Ana Sayfa Mutfak Dekorasyonu Harika 20 Turuncu Mutfak Dekorasyonu

Harika 20 Turuncu Mutfak Dekorasyonu

Turuncu,  söz konusu mutfak dekorasyonu olunca bir çok farklı şekilde dekorasyona rahatça dahil edilebilecek bir renktir. İşte bu noktada mutfağınızın enerjisini arttırmak için yazımızın devamında size ilham vereceğini düşündüğümüz 20 turuncu mutfak dekorasyonu ve dekorasyon fikirleri sizleri bekliyor. Bu mutfak dekorasyon örneklerinden yola çıkarak sizde günün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz mutfağınızı hiç olmadığı kadar hareketli ve keyif vereci bir mekana dönüştürebilirsiniz.

Mutfağınıza yeni bir rengi dahil ederek mekanda enerjik ve neşeli bir atmosfer yaratmak için seçenekler arasına kesinlikle turuncuyu dahil edebilirsiniz. Turuncu kullanıldığı her ortama enerji katan, aynı zamanda psikolojik olarak insana neşe veren bir renktir. Öyle bir enerjisi var ki, psikolojik tedavilerde dahi sürekli olarak kullanılan bir renktir.

Turuncu Mutfak Dekorasyonu

Turuncuyu mutfakta kullanmak için bir çok farklı nedeni sıralayabiliriz, fakat bu özel rengin en önemli özelliği size neşe, mutluluk vermesidir. Turuncunun yer aldığı bir mutfağa atılan ilk adımda mekanın enerjisi rahatça hissedilebilir. Manevi zenginliği ve yeni başlangıçları simgeleyen bu renk aynı zamanda tıpkı kırmızı gibi iştah açan ve tat alma duygusunu tetikleyen özelliğe sahiptir. Kırmızı ile arasında fark ise sadece daha iddiasız olmasıdır ki buda turuncuyu dekorasyonda bir çok alanda kullanımı kolaylaştırıyor diyebiliriz.

Dikkat çekici bir renk olmasından dolayı mutfakta küçük parçalarda dahi kolayca odak noktası olmayı başaran bir renktir. Bundan dolayı turuncuyu mutfağa dahil ederken hiçte zorlanmayacağınızı rahatça söyleyebiliriz

Harika 20 Turuncu Mutfak Dekorasyonu
Enerji Kaynağı 20 Turuncu Mutfak Dekorasyonu

Turuncu Mutfak Modelleri

Turuncu Mutfak Dolapları

Turuncunun enerjisini mutfakta yoğun şekilde hissetmek istiyorsanız turuncu mutfak modelleri olarak tercih edebilirsiniz. Bu aşamada turuncunun hangi tonunu kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Bir çok farklı tonu bulunan turuncunun açık tonlarını mutfak dolaplarında kullanma fikri size endişe veriyorsa, daha koyu tonlarına yönelebilirsiniz.

Modern bir görünüm için yenilikçi tasarıma sahip parlak turuncu mutfak dolapları tercih edilebilir. Diğer şekilde retro tadında sıcak ve keyifli bir stil için yine istediğiniz tonda eskitme, vintage tarzı mutfak dolapları hayalinizdeki mutfak dekorasyonuna sizi bir adım daha yaklaştıracaktır. Eğer mutfağınızda turuncuyu odak noktası haline getirmeyi planlıyorsanız, kalan bölümlerde mümkün olduğunca beyaz tonları kullanmaya dikkat edebilirsiniz. Turuncu ve beyaz mutfakta inanılmaz bir uyum yaratacaktır, turuncunun enerjisinden çekiniyorsanız beyazı onu dengelemek için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mutfağın kalanı için turuncu yanında dikkat çekici renkler kullanmayı düşünüyorsanız patlıcan moru, koyu mavi, antrasit, siyah yada açık – koyu gri gibi tonları tercih edebilirsiniz. Ancak unutmayın ki nötr renkler ve beyaz turuncu dolapların öne çıkmasında oldukça etkili olacaktır. Belli bölgelerde cesur kontrastlar oluşturmak için özellikle mavi ve mor dokunuşlar ekleyebilirsiniz.

Turuncu Mutfak Dolap Modelleri

Sıradan bir mutfak için turuncu bir mutfak adası oldukça cesur bir seçim olabilir, fakat mutfakta bir odak noktası oluşturmak için etkili bir seçenektir. Eğer turuncu mutfak dolapları size fazla cesur bir seçim gibi geldiyse, turuncu bir mutfak adasına yönlenmek daha doğru bir karar olabilir.

Bu tarz bir seçim için mutfağın merkezine yerleştireceğiniz mutfak adası için tarza uygun bir tezgah seçimi, parlak metal sarkıtlar gibi şık dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Tezgah üstünde ocak ve lavabo gibi detaylara yer vermeyi düşünüyorsanız parlak metalik renkleri öne çıkararak daha modern bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Tezgah Arası ve Duvar İçin Turuncu

Mutfağınıza turuncuyu risk almadan kullanmak istiyorsanız en iyi seçeneklerden biride turuncuyu tezgah arası yada duvar dekorasyonu için kullanmaktır. Bu noktada tezgah arası için parlak turuncuları kullanabileceğiniz gibi içinde turuncu desenlerin yer aldığı mutfak fayansları da şık bir seçim olabilir. Turuncu fayans modelleri tüm dikkatleri mutfak dolaplarında toplayacağı için bu noktada dolap tasarımıza güvenmeniz gerekecektir. Özellikle beyaz mutfak dolapları ile turuncu fayanslar hayalinizde dinamik ve çekici ortamı açığa çıkarabilir.

Diğer bir seçenek ise turuncuyu mutfak duvarları için kullanmaktır, bu noktada önünüzde bir çok farklı seçenek var. İsterseniz içinde turuncu desenlerin yer aldığı şık mutfak duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Bu hem daha az masrafsız hemde garanti bir çözümdür. Fakat daha kalıcı çözümler arayanlar için tuğla kaplamalar mutfakta daha özel ve eşsiz bir stil için güçlü bir seçenektir.

Mutfağınızın dekorasyon tarzına göre parlak ve mat turuncuları kullanabilirsiniz, eğer aklınızda endüstriyel modern bir stil varsa, mutfak genelinde parlak metal tonları öne çıkararak estetik ve çağdaş bir görünüm elde edilebilir.

Turuncu Mutfak Eşyaları 

Yukarıda yer verdiğimiz turuncu mutfak dekorasyon fikirleri genel anlamda kalıcı ve maliyetli yöntemler, fakat turuncuyu mutfağa dahil etmek için daha az maliyetli ve kolay kaldırabilir seçeneklerde bulunuyor. En basit şekilde bu enerjik rengi mutfakta öne çıkarmak turuncu mutfak eşyaları bir masa yada turuncu sandalyeleri dekorasyona dahil edebilirsiniz. Hem daha az maliyetli, hemde turuncunun enerjisinden hiç bir şey kaybetmeden mutfağınıza tarz ve hareket kazandırmak için şık bir seçenek.

Turuncunun her alanda dikkat çektiğinden ve rahatça mekanın odak noktası olabileceğinden bahsetmiştik. Bu anlamda hiç riske girmeden ve büyük paralar harcamadan mutfağınızı daha neşeli ve keyifli bir hale getirmek mümkün. Buna örnek olarak mutfak perdeleri ve mutfak halıları gibi dikkat çeken parçaları renkli mutfağınızda turuncu tonlarını tercih edebilirsiniz. Desenli turuncu perdeler, ve dekoratif halılar mutfağınızın havasını bir anda değiştirebilir. Bazen tek başına bir masa örtüsü bile mutfağınıza sıcak ve enerjik bir hava verebilir.

Eğer küçük fakat etkili fikirleri çoğaltmak sizin elinizde, duvarda içinde turuncunun öne çıktığı dekoratif tablolar, eğlenceli mutfak sticker modelleri, küçük mutfak aletleri ve tezgah üstü aksesuarlar içinde turuncunun enerjisinden yararlanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta aşırıya kaçmadan, göz yoran bir mutfak görünümü oluşturmadan bu küçük düzenlemeleri yapmaktır.

Ayrıca satın alırken diğer müşterilerin memnuniyetini dikkate alınız.

turuncu mutfak dolapları
turuncu mutfak dolapları
Turuncu mutfak adası dekorasyonu
Turuncu mutfak adası dekorasyonu
Turuncu mutfak dekorasyonu
Turuncu mutfak dekorasyonu
Modern tasarım turuncu mutfak adası
Modern tasarım turuncu mutfak adası
Mutfak tezhah arası fayans dekorasyonu
Mutfak tezhah arası fayans dekorasyonu
Turuncu mutfak duvar boyası
Turuncu mutfak duvar boyası
Modern turuncu mutfak tezgahı
Modern turuncu mutfak tezgahı
Enerji veren mutfak dolapları
Enerji veren mutfak dolapları
Portakal rengi mutfak fikirleri
Portakal rengi mutfak fikirleri
Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

1 Yorum

  1. Turuncuyu her zaman sevmişimdir, oturma odamda kullandığım bir renk ama şimdi mutfağım içinde bir kaç ekleme yapmaya karar verdim. Teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz