Ana Sayfa Ev Aksesuarları Duvar Ayna Kaplama Modelleri 2021

Duvar Ayna Kaplama Modelleri 2021

Sizlerle duvar ayna kaplama ile ilgili çalışmalarımızı sunmaya devam ediyoruz.Önceki yazılarımız da belirttiğimiz gibi ayna kaplama çok geniş kullanım alanları mevcuttur.Bizde sizler ile bütün alanlarda kullanımını ve nasıl şekillendirilebileceğini göstererek bulunduğunuz ortamları sizin tercihlerinize göre dizayn etmenizde sizlere yardımcı olmaya devam ediyoruz.

Duvar Ayna Kaplama Neden Önemli?

Aşağıdaki resimde yapılmış ayna dekorasyonunu aklınıza gelen her giriş alanında kullanabilirsiniz.Reklam ajansınızın girişinde,kuaför salonlarınızın bekleme alanında,gelinlikçi mağazanızın girişinde,spor salonlarınızın dinlenme alanlarında….

Duvara dekoratif ayna kaplama örnekleri

Salon Duvarına Ayna Kaplama Nasıl Yapılır ?

Saymakla bitiremiyorum ki…Yani kısacası aklınıza gelebilecek her alanda kullanabilirsiniz.Söylerken bile aklıma bir yer daha geldi evlerinizin hollerinde de kullanılabilir.Hatta bir kaç bitki ile birlikte kullanıldığında ortama canlı bir hava oluşturur.Şekil bakımından göze çok güzel görünmektedir.Duvarınızın kendine ait bir asaleti varmış gibi durmakta.

salon duvarına ayna kaplama
salon duvarına ayna kaplama

Yukarıda paylaştığım fotoğraf onları ilgilendirmeye devam ediyor.Otel sektörü için tasarlanmış lobi girişi.Duruş ve şekil bakımından çok hoş durmakta ancak bunu içeride geniş merdiveni bulunan ve merdivenleri dışarıdan sarmak isteyenlerin kullanabileceği bir metot.Uzun ayna kesimleri ile merdiven kenarlarına tavandan aşağı inecek şekilde bir kaplama olabilir.Loş bir çapraz aydınlatma ile de harika bir görüntü elde edilebilir. Otellerin ofis ortamlarını birbirlerinden ayırmak içinde komple duvar aynası kullanılabilir.

Duvara dekoratif ayna kaplama örnekleri

Diğer bir fotoğrafta da barlar da,otellerdeki servis bar kısımlarında,lokantalarda….Kullanılabilecek alanlar çok geniş olup dizaynı düzgün yapıldığında ortama harika bir hava katacağınızdan emin olabilirsiniz.Yukarıdaki örnek dediğim sözü kanıtlar niteliğinde.Bakın loş ışıklandırmanın verdiği yansıma neredeyse bütün masalarda.Görselden yararlanarak kendi oluşturacağınız alanlara farklı fikirler ile birlikte çok büyük değişimler yapabilirsiniz.Yapacağınız değişimlerde estetiğe,konumuna,dizaynına ve kullanacağınız malzemelere çok dikkat edin.

Duvara dekoratif ayna kaplama örnekleri

Ayna duvar kaplama konusuna lokantaların dizaynları ile devam ediyorum.Geçen ki yazıda onlara bir fikir beyan etmemiştim;ama bu yazımda onları es geçmiyorum.Yukarıdaki dizayn yine bir lokanta olup aynaları kullanarak iç dizaynı şekillendirmişler.Ayrıca dolaba ayna kaplama ile güzel tasarım elde edebilirsiniz.Karşı kısımda büyük bitkiler ile süslenmiş olup ortama yumuşak bir dokunuş elde edilmiş.Her ne kadar resimde olmasa da aynadaki yansımasından gayet net görünmekte.Estetiğe önem veren kesimlerin genelde bu şekilde dizaynlara rağbet gösterdiğini söylemeden edemeyeceğim.Dizayn edecek kişilerin ayna kaplama konusunda alanlarını göz önünde bulundurmalarını tekrar ve tarar tavsiye ediyorum.

duvar ayna kaplama modelleri
duvar ayna kaplama modelleri

Son olarak kuaför alanlarını da ekleyelim dedim.Duvar ayna kaplama dizaynları,dekoratif şekilleri,duruşu,pozisyonu,dekorasyonu yani kısacası her bakımdan alanınıza dikkat ederek değişim yapmalısınız.Fazla ek ekipman kullanmamalı yerine göre kullanarak ortamı boğmamalısınız. Ayna kaplama duvar ile üstte bulunan bu fotoğrafta kullanım bakımından aynanın çift tarafını değerlendirmeye açarak hem yerini daralatmadan kendine alan oluşturmuş hemde estetik açısından tam bir görsel şenlik oluşturmuş.Salonda modern bir hava hakim olmuş olup gelenlere nezih bir ortam sunduğunu belirtmeliyim.Ayrıca salon duvar ayna kaplama fiyatları oldukça ucuzdur.

Aynalı duvarların en yoğun şekilde kendini hissettirdiği alanların başında yatak odaları ve oturma odaları geliyor , ayrıca banyonun bir duvarını komple ayna kaplatarak daha temiz ve aydınlık bir stil ortaya çıkıyor. Yatak odalarında genelde gardırop kapaklarında büyük aynaları görebiliyoruz, aynı zamanda özel tasarım büyük boy aynası modelleri yatak odasına temiz ve rahat bir stil kazandırıyorlar.

Modern ayna kaplama duvar dekorasyonu
Modern ayna kaplama duvar dekorasyonu

Mobilya Ayna Kaplama

Son dönemde aynalı kaplı mobilyalar oldukça popüler olmaya başladı. Mobilyalarınızı kaplamadan önce önerilirimizi okumanızı tavsiye ederiz.

  1. Aynalar yanına ne koyarsanız koyun onu yansıtmaktadır, bu yüzden yanına koyacakları dikkat etmelisiniz.
  2. Küçük alanlarda aynalı mobilya kullanıldığından aynı ışığı yansıtarak odayı daha büyük gösterebilir.
  3. Mobilya ayna kaplama nasıl yapılır derseniz isterseniz eski mobilyaları kendiniz kaplayabilir isterseniz çok ucuz fiyata bu işi yapan kişilere aynalarınızı kaplatabilirsiniz.

Dekorasyonda Ayna Duvarlar Geri Dönüyor

Peki komple yatak arkasını ayna kaplatmayı hiç düşündünüz mü ? Galerimizde bu örneği inceleyerek daha net şekilde fikir sahibi olabileceksiniz. Ayna kaplı duvarlar yatak odalarında daha geniş ve modern bir görünüm kazandırıyor , aynı zamanda mobilyalarınızın daha fazla ön plana çıkmasında önemli bir rol oynar.

Ayna kaplama duvar dekorasyonu
Ayna kaplama duvar dekorasyonu

Yemek odaları içinde şık ve modern bir duvar dekorasyonu olarak düşünebilirsiniz aynaları , masanın hemen karşısındaki duvarı ayna ile kaplayarak daha ışıltılı ve lüks bir yemek odası dekorasyonu yaratabilirsiniz. Bu duvarın komple ayna ile kaplanması sonucunda yemek odasının havasının bir anda değişeceğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Oturma odası aynalı duvar dekorasyonu
Oturma odası aynalı duvar dekorasyonu

Yazımızı okuyanların hemen aklına şu soru gelecektir ”temizliği ne olacak ?” , evet gerek banyo gerekse yatak odası yada diğer alanlarda duvarı komple ayna kaplatmak şık ve modern bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Ancak aynaların temizliğini daha sık yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Aynalı duvar dekorasyonu örnekleri
Aynalı duvar dekorasyonu örnekleri

Dikkat çekici ve modern bir dekorasyon için bu kadar bir zahmet değer diye düşünenler için galerimizde hazırladığımız etkileyici ayna kaplı duvarlar ile ortaya çıkan harika dekorasyon örnekleri ile baş başa bırakıyoruz.

Ayna kaplama banyo dekorasyonu
Ayna kaplama banyo dekorasyonu
Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz