Dekorasyon Blog Arama

Dekoratif Tel Kırma Salon Örtüleri

Tel Kırmanın Dünyası İle Sizlerle

Evlerimizi güzelleştirmek için elimizden geleni yapan hanımlar bu yazı tam sizler için.Tel kırma yapmayı seven ve tel kırma dekoratif salon örtüleri ile evine güzellik katmak isteyen hanımları buraya davet ediyorum.El yeteneği olan hanımların gönlüne göre sunduğum modelleri kendileri çıkarıp evlerinde uygulayabilirler.Şu sıralar Avrupa da ki ünlü sanatçılarının da elbiselerinde tel kırma işlettirdiklerini biliyorsunuzdur.

Dekoratif Tel Kırma Salon Örtüleri

Yukarıdaki model siyah üzerine gri tel çekilerek yapılmış.Örnek bakımından çok hoş duruyor.Ağır gibi görünse de o kadar ağır bir yapım tarzı değil.Gözünüz korkmasın yani…Salonlarınızda orta sehpalar üzerinde kullanabileceğiniz çok modern tel kırma masa örtüsü.

Dekoratif Tel Kırma Salon Örtüleri

Diğer bir tel kırma masa örtümüz de beyaz kumaş üzerine metalik kızıl tel kullanılarak yapılan bir model.Evlerinizde boş kaldığınız zamanlarda elinizden düşüremeyeceğiniz bir uğraş.Zahmetli bir iş olsa da bittiği zaman çok göz alıcı işler çıkmaktadır.

Dekoratif Tel Kırma Salon Örtüleri

Diğer bir tel kırma masa örtüsünde de üç renk tel kırmanın bütün imkanlarından yararlanılmış.Metalik gri,bakır kızılı,kahve kızılı kullanılarak yapılmış.Zaten piyasada şuanda bu üç renk var hatırladığım.Yenilerini çıkardılar mı bakmak lazım tabi.

Dekoratif Tel Kırma Salon Örtüleri

Tel kırma masa örtüleri ile devam ediyoruz.Diğer bir örnekte de aynı şekilde üç renk tel kullanılarak kumaşa işlenmiş.Her yere işleyebilirsiniz tel kırmayı;ancak kumaşlarda kullanımı gerçekten biraz zor oluyor.Bu yüzden kumaşlar üzerinde kullanımında ip kaydırmamaya dikkat edin.Diğer delikli kumaşta da çok çekmemeye dikkat edin.Eğer çok çekerseniz birini yırtar diğerini koparırsınız.Eğer bunlardan biri olursa bütün yaptığınız işleri al baştan yapmak zorunda kalırsınız.

Dekoratif Tel Kırma Salon Örtüleri

Siyah kumaş üzerine gri tel kullanılarak işlenmiş bir tel kırma masa örtüsü görüyorsunuz.Tel kırma yapımına başlamadan önce yapacağınız modeli seçmek ve o modeli kareli kağıda işlemek.Ardından ne yapmaya karar veriyorsanız onu ayarlayıp üzerine düzgün şekilde modelinizi yerleştirmek olacak.Eğer aşamalar da yanlışlık yaparsanız modelinizin kaymasına ve çirkin durmasına neden olur.

Dekoratif Tel Kırma Salon Örtüleri

Yukarıdaki örnekte tel kırma örtüsünde ince tül kullanılmış.Bu tür sık örnekte örneği oturtmadan önce kanaviçe kumaşı geçirmeniz olacaktır.Düzgün geçirmek çok önemli.Eğer düzgün geçirmezseniz modelleriniz birbirinin üzerine kayar.

Dekoratif Tel Kırma Salon Örtüleri

Yukarıdaki görselde keten kumaşın üzerine işleme tel kırma örneğini görüyorsunuz.İki çeşit tek kırma kullanılarak yapılmış.Birbirini düzenli şekilde takip eden işlemeler kullanılmış.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478