Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Tuğla Duvar Ev Dekorasyon Örnekleri 2021

Tuğla Duvar Ev Dekorasyon Örnekleri 2021

Tuğla Duvar Kaplamaları İle Doğal ve Sıcak İç Mekanlar

Günümüzün sürekli gelişen ve değişen tasarım anlayışlarında yapay malzemeler yerini her geçen gün biraz daha doğal malzeme kullanımına bırakıyor. Ekolojik bilincin her gün biraz daha gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla ve mimari ve iç mimaride estetik tarzların günbegün gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla betonarme binalar yerine çevre dostu ve ekolojik taş, ahşap, tuğla dekorasyon evler daha çok tercih edilmeye başlandı ve iç dekorasyon ve iç mimari tasarımlarda da yine doğal malzeme kullanımı arttı.

Duvar dekorasyonunda kullanılan doğal ve çevre dostu yapı malzemelerinden biri de elbette tuğla. Kil ve suyun birleşiminden ateşte pişirilerek elde edilen tuğla hem sağlıklı hem dayanıklı hem de çevre dostu bir yapı malzemesi olmasıyla dikkat çekerken aynı zamanda duvar dekorasyonunda harikalar yaratan estetik bir etkiye de sahip. Bugünkü derlememiz de  evlerde kullanılan tuğla duvarların dekorasyona etkilerini inceledik ve birbirinden farklı ve şık tuğla duvar örneklerini bir araya getirdik.

Tuğla Duvar İç Dekorasyon Örnekleri 2021

İç mimariye estetik ve doğallık kazandıran yapı malzemeleri arasında yer alan tuğla, modern iç mekanların yeni gözdesi haline gelmiş durumda. Son yıllarda öne çıkan Endüstriyel, loft gibi modern dekorasyon tarzları tuğlanın dekorasyonda tekrar popüler bir hale gelmesinde önemli bir role sahip. Günümüz dekorasyon anlayışının hızlı adımlarla çevre dostu ve doğal yapı malzemelerine yöneldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Modern tuğla duvar dekorasyon örnekleri 2019 - 2020
Modern tuğla duvar dekorasyon örnekleri 2020 – 2021

Tuğla, hem dayanıklı hemde çevre dostu bir yapı malzemesidir. Aynı zamanda kullandığı iç mekanlarda yarattığı doğal ve estetik etki popülerliğinin başlıca nedenleri arasında. Bugün yazımızda size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden şık ve dekoratif tuğla duvar kaplamaları ve tuğla duvar dekorasyon örnekleri hazırladık.

Uzun ömürlü, sağlıklı, çevre dostu ve estetik tuğla duvarlar için ilk akla gelen tanımlar diyebiliriz. Tuğla, hangi yaşam alnı için kullanırsa kullanılsın ortaya her zaman etkileyici ve estetik bir sonuç çıkacaktır. Tuğla duvarların bu estetik ve çekici etkisinden sizde evinizde yararlanabilirsiniz. Yazımızın devamında yer verdiğimiz tuğla duvar kaplama dekorasyon örnekleri size bu konuda ilham verebilir.

Tuğla duvarlar bir yaşam alanına karakter kazandıran en önemli unsurlar. Estetik görünümü yanı sıra mekanda  yarattığı yaşanmışlık hissi ve doğallık oldukça önemli bir konu. Diğer bir nokta ise ahşap ile olan muhteşem uyumu. Tuğla duvar ahşap ikilisi bir iç mekanın ihtiyaç duyduğu doğallığı ve cazibeyi rahat şekilde karşılayabilecek güce sahipler. Aynı zamanda tuğla ve ahşap mekanda sıcak, samimi bir etki yaratır.

Tuğla duvar kaplamaları ve dekorasyon önerileri

Yazımızın bu bölümünde size evinizde tuğla duvar dekorasyonu için ilham verecek birbirinden farklı iç mekan örnekleri ve tuğla duvarların dekorasyondaki etkilerinden bahsetmek istiyoruz. Tuğlanın doğallığını ve sıcaklığını evinizde hangi bölümlerde kullanabileceğiniz konusunda size ilham verecek önerimizi inceleyebilirsiniz.

Tuğla duvarlar ile eklektik iç mekan

Eklektik tarzı dekore edilmiş bu oturma odasında hiç şüphe yok ki göz çarpan bir çok farklı detay bulunuyor. Ancak mekana karakterini veren en önemli unsur mükemmel tuğla duvar dekorasyonu.

Beyaz tuğla duvarların dayanılmaz çekiciliği

Gerçek tuğla duvarların çarpıcı etkilerinden faydalanabileceğiniz yaşam alanlarından biride mutfaklar. Mutfağınıza hem karakter katmak, hemde mekanda doğal ve sıcak bir atmosfer yaratmak için beyaz tuğla duvar kaplamaları tercih edebilirsiniz.

Yatak odasına cazibe katan tuğla duvar dekorasyonu

Modern ve estetik tarza sahip bir yatak odanız varsa koyu renk tuğla duvarlar ile mekanda karizmatik aynı zamanda sakin bir etki yaratabilirsiniz. Özellikle ahşabın koyu tonları ile olan mükemmel uyumu göz kamaştırıcı.

Banyoda sakin ve estetik bir stil

Banyonuzda doğallığı ve estetiği öne çıkarmak istiyorsanız tuğla duvar ahşap ikilisinin mükemmel etkisinden yararlanabilirsiniz. Bu şekilde sakin ve doğal görünümlü bir banyo dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Tek cephede modern bir etki yaratın

Tuğla duvar dekorasyonu için mekanın tüm duvarları yerine belli bir cepheyi kullanabilir ve bu alanı mekanın odak noktası haline getirebilirsiniz. Bu şekilde tüm dikkatleri tuğla duvarlar üzerinde toplayabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz