Ana Sayfa Salon Doğadan İlham Alan Yeşil Salon Dekorasyonları

Doğadan İlham Alan Yeşil Salon Dekorasyonları

Yaşam alanlarınız için doğal ve ferah bir renk arayışınız varsa yazımızın devamında sizler için seçtiğimiz doğadan ilham alan yeşil salon dekorasyonları size bu konuda ilham verebilir. Yeşil, kullanıldığı her ortama canlılık ve tazelik kazandıran en önemlisi doğayı çağrıştıran bir renk tonu. Eğer evinizdeki atmosferin huzur verici ve sakin olmasını istiyorsanız yeşili bir an önce dekorasyona dahil etmeyi düşünmelisiniz.

Söz konusu salon olunca renk seçimleri daha önemli bir hale geliyor, ortak zaman geçirilen aynı zamanda dinlenme ve yemek alanı görevi gördüğünden göz yormayan, rahatlatıcı renkler seçilmelidir. İşte tam olarak aradığınız sakinliği ve huzuru yaşatabilecek renk tonu yeşildir.

Doğadan İlham Alan Yeşil Salon Dekorasyonları

Makale Başlıkları

Yeşil duvar renkleri 2020
Yeşil duvar renkleri 2020

Yeşil tonları duvardan, mobilyaya aksesuardan tekstil ürünlerine kadar bir çok alanda rahatlıkla tercih edilebilecek bir renk. Üstelik yeşil yanında mekana hareket ve şıklık kazandıracak bir çok farklı renk tonu kullanabilme şansına sahipsiniz.

Yeşil salon dekorasyonu akla gelince yemyeşil bir mekan hayal etmek yanlış olur, önemli olan bu huzur veren, rahatlatıcı rengi dengeli şekilde ve doğru renklerle birlikte kullanabilmektir.

Mavi yeşil yanına yakışan renkler arasındadır ve bu ikili oturma odalarında sıkça tercih edilir. Ancak unutmamanız gereken en önemli nokta yeşil bir çok farklı tona sahip bir renktir ve bu tonlar ile çok farklı atmosfer ortaya çıkabilir.

Bu durum yeşili kullanarak evinizde yaratmak istediğiniz atmosfere göre değişiklik gösterecektir. Örneğin yeşili dengeli şekilde salonda kullanmak istiyor ve kalabalıktan uzak bir tarz yaratmak istiyorsanız hiç risk almadan beyazı öne çıkarın. Bu durumda duvarları beyaz bırakıp, salon geneline ufak dokunuşlarla yeşili dahil edebilirsiniz.

Size ufak bir önerimizde yeşil salon dekorasyonu için en fazla 3 renk düşünmeniz olacaktır. Daha fazla renk kullanımı mekanda kalabalık ve rahatsız edici bir görsel ortaya çıkarabilir. Dekorasyonda yeşil ile uyumlu renkler arasında mor, pembe, sarı ve hardal rengi, kırmızı, altın sarısı, turuncu ve kahverengi gibi renkler yer alıyor. Salonun dekorasyon tarzına gör bu renkleri çeşitli alanlarda öne çıkarabilir yada vurgulayabilirsiniz.

Yeşil Oturma Odası Dekorasyonu

Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi komple yeşil bir salon dekorasyonu hem göz yorar, hemde mekanda kalabalık bir etki yaratır. Bu açıdan yeşili hangi alanda kullanacağınız konusu önemlidir. Örneğin yeşili duvarlarda kullanacaksanız renk tonunu çok iyi seçmelisiniz. Açık yeşil ve koyu yeşil dekorasyon tarzına uygun şekilde ayarlanmalıdır.

Size önerimiz yeşili hiç duvarları düşünmeden tekstil ürünlerinde yada mobilyalarda öne çıkarmak olabilir. Basit bir örnek verecek olursak büyük yeşil bir salon halısı tek başına yeşilin tüm etkilerini mekana yansıtabilecek güce sahiptir. Aynı şekilde perde, yastık yada oturma grubu gibi önemli ve dikkat çeken parçalarda yeşili odak noktası haline getirebilirsiniz.

Yeşil sakinlik ve huzur veren bir renktir ancak aşırı kullanımı tam tersi bir etki yaratabilir. Özellikle mekan içinde yeşilin parlak tonlarını yoğun şekilde kullanırsanız ortaya çıkan dekorasyon tüm enerjinizi biranda alabilir. Yeşili duvarda kullanmak istiyorsanız açık tonları tercih etmenizi öneririz, bu şekilde mekan içinde küçük detaylarda koyu yeşil tonlarını kullanma şansınız olacaktır.

Pastel yeşil tonları duvar boyası ve mobilya seçiminde mutlaka incelemeniz gereken renk tonları olmalıdır. Diğer bir seçenek ise küçük aksesuarlarda yeşil tonlarını öne çıkararak mekana hareket ve canlılık katabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz