Ana Sayfa Salon Dekoratif Salon Örtü Modelleri

Dekoratif Salon Örtü Modelleri

Evlerimizin Zerafeti

Evlerimizi her zaman ki gibi en güzel öneriler ve yardımcı elemanların verdiği fikirleri harmanlayarak güzelleştiriyoruz.Evlerimize gelen misafirlerin sofralarını da en göz alıcı şekilde dizayn etmek bizlerin elinde.Sizlere bu yazımızda en güzel dizaynları sunmaya çalışacağız.Her özel gününüzde güzel örtüler ile misafirlerinizin ilgisini çekmek istiyorsanız sizleri bu yazıya dikkat çekmenizi dilerim.Sizlere dekoratif salon örtülerini sunmaya başlıyoruz.

dekoratif salon örtüsü

Yukarıdaki görsel görünüşü ile çok hoş bir görüntüyü bizlere sunmaktadır.Kırmızı olsun üç kuruş fazla olsun fikrinde olanlardansanız eğer bu kırmızı sizlere göre olabilir.Çok hoş dekoratif salon örtüleri arasında durmaktadır.Gelen misafirlerinizin gözlerini ayıramayacağı bir tasarım.

dekoratif salon örtüsü

Yukarıdaki dekoratif salon örtüsü çok başarılı bir çalışma olarak karşımızda durmaktadır.Orijinal el yapımı olup sık tığ batım tekniği kullanılarak yapılmış.Eski usul ile kapitone kumaşına uygulanmış.Rengi kırık krem olarak seçilince birbirini tamamlayan parçalar olmuş.

dekoratif salon örtüsü

Yukarıdaki dekoratif salon örtüsü de orijinal dantel ile el emeği verilerek yapılmış.Yapımı baya sabır gerektiren bir uygulama.Dantel yapmayı seven hanımların uygulayabileceği bir tasarım olarak karşımızda durmaktadır.Bu tarz örtülerde ilk baş danteli yapıp ardından kumaşı ayarladıktan sonra kesip danteli yerleştirme ile yapılıyor.En son olarak da dantellerin geçtiği yerlere piko yaptırıyorsunuz.Piko yapımı için eğitim aldıysanız evlerinizde sizlerde pikoyu yapabilirsiniz.

dekoratif salon örtüsü

Yukarıdaki tekniği ilk defa görüyorum ama müthiş bir tasarım olmuş.Dantel arasında kalıp ipi kullanmak gerçekten çok zekice bir özellik olmuş.Dekoratif salon örtüleri bakımından içlerindeki en orijinal el yapımı örneklerinden bir tanesi.Orijinallik arayanların deneyebileceği bir tasarım olarak karşınızda durmaktadır.

dekoratif salon örtüsü

El yapımı dışında hazır dekoratif salon örtüleri de mevcuttur.İnternette istediğiniz şekillerde hazır dekoratif salon örtüleri uygun fiyatlara göre satılmaktadır.Yukarıdaki örnek bu örtülere uygun olarak sizlerin beğenisine sunulmaktadır.Tasarım bakımından ayna önü olarak çok hoş bir tasarım olarak kullanımımıza sunulmuştur.

dekoratif salon örtüsü

Hazır dekoratif salon örtüleri ile devam ediyoruz.Yukarıdaki tasarımı ve danteli olarak saray tasarımı motifleri mevcuttur.Kumaş olarak sanki keten kullanılmış gibi görüyorum ama olmayabilir de.Alacağınız zaman kumaşı için detaylı bilgi sahibi olmaya çalışın.Bazı kumaşlar aşırı toz çekiyor ve inanın bu da sizleri çok uğraştırır.

dekoratif salon örtüsü

Bu dekoratif salon örtüsü de ayna önü tasarımı ile karşımızdadır.Siyah üzerine beyaz işlemeli olarak dizayn edilmiş.Kumaşı tülden seçilmesi de çok zarif durmasını sağlamıştır.Tül bakımından da seçiminize dikkat edin.Onlarda aynı kumaş gibi toz çekebiliyor.Saten ya da içinde polyester tarzı madde varsa eğer inanın çok toz çekiyor.

dekoratif salon örtüsü

Dekoratif salon örtülerin de bir yenisi olarak yemek masalarında uzun küpürleri ve dantelleri sevenler için paylaştım.Yukarıdaki hazır ürün olup elde edilmesi zor değildir.Alışveriş sitelerinden biraz araştırma ile temin edebilirsiniz.

Dekoratif Salon Örtü Dizaynları

Biraz aradan sonra sizlere salon örtüleri konusunda yeni çalışmaları sunmaya çalışalım istedik.Diğerlerine zaman ayırmak yüzünden bu bölümü de biraz boşlasak da unutmuş değiliz.Dekoratif örtüler konusunda sizlere en sade,saf ve güzel örtüleri sunmaya çalışacağız.Hoşunuza gidebilecek güzel örtüler buldum ve sadelikten yana olanların kalbine dokunacağına eminim.

dekoratif salon örtüleri

Geneli el işi ile yapılan salon örtü dizaynları buldum.El işleri yapan bayanlar genelde yapabilmesi için tercih ettim.Genelde halk eğitim kurslarında bu tip örnekleri kendileri için aramakta.Örnek bulmak biraz zor olduğu için onlara da yardımcı olalım istedik.

dekoratif salon örtüleri

Çoğu el emeği göz nuru olduğu için hazır bulamazsınız.Yapan kişilere belli bir ücret karşılığında yaptırabilirsiniz.Belli yerlerde bunun ticaretini yapan insanlar var.El işlerine merak saranlar varsa bunların eğitimi veren özel yerler varken,halk eğitim kursları da bulunmaktadır.

dekoratif salon örtüleri

Kapitone kumaşlarının haricinde keten ve diğer bütün uygulanabilen tüm kumaşlara düzgün örnekler uygulayarak harika salon dekoratif örtüleri uygulayabilirsiniz.İçinizde varsa ve el beceriniz varsa yavaş yavaş yapabilirsiniz.Aslına bakarsanız insan yaparken sinirleri yok oluyor ve sakinleşiyor.Güzel stres atma mekanizması olarak görüyorum.

dekoratif salon örtüleri

Yukarıdaki çok hoş olmuş.Ne kadar kolay gibi görünse de kolay olmadığını belirtmeliyim.Sık tığ batım işi kullanılmış.Gerçekten çok zor ve uğraştırıcı bir tekniktir.Tığ üstü alınmadan direk batarak kullanılma tekniği.Elleriniz baya yorulur ve bazen sinir olabilirsiniz;ancak bitiminde harika görüntüler elde edebilirsiniz.

dekoratif salon örtüleri

Bunun yapımı kolay zor değil.Hepsi satılan malzemelerden elde edilmiş.Küpür ve kumaşın düzgün tasarım ve dizaynı sonucu ortaya çıkarılabilecek güzel bir salon örtüsü tasarımı olarak sizlerde yapabilirsiniz.

dekoratif salon örtüleri

Dekoratif örtüler konusunda üst taraftaki tasarım çok basit bir uygulama.Kendiniz bunu yapmak için hiç zorlanmanıza gerek yoktur.Kumaşlar arasında çekilmiş renkli kumaşın iplerinin çekilerek boşluk oluşturulmasına dayanıyor.Sonra o boşlukları sizin isteğinize bağlı güzel bir iple sayarak alıp döndürerek geçirirsiniz.Hiç bilmeyenler ne anlattığımı merak ediyorsa biraz video izleyerek öğrenebilirler.

Buradaki örtüde de boyama tekniği kullanarak çok sade ve göz alıcı örtü yapmışlar.Boyama tekniği bilenlerin beğenerek uygulayabilecekleri bir tasarım.Sadelikten ve gösterişten uzak olmayı sevenlerin tercih edebileceği bir tasarım.

dekoratif salon örtüleri

Burada da dantel haricinde birde renkli dominolardan oluşan işleme kullanılmış.Yapımı baya zorlayıcı bir masa örtüsü.Dantel işleri ile uğraşan ve işlemeyi seven hanımlarımıza örnek olarak koymayı tercih ettim.Yapmak istiyorlarsa şimdiden kolay gelsin.

Dekoratif Tel Kırma Salon Örtüleri

Evlerimizi güzelleştirmek için elimizden geleni yapan hanımlar bu yazı tam sizler için.Tel kırma yapmayı seven ve tel kırma dekoratif salon örtüleri ile evine güzellik katmak isteyen hanımları buraya davet ediyorum.El yeteneği olan hanımların gönlüne göre sunduğum modelleri kendileri çıkarıp evlerinde uygulayabilirler.Şu sıralar Avrupa da ki ünlü sanatçılarının da elbiselerinde tel kırma işlettirdiklerini biliyorsunuzdur.

Yukarıdaki model siyah üzerine gri tel çekilerek yapılmış.Örnek bakımından çok hoş duruyor.Ağır gibi görünse de o kadar ağır bir yapım tarzı değil.Gözünüz korkmasın yani…Salonlarınızda orta sehpalar üzerinde kullanabileceğiniz çok modern tel kırma masa örtüsü.

Diğer bir tel kırma masa örtümüz de beyaz kumaş üzerine metalik kızıl tel kullanılarak yapılan bir model.Evlerinizde boş kaldığınız zamanlarda elinizden düşüremeyeceğiniz bir uğraş.Zahmetli bir iş olsa da bittiği zaman çok göz alıcı işler çıkmaktadır.

Diğer bir tel kırma masa örtüsünde de üç renk tel kırmanın bütün imkanlarından yararlanılmış.Metalik gri,bakır kızılı,kahve kızılı kullanılarak yapılmış.Zaten piyasada şuanda bu üç renk var hatırladığım.Yenilerini çıkardılar mı bakmak lazım tabi.

Tel kırma masa örtüleri ile devam ediyoruz.Diğer bir örnekte de aynı şekilde üç renk tel kullanılarak kumaşa işlenmiş.Her yere işleyebilirsiniz tel kırmayı;ancak kumaşlarda kullanımı gerçekten biraz zor oluyor.Bu yüzden kumaşlar üzerinde kullanımında ip kaydırmamaya dikkat edin.Diğer delikli kumaşta da çok çekmemeye dikkat edin.Eğer çok çekerseniz birini yırtar diğerini koparırsınız.Eğer bunlardan biri olursa bütün yaptığınız işleri al baştan yapmak zorunda kalırsınız.

Dekoratif Tel Kırma Salon Örtüleri

Siyah kumaş üzerine gri tel kullanılarak işlenmiş bir tel kırma masa örtüsü görüyorsunuz.Tel kırma yapımına başlamadan önce yapacağınız modeli seçmek ve o modeli kareli kağıda işlemek.Ardından ne yapmaya karar veriyorsanız onu ayarlayıp üzerine düzgün şekilde modelinizi yerleştirmek olacak.Eğer aşamalar da yanlışlık yaparsanız modelinizin kaymasına ve çirkin durmasına neden olur.

Dekoratif Tel Kırma Salon Örtüleri

Yukarıdaki örnekte tel kırma örtüsünde ince tül kullanılmış.Bu tür sık örnekte örneği oturtmadan önce kanaviçe kumaşı geçirmeniz olacaktır.Düzgün geçirmek çok önemli.Eğer düzgün geçirmezseniz modelleriniz birbirinin üzerine kayar.

Yukarıdaki görselde keten kumaşın üzerine işleme tel kırma örneğini görüyorsunuz.İki çeşit tek kırma kullanılarak yapılmış.Birbirini düzenli şekilde takip eden işlemeler kullanılmış.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz