eğitim aldıysanız evlerinizde sizlerde pikoyu yapabilirsiniz.

dekoratif salon örtüsü

Yukarıdaki tekniği ilk defa görüyorum ama müthiş bir tasarım olmuş.Dantel arasında kalıp ipi kullanmak gerçekten çok zekice bir özellik olmuş.Dekoratif salon örtüleri bakımından içlerindeki en orijinal el yapımı örneklerinden bir tanesi.Orijinallik arayanların deneyebileceği bir tasarım olarak karşınızda durmaktadır.

dekoratif salon örtüsü

El yapımı dışında hazır dekoratif salon örtüleri de mevcuttur.İnternette istediğiniz şekillerde hazır dekoratif salon örtüleri uygun fiyatlara göre satılmaktadır.Yukarıdaki örnek bu örtülere uygun olarak sizlerin beğenisine sunulmaktadır.Tasarım bakımından ayna önü olarak çok hoş bir tasarım olarak kullanımımıza sunulmuştur.

dekoratif salon örtüsü

Hazır dekoratif salon örtüleri ile devam ediyoruz.Yukarıdaki tasarımı ve danteli olarak saray tasarımı motifleri mevcuttur.Kumaş olarak sanki keten kullanılmış gibi görüyorum ama olmayabilir de.Alacağınız zaman kumaşı için detaylı bilgi sahibi olmaya çalışın.Bazı kumaşlar aşırı toz çekiyor ve inanın bu da sizleri çok uğraştırır.

dekoratif salon örtüsü

Bu dekoratif salon örtüsü de ayna önü tasarımı ile karşımızdadır.Siyah üzerine beyaz işlemeli olarak dizayn edilmiş.Kumaşı tülden seçilmesi de çok zarif durmasını sağlamıştır.Tül bakımından da seçiminize dikkat edin.Onlarda aynı kumaş gibi toz çekebiliyor.Saten ya da içinde polyester tarzı madde varsa eğer inanın çok toz çekiyor.

dekoratif salon örtüsü

Dekoratif salon örtülerin de bir yenisi olarak yemek masalarında uzun küpürleri ve dantelleri sevenler için paylaştım.Yukarıdaki hazır ürün olup elde edilmesi zor değildir.Alışveriş sitelerinden biraz araştırma ile temin edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Salon Aksesuarları Nasıl Yerleştirilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478