Ana Sayfa Markalar En Çok Satılan Koçtaş Mutfak Dolabı & Fiyatları

En Çok Satılan Koçtaş Mutfak Dolabı & Fiyatları

Mutfak günümüz ev yaşamının en çok ziyaret edilen alanı, dolayısı ile günün büyük bir bölümünün geçtiği mutfaklar gerek kullanım gerekse görsel açıdan eksiksiz özelliklere sahip olmalı. Bu noktada mutfak yaşamını kolaylaştıracak, fonksiyonel özelliklere sahip kullanışlı mutfak dolapları bir mutfağın en önemli ögesidir. Koçtaş mutfak dolabı nasıl derseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Yazımızda bugün mutfağını yenilemek isteyenler için modern tasarımları ve fonksiyonel özellikleri ilham verecek birbirinden şık Koçtaş mutfak dolapları fiyatları ve özelliklerine yer veriyoruz.

Yeni bir mutfak dekorasyonu yapmak hem zaman hem maddiyat gerektiren bir iştir. Çoğu zaman bu iki faktör yeni mutfak sahibi olmak isteyenlerin önünde bir engel teşkil ediyor. Fakat yeni ve kullanışlı bir mutfağa sahip olmak sanıldığının aksine aşılması güç bir engel değildir. Bu noktada cebinizi yakmadan, uzun yıllar sorunsuzca kullanabileceğiniz kaliteli hazır mutfak modelleri birbirinden farklı özellikleri ve tasarımları ile koçtaş mağazalarında sizi bekliyor.

En Çok Satan Koçtaş Mutfak Dolabı Fiyatları 2021

Bilindiği üzere Koçtaş ev dekorasyon tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden biri. Bir evin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen farklı kategoriler ve binlerce ürün yelpazesine sahip olan koçtaş özellikle hazır mutfak dolapları ve fiyatları ile dikkat çeken bir marka. Yazımızda mutfağını yenilemek isteyenler için modern tasarımları, geniş depolama imkanı sunan kaliteli ve uygun fiyatları en çok satan  koçtaş mutfak dolapları ve fiyatları 2021 ve koçtaş hazır mutfak modelleri ve fiyatları hakkında detayları inceleyebilir.

Koçtaş Hazır Mutfak Dolabı Fiyatları

Koçtaş hazır mutfak dolapları ve fiyatları 2020
Koçtaş hazır mutfak dolapları ve fiyatları 2020 – 2.549 TL

Hazır mutfak modelleri genellikle özel bir mutfak dekorasyonu için yeterli paraya ve zamana sahip olamayanlar için ilk akla gelen seçenektir. Fakat bilinmesi gereken nokta şu ki hazır mutfaklar da tıpkı özel tasarım mutfaklarda olduğu gibi hem tasarım, hemde fonksiyonel açıdan kullanıcıya aradığını rahatlıkla verebilecek kalite olabilirler. Özellikle son yıllarda satışa sunulan koçtaş hazır mutfak dolapları gerek çekici renk seçenekleri gerekse dayanıklılık ve iç hacim olarak beklentileri rahatlıkla karşılayabiliyor. Koçtaş hazır mutfak dolap model ve fiyatları resimlerdeki modelleri inceleyebilirsiniz.

Koçtaş Ankastre Modüllü Mürdüm Beyaz Mutfak Dolabı
Koçtaş Ankastre Modüllü Mürdüm Beyaz Mutfak Dolabı 2.669 TL 

Kaliteli ve fonksiyonel mutfak dolapları

Yeni bir mutfak yaptırmadan önce aklınızda bulunması gereken en önemli başlıklar, uzun süre kullanıma uygun kalitede olması ve rahat kullanım sağlaması olmalıdır. Zaten bir mutfakta olması gereken en önemli unsurlar bunlardır, tasarım, fonksiyonellik ve kalite. Uzun yıllar sorunca kullanabileceğiniz aynı zamanda mutfağınızı daha konforlu ve şık bir alana çevirmek için seçeceğiniz hazır mutfak dolabı beklentilerinizi sonuna kadar karşılamadır. Bu noktada koçtaş mutfak modelleri satın alırken en küçük ayrıntıları dahi göz önünde bulundurmanız gerekir. koçtaş hazır mutfak fiyatları kalitesine göre yüksek olmaktadır.

Koçtaş Beyaz Meşe Ankastre Hazır Mutfak Dolabı
Koçtaş Beyaz Meşe Ankastre Hazır Mutfak Dolabı 1.899 TL

Hazır mutfak dolabı seçerken

Yeni bir mutfak dolabı seçerken önceliğiniz ürünün “malzeme kalitesi” olmasıdır. Yani ürünün gövde ve kapak malzemesi mutfağınızın kullanım ömrünü belirleyen en önemli etkenlerdir. Hazır mutfak modelleri genelde 18 mm kalınlığında, MDF, Suntalam yada MDFlam gibi malzemeler kullanılır. Mutfağın görselliği ise kapak materyalleri ve aksesuarlar sağlar.

Hazır mutfaklarda asıl çeşitliliği sağlayan bu materyaller arasında parlak yada mat lake, membran, suntalam, masif ahşap yada yada doğal ahşap kaplama seçenekleri yer alır. Yani listede yer alan her bir materyal farklı görsel etkilere sahiptir. Seçiminizi yaparken bu önemli noktaları göz önünde bulundurmanız gerekir.

Koçtaş hazır mutfak dolapları arasında en çok tercih edilen modeller hangileri?

Hazır mutfaklarda kullanılan malzemeleri ve materyallere değinmiştik, en çok merak edilen soru “en kullanışlı hazır mutfak modelleri” hangileri sorusu. Hazır mutfaklarda pek çok alternatif malzemenin kullanıldığından bahsettik, fakat binlerce farklı hazır mutfak arasından nasıl seçim yapılabilir? Hazır mutfak alırken önce malzemenin kalitesine, sonra tasarıma bakılmalıdır. Yani suntalam yada membran malzemelerin yerine özellikle masif yada MDF malzemeye sahip hazır mutfak dolapları tercih edilmelidir. koçtaş mutfak dolap kapakları için mdf seçebilirsiniz.

Koçtaş Ankastre Hazır Mutfak Dolabı
Koçtaş Ankastre Hazır Mutfak Dolabı 2.299 TL

Özellikle masif malzemeler ile tasarlanan hazır mutfak modelleri son yıllarda büyük ilgi görüyor, doğal ve otantik havadan hoşlananlar için doğru bir seçenek olacaktır. Diğer yandan MDF malzeme bir çok farklı şekilde işlenebilir, örneğin modern hazır mutfak dolapları günümüzde MDF üzerine parlak lake yada doğal kaplama gibi işlemler uygulanabiliyor. Koçtaş hazır mutfak dolapları arasından özellikle MDF malzemeden üretilmiş ve malzemeye bu sıraladığımız estetik unsurların uygulandığı tasarımlara yönelebilirsiniz. Koçtaş hazır mutfak dolap fiyatları oldukça uygundur.

Koçtaş Aspiratör&Ankastre Modüllü Mutfak Dolabı
Koçtaş Aspiratör&Ankastre Modüllü Mutfak Dolabı 2.299 TL

Mutfak dolabı ölçüsü nasıl alınır?

Hazır mutfak almadan önce mutfağınızın ölçülerini doğru şekilde almanız çok önemli, aksi halde kötü sürprizler ile karşılaşabilirsiniz. Bu noktada mutfakta yer alacak bulaşık makinesi, çamaşır makinesi yada ocak vb cihazların derinliğini baz alabilirsiniz. Genellikle bu cihazların derinliği 60 cm içinde yer almaktadır. Yani bu noktada tezgah derinliği de 60 cm olarak düşünülmelidir. Farklı cihazlar, gider, elektrik tesisatı gibi unsurları mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir. Mutfak duvarının genişlik ve yüksekliklerini mümkün olduğu kadar pay bırakarak hesaplamak olası kötü sürprizlerin önünde geçebilir.

Koçtaş Beyaz Aspiratör Modüllü Mutfak Dolabı
Koçtaş Beyaz Aspiratör Modüllü Mutfak Dolabı 1.199 TL

Mutfak dolabı seçiminde püf noktaları neler?

Yeni bir mutfak dizayn ederken önceliğiniz mutlaka kullanım kolaylığı sağlamasıdır. Mesela lavabo ile buzdolabı fırın gibi eşyaların arasındaki mesafenin doğru olması çok önemli. Kısacası rahat hareket imkanı sağlayacak bir üçgen oluşturabilirsiniz. Benzer şekilde mutfak masaları gibi diğer objelerle dolaplar arasındaki mesafe dikkate alınarak bir veya iki kişinin kolaylıkla hareket edebileceği bir ortam sağlanmalıdır. Bu doğrultuda yerleştirilen mutfak dolaplarının raf yükseklikleri de ortalama bir insanın ulaşabileceği yüksekliğe uygun olarak tasarlanmalıdır.

Mutfak dolabı temizliği nasıl yapılır?

Mutfak kullanımı sırasında dolap kapaklarına bulaşabilecek yağ lekelerini çıkarmak için yağ çözücü sabun kullanılabilir.. Menteşe aralarına sıkışan kirler için ise kullanılmayan bir diş fırçasından faydalanılabilir. Aynı sabunlu karışıma batırılan fırça ile fırçalanan yüzeylerden birikmiş toz ve kirler kolaylıkla çıkartılabilmektedir. Buna ek olarak mutfak dolaplarında temizlik için sirkeli su kullanımı da tercih edilebilmektedir. Bu işlemler sonrasında mutlaka ıslak zemin kuru bir bezle kurulanmalıdır. Özellikle ahşap dolap kapaklarının nemli bırakılmaması malzemenin ömrü açısından önem taşır.

Koçtaş hazır mutfak yorum ve koçtaş mutfak dolabı yorumları için yorum bölümüne bakabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz