Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Harika Duvar Dekorasyon Fikirleri 2021

Harika Duvar Dekorasyon Fikirleri 2021

Duvarlar dekorasyona yaratıcılığı ve kişiliği yansıtabilecek en güzel ve doğru alanlardır. Boş duvarların sıkıcılığına bir son vermek ve bu alanları daha dekoratif ve özel bir stile dönüştürmek için galerimizde size ilham verecek birbirinden yaratıcı duvar dekorasyon fikirleri hazırladık.

Dümdüz, boş duvarlar sıkıcı oldukları kadar iç mekanın kalitesini ve tarzını olumsuz yönde etkiler. Hem evin tarzını güçlendirmek hemde dekorasyonu daha kişisel ve özel bir hale getirmek için duvar dekorasyon önerileri mutlaka dikkate alınması gereken bir konu. Galerimizde birbirinden çok farklı, şık oldukları kadar dekorasyona farklılık katan birbirinden yaratıcı duvar dekorasyonu fikirleri eviniz için size ilham verecekler.Duvar dekorasyon örnekleri için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Birbirinden Yaratıcı Duvar Dekorasyon Önerileri 2021

Hiç şüphe yok ki bir iç mekanın en dikkat çekici yeri duvarlarıdır. duvar dekor fikirleri ne kadar kaliteli ve zengin olursa, mekanın dekorasyonu bir o kadar dikkat çekici ve özel bir görsele sahip olacaktır. Tek başına bir tablo bile bazen büyük farklılıklar ve etkiler yaratabilir.

Duvar dekorasyonu sadece tablolardan ibaret değil tabi ki, bu bölümleri öne çıkarmak için önünüzde birbirinden farklı yüzlerce farklı seçenek bulunuyor. Evinizin dekorasyonunu tamamlamak için hazır olarak bir çok dekorasyon ürününden faydalanabilirsiniz. Fakat farklılık yaratmak ve evinize kişiliğinizi yansıtmak istiyorsanız sizin için harika fikirlerimiz var.

Duvara Yapılabilecek Tasarımlar

Evinize kendi tarzınızı, kişisel zevklerinizi yansıtmaktan daha güzel ne olabilir ki? Size özel bir duvar dekorasyonu ile yaşam alanlarınızı daha keyifli, özel ve farklı kılabilirsiniz.

Üstelik bunu yaparken oldukça keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Eğer evinizde bir şeylerin eksik olduğunu düşünüyor ve odalarınıza biraz daha hareket katmak istiyorsanız galerimizde sizler için hazırladığımız birbirinden güzel yaratıcı duvar dekorasyon fikirleri ile duvarlarınıza hareket katın!

Duvar Dekorasyon Fikirleri

Tablolarla duvar dekorasyonu
Tablolarla duvar dekorasyonu

Mutlaka oturma odanızda size özel bir dinlenme köşeniz vardır. Bu alanı daha özel ve eğlenceli hale getirmek için duvarda birbirinden farklı boylarda dekoratif çerçeveler kullanın. Duvara asacağınız büyüklü küçüklü tablolar, çerçeveler ile bu alana hareket katabilir,tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Boş Duvar Dekorasyon

Siyah duvar dekorasyonu
Siyah duvar dekorasyonu

Siyah duvar boyası cesur bir karar gibi gelebilir, fakat tek bir duvarda cesur renkler kullanarak duvarı mekanın cazibe merkezi haline getirebilirsiniz.
Özellikle siyah bir duvarda beyaz tonlardaki büyüklü küçüklü çerçeve seçimleri odanın sıcaklığını arttıracaktır.Boş duvarlar için çözümler bulabilirsiniz.Boş duvar nasıl süslenir için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Sloganlı Duvarlar

Dekoratif tabloları yada çerçeveleri tüm duvara yaymak zorunda değilsiniz. Duvara dayalı bir masada, yada hemen üstünde kullanabilirsiniz. Özellikle son dönemde trend haline gelen sloganlı dekoratif tablolar kullanarak evinizi daha özel ve anlamlı kılabilirsiniz.

sloganlı duvar dekorasyonu
sloganlı duvar dekorasyonu

Çok özel ve yaratıcı bir duvar dekorasyon fikri arıyorsanız bu örnek tam size göre. Sevdiklerinizle en mutlu anlarınız hep gözünüzün önünde olsun istiyorsanız tek bir duvarı fotoğraf albümü haline getirebilirsiniz!

Sevimli Dostlarınızı Unutmayın

sevimli kediler
sevimli kediler

Eğer evinizde evcil hayvanlarınız varsa mutlaka telefonunuzda sevimli hallerini saklıyorsunuz. Peki bu resimleri duvarınız için dekoratif bir dekor haline getirmeye ne dersiniz? Sevimli suratlarını her gün her an görmek için basit bir duvar saati tasarlayabilirsiniz.Duvara ne yapabilirim diye soruyorsanız bu güzel bir seçenek.

Bitkileri Kullanın

Bitkilerle duvar dekorasyonu
Bitkilerle duvar dekorasyonu

Saksıları duvarınızın dekoru haline getirin, modası hiç geçemeyecek hemde evinize ferahlık katacak bir fikir.Duvara asılan şeyler arasında bitkiler de var.

Duvar Rafları Deneyin

Raflarla duvar dekorasyonu
Raflarla duvar dekorasyonu

Geometrik duvar rafları kullanarak hem duvarınızı hareketlendirebilir hemde yeni depolama alanları oluşturabilirsiniz. İster tek renk, ister birden fazla canlı renkleri tercih edin ortaya dekoratif bir duvar dekorasyonu çıkacaktır.Duvara asılan şeyler arasında raflar da var.

Ev Duvar Dekorasyon Modelleri

İlk olarak oturma odası, banyo veya mutfak gibi alanlardaki duvarlarınızı temizleyerek dekorasyonlara başlamanız gerekmektedir. Hangi odanızda değişiklik yapmak istiyorsanız, kullanım alanlarına göre temizliğin yoğun bir şekilde gerektiği yerlere eğilim göstermelisiniz.

Duvarlarınız İçin Kumaş Seçebilirsiniz

Benzersiz ve şık bir dekorasyonu tamamlayabilmek için duvarlarınızı harika bir görünüme ulaştıracak olan kumaşları seçebilirsiniz. Sanatsal süslemelerinizi ortaya koyabilecek olan kalıplarda bulacağınız kumaşlarla duvarlarınız için muhteşem görünümleri elde edebilirsiniz.Duvar dekorasyon önerileri için güzel bir seçenek.

Duvar Aksesuar Fikirleri

Seçimini akıllıca yapmak isteyenlerin önem vermesi gereken hususlardan birisi de duvarlarla uyum sağlayacak olan temalara karar vermektir. Diğer mobilyaların ve aksesuarların kullanımıyla oluşturulacak olan harika, sıcak ve samimi oturma odaları veya diğer odalar için doğru tercihleri yapmak gerekmektedir. Temizlerken zorlanmayacağınız eşyaları seçerek, temiz ve basit bir şekilde oluşturacağınız odalarınızda huzuru sonuna kadar yaşayabilirsiniz.Oda duvarına yapılacak şeyler için önemlidir.

Ruhunuzu Etkileyecek Renkleri Seçin

Evlerin iç ve dışında en çok dikkat çeken noktalardan birisi renklerdir. Özellikle evlerin içerisindeki her bir odanın ruhunuzu derinden etkileyecek renklerle bezeli olması, sizlere duvar dekorasyonu için büyük bir konforu yaşatacaktır. İyi bir renk şeması üzerinde çalışarak tercih edeceğiniz muhteşem renklerle düzenin bir parçasını daha başarılı bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

Dekorasyonun Gücünü Boşvermeyin

Fotoğraf, tablo gibi çeşitli dekorasyon ürünlerinin dengeli bir biçimde kullanılması oldukça hoş görünmesini sağlayacaktır. İdeal bir şekilde odanızı düzenleyebilmek için, aşırıya kaçmadan kullanacağınız tablo veya diğer dekorasyon gereçleriyle dilediğiniz yaşam alanlarını elde edebilirsiniz. Klostrofobi duygusunu yaratacak kadar abartılı olmamak şartıyla, kullanacağınız gösterişli ve şık tablolar ile evlerinizi daha ılımlı bir hale getirebilirsiniz. Ancak temizlerken size ekstra bir çaba göstermenize neden olacağını unutmamalısınız.

Dekorasyon konusunda sorun yaşamamak için tüm eşyalarınızı uygun bir şekilde düzenlemeli ve her bireyin hoşuna gidecek olan adımları atmalısınız. Oturma odalarınızda ve çalışma odası veya mutfak gibi diğer odalarda duvarlar başta olmak üzere tüm alanlarınızı senkronize bir hale getirmek için renk ve süslemeler konusunda her ayrıntıya önem vermelisiniz.

ev duvar dekorasyon modelleri
ev duvar dekorasyon modelleri
iç duvar dekorasyonları
iç duvar dekorasyonları
duvara yapılabilecek şeyler
duvara yapılabilecek şeyler
duvar dekorasyon örnekleri
duvar dekorasyon örnekleri
modern duvar dekorasyonları
modern duvar dekorasyonları

Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Herkesin kendi zevkine göre farklı dekorasyon çalışmaları mevcuttur, evde, iş yerinde ya da duvar olan herhangi kapalı bir alanda farklılık yaratmak kişinin kendi ruh halini ve tarzını yansıtması anlamına gelir. Bazı kişiler duvarlarının boş olmasından yanadır, kalabalık gözlerini yorar. Bazıları ise duvarda boşluk kalsın istemez, her yere tablo, çerçeve, raf asar. Bu dizayn çeşitleri kişilerin zevklerini belirler. Ufak dokunuşlar ile duvarınızda hoş görünümler elde ederken karmaşıklıktan kurtulabilirsiniz.

Oturma Odası Duvarı İçin

 Oturma odası evde en çok vakit geçirilen yerlerden biridir, eve gelen misafirlerinde ağırlandığı bölüm olduğu için oraya ekstra özen gösteririz. Duvar dekorasyonunda çok abartıya gerek yok çünkü her yer mobilyayla dolu, kalabalık bir görüntü göz yorabilir. Bir köşede mutlaka saat olmalı ve çevresi boş olmalı, diğer köşelerde tablo olması hoş bir hava katabilir. Eğer geniş bir oturma odanız varsa bir köşeye de raf takabilir ve üstüne dekoratif süs eşyaları, bitki koyabilirsiniz. Ancak duvarları birbirinden çok farklı resimlerle boğmayın ve özel resimlerinizi başka odalara saklayın. Oturma odası için diğer bir güzel fikir niştir, spot ışıklarla aydınlatılmış niş bölmeye saksı ve bir sürü süs eşyası hatta ailenize ait çerçeveler koyabilirsiniz. Duvarın bir bölümünü duvar kağıdı ile kaplamakta hoş bir hava katacaktır bu modern salon duvar dekorasyonu için güzel bir tasarım olacaktır.

ahşap duvar dekorasyon
ahşap duvar dekorasyon
duvar dekorasyon önerileri 2021
duvar dekorasyon önerileri 2021

Mutfak Duvarı İçin

 Mutfakta yine özellikle kadınların evde en çok vakit geçirdikleri yerdir, bu yüzden duvarlardaki dekorasyon onların zevklerini yansıtır. Genelde dolapla kaplıdır ancak boş yerlere meyve- sebze tabloları asabilirsiniz, diğer boş kalan yerlere raf koyabilir ve üstüne bitki, çiçek koyabilirsiniz. Bir diğer fikir, duvara tahta ve çelik kaşıkları, diğer mutfak eşyalarını asabilirsiniz.

mutfak duvar dekorasyonu
mutfak duvar dekorasyonu

Genç Odası Duvarı İçin

 Gençler duvarlarını en yoğun şekilde kullananlar olabilir. Genelde düzene dikkat etmeden her yeri farklı şeylerle doldurabilirler. Yatak odalarında bitki kullanmak doğru olmaz bu yüzden burada bol miktarda çerçeve asabilirsiniz. Ya da sevdiği bir ünlünün posterlerini duvara boydan boya yapıştırabilir. Bir diğer fikir ise anıları duvara yapıştırmak, gerekli olan malzemeler ip, led ışıklar, mandal ve polaroid resimler. İki uca çivi çakın ve ipleri bağlayın ve mandalla resimleri tek tek tutturun, ipin etrafından led ışıklarla geçebilirsiniz, çok havalı bir dekorasyon olacaktır.

ışıklı duvar dekorasyonu
ışıklı duvar dekorasyonu

Yatak Odası Duvarı İçin

 Yatak odası en mahrem bölge olduğu için duvarınıza diğer yerlerde kullanamadığınız parçaları asabilirsiniz, örneği eşinizle olan resimlerinizi çerçevelettirip asmak yatak odası duvarı için en mantıklı dekorasyon fikri olacaktır, burada da bitki kullanmanız önerilmez ancak duvara dekoratif bir saat bir ayna asabilirsiniz. Farklı figürlerde küçük küçük aynalar alıp bir bütün elde edebilirsiniz.

oda duvar dekorasyonu
oda duvar dekorasyonu
yatak odası duvar dekorasyonu

Banyo Duvarı İçin

 Banyo duvarı için en mantıklı dekorasyon fikri elbette tablo asmaktır, çiçek veya renk desenli bir tablo tercih edebilirsiniz, niş yani duvar hücresi varsa oraya bol bol süs eşyası ve saksı koyabilirsiniz, nişi spot ışıklarla aydınlatırsanız koyduklarınız daha belirgin ve güzel durur.

banyo duvar dekorasyonu

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

1 Yorum

  1. duvar dekorasyonu tercih edilirken uzun yıllar dayanıklı ve bakım gerektirmeyen ürünler revaçta. Özellikle taş ve tuğla kaplama ürünleri 2021 yılı içerisinde iç ve dış mekan tasarımlarının en çok tercih edilen türleri oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz