Dekorasyon Blog Arama

En Güzel Mavi Oda Dekorasyon Örnekleri 2020

Mavi dekorasyon örnekleri ve öneriler 2020

En Güzel Mavi Oda Dekorasyon Örnekleri

Yaşam alanlarınız için hem şık hemde rahatlatıcı etkiye sahip bir renk kullanmak istiyorsanız mavi ve tonlarını kesinlikle denemelisiniz. Mavi, huzur verici, rahatlatan aynı zamanda dinlendirici etkiye sahip güçlü bir renk tonudur. En önemlisi mavi modası hiç geçmeyen bir renktir, ve onlarca farklı tonu ile ruh halinizi rahatça yansıtabilir.

Bu şık ve ferahlık hissi veren rengi sadece duvarda kullanmak zorunda değilsiniz, bir iç mekanda aksesuardan tekstil ürünlerine kadar maviyi öne çıkarabileceğiniz pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Dekorasyonda mavi hem yetişkinler hemde çocuklar için kullanılabilen özel renkler arasında yer alır. Galerimizde sizler için hazırladığımız mavi oda dekorasyon örnekleri size ilham verebilir.

En Güzel Mavi Oda Dekorasyon Örnekleri

Soğuk renkler grubunda yer alan mavi dekorasyonda kullanımı popüler olan bir renk. Modası asla geçmeyen renklerin başında gelen bu renk genelde bebek ve çocuk odaları için tercih edilir. Kullanıldığı alana ferahlık katan bu renk tonunun insan psikolojisi üzerinde bir çok farklı etkisi bulunuyor.

Mavi oda dekorasyon önerileri 2020

Mavi oda dekorasyon önerileri 2020

[galeri_url]

Örneğin çalışma odaları için mavi çok sık tercih edilir, bunun nedeni sadece rahatlatıcı bir renk olması değil. Mavi, derin düşünce ve meditasyonla ilişkilendirilmiş bir renk tonudur, dikkat dağıtmayan ve zinde tutan bir etkiye sahiptir. Renk uzmanlarının ortak görüşü mavi konsantrasyonu arttırır ve karar verme mekanizmasını geliştiriyor.

Mavinin daha yumuşak tonları, özellikle pastel maviler bebek odaları için çok uygun bir renktir. Huzur veren ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratır.

Mavi oda dekorasyonu

Mavi aynı zamanda yatıştırıcı bir etkiye sahip, bu sebeple yatak odası dekorasyonu için ideal ve modası hiç geçmeyen bir renk. Bilimsel açıdan mavi sakinleştirici bir renktir, yoğun ve stresli bir günün sonunda mavi tonlarının öne çıktığı bir yatak odasında tüm yorgunluğunuzu üzerinizden atabilirsiniz.

Yatak odası ve çocuk odası dışında mavi ortak buluşma alanları içinde kullanılabilecek ideal bir renk tonudur. Aşırı kullanımı mekanda soğuk bir etki yaratabilir ancak bu soğukluğu gidermek için farklı renkler ve desenler kullanarak yok edilebilir.

Galerimizi ziyaret ederek mavi oda dekorasyon örneklerinden ilham alabilir, yaşam alanlarınız için sizde bu özel renkten ve etkilerinden yararlanabilirsiniz.

Gri il mavi uyumu

Huzur veren aynı zamanda etkileyici bir yatak odası dekorasyonu arayanlar için mavi ile grinin bu muhteşem uyumu ilham verebilir.
Mavi duvarlar ve mavi perdeler yine mavi desenli koltuklarla harika şekilde dengelenmiş.
Mavinin soğuk etkisini kırmak için desenler başarılı şekilde kullanılmış.

Birden fazla mavi

Bir odada mavi kullanmak istiyorsanız mavinin tek bir tonuna odaklanmak yerine farklı tonları bir araya getirmeyi deneyebilirsiniz.
Yumuşak tonlarla tonlar arası geçiş yapabilir, mavinin rahatlatıcı etkisinden maksimum şekilde yararlanabilirsiniz.

Parlak dokunuşlar

Mavi ve tonlarını duvarda kullanmak için kendinizi şartlandırmayın. Onun rahatlatıcı etkisini küçük dokunuşlarla odanızda rahatça hissedebilirsiniz.
Farklı bir duvar rengine sahip olsanız da maviyi ayrıntılarla öne çıkarabilirsiniz.
Üstelik odaya metalik yani parlak detaylar ekleyerek dekorasyona cazibe kazandırabilirsiniz.

Odak noktası için mavi

Tüm duvarları maviye boyamak yerine belli bir bölgeyi mavi kullanarak odak noktası haline getirebilirsiniz.
Özellikle mavinin odada yaratacağı etki konusunda kararsız kalıyorsanız bu seçenek ile risk almadan maviyi dekorasyona dahil edebilirsiniz.

Mavi oda dekorasyonları

Koyu mavi tonları size soğuk geliyorsa daha yumuşak tonları kullanarak odanızda rahatlatıcı ve ferah bir atmosfer yaratabilirsiniz.
Mavi yanında beyaz kullanarak daha dengeli ve rahat bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Mavi Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478