Ana Sayfa Genel Ahşap Dekorasyon Örnekleri

Ahşap Dekorasyon Örnekleri

Evinizin dekorasyonunda en doğru ürünleri seçmek istediğiniz buradasınız. Hem sağlıklı hem de şık olması ahşap dekorasyon tercihini çok cazip hale getiriyor. Bu yazımızda sizlere fikir verebilecek ve yön gösterebilecek ahşap dekorasyon örneklerini paylaşacağız.

Ahşabın birden çok ürünü olması zaman zaman kafaları karıştırsa da bu yazımızda ahşap diyince genel olarak doğal ahşaptan bahsediyor olacağız.

MDF, sunta gibi ahşap karışım metodlarıyla oluşturulan malzemelere nazaran doğal ahşap hem sağlıklı hem de çok şık görünüme sahiptir.

Masif Ne Demek ?

Doğal ahşap ise kendi arasında masif ve kütük gibi türlere ayrılmaktadır. Masif malzeme; ağaç parçalarının aynı boylarda kesilip deniz tutkalı ile birleşiminden meydana gelir. Diğer ahşaplar ise; genel olarak ağaç malzemenin sadece kesim ve cila işlemlerinden geçmesi ile oluşturulur.

Masif mobilyalar ve dekorasyon ürünleri genellikle farklı renkteki ağaçların birleşmesiyle oluşturulabildikleri için daha şık ve farklı görünümler elde edilebilmektedir.

Şimdi evimize uygulayacağımız bu ahşap dekorasyon fikirlerini bölüm bölüm inceleyelim.

Ahşap Salon Dekorasyon Fikirleri

Evimizin en gözde ve en çok kullanılan mekanı olan salonlarımızda veya oturma odalarımızda ahşap seçimi mobilya ve aksesuarlarda tercih edilebilir.

Doğal ahşap ve masif mobilyaları tamamlamak için egzotik çiçekler veya antik eşyalar kullanılabilir.

Aydınlatma olarak halat ve edison ampuller tercih edilebilir ve aynı zamanda lambader kullanılabilir.

Masif orta sehba ve köşe koltuk
Masif orta sehba ve koltuk
Ahsap salon dekorasyonu
Ahsap salon dekorasyonu

Yatak Odası Ahşap Dekorasyon Fikirleri

Yatak odalarınızda ahşap yoğunluklu mobilya kullanmanız uyku konforunuzu çok etkileyecektir. Doğal ve nefes aldıran malzemeler sağlığınız için vazgeçilmezdir.

Ahşap bir yatak iskeleti veya yatak başlığı odanıza otantik bir görünüm kazandıracaktır.

Ahşap mobilya veya aksesuarlarınızla birlikte yatak odanızda post tarzı halılar kullanabilir veya duvar halısı yapabilirsiniz.

Ahşap yatak odası
Ahşap yatak odası
Ahşap yatak odası dekorasyonu
Ahşap yatak odası dekorasyonu

Ahşap Duvar Dekorasyon Önerileri

Ahşap malzemeden yapılmış ürünler boş olduğunu düşündüğünüz duvar veya köşelerinizi canlandırır. Özellikle şimdilerde moda olan masif malzemeler ile duvarlarınıza raf veya kitaplık tarzı şeyler ekleyebilirsiniz.

Bu tarz köşeler; okuma köşesi, dinlenme köşesi gibi değerlendirildiğinde hem evinizde yeni bir mekan ortaya çıkacak hem de size stresten kaçacak yeni bir alan ortaya çıkaracaktır.

Bu köşelerinizde de post halılar veya minderler düşünebileceğiniz gibi, bir okuma koltuğu veya sallanan sandalye ile tamamlayabilirsiniz.

Ahşap duvar rafları
Ahşap duvar rafları
Ahşap köşe dekorasyon
Ahşap köşe dekorasyon
Ağaç köşe kütüphane
Ağaç köşe kütüphane

Ahşap Ev Aksesuarları

Evinizin hemen her alanında kullanabileceğiniz ve gün geçtikçe moda haline gelen bu aksesuarlar gözbebeğiniz olacak.

Birbirinden güzel ve sınırsız seçeneklerinin yanı sıra kurulu olmayan ve sizin kurabileceğiniz çeşitleri de mevcut. Hem eğlenin hem evinizi güzelleştirin.

El yapımı ahşap biblolar, tablolar, masaüstü süsleri, saksılar, sehpalar sadece sayabildiklerimiz.

Tabi ki biraz el beceriniz varsa kendin yap bölümümüze buradan ulaşabilir, yapımı basit aksesuar çeşitlerini görebilir ve evinizi güzelleştirirken eğlenebilirsiniz.

Aşağıda bazı ahşap ev aksesuarları ve fiyatları nereden satın alabileceğinizle birlikte verilmiştir.

Ahşap abajur, ham kütükten
Ahşap Abajur

Görselde gördüğünüz bu saf kütükten abajur, 750 TL ve ölçüleri; en: 80 cm, boy: 80 cm. Woozek markasının bu ürününü buradan sipariş edebilirsiniz.

Ahşap Saat, kütük birleşimli
Ahşap Saat

Trend Mobilyanın bu harika ve emek isteyen duvar saati 495 TL. Satın almak için buraya ilerleyebilirsiniz.

Ahşap duvar saati
Ahşap duvar saati

Ahşapx firmasının bu gösterişli ve masif duvar saati sadece 89 TL. Sipariş vermek için buraya ilerleyebilrsiniz.

Ahşap beşli saksı
Ahşap Saksı

Dekorasyonunuzu tamamlamak için kullanabileceğiniz bu dekoratif ahşap saksı Amazon Türkiye’de sadece 34,90 TL. Sipariş vermek için buraya ilerleyebilirsiniz.

Ahşap masif pano
Masif Ahşap Tablo

Görselde gördüğünüz ve birden çok renk ahşap ile yapılmış olan bu masif tablonu 30*50 cm boyutunda olan çeşidine 269 TL karşılığında ve 50*70 cm olan çeşidine ise 349 TL karşılığında sahip olabilirsiniz. Sipariş için ürüne buradan ulaşabilirsiniz.

Ahşap dünya haritası
Ahşap Harita

Görselde gerçekten iyi tasarlanmış, ahşap bir Dünya Haritası görmektesiniz. Bu ürünün satıcısı Colomb Design ürünün her kısmını masif ahşaptan yapmış. Ayrıca üstündeki yön pusulası da ürüne ayrı bir hava katmış. Ürün fiyatı ölçülere göre değişiklik göstermekte ve 225 TL den başlamakta. Sipariş için ürüne buradan ulaşabilirsiniz.

Önemli NOT: Yukarıda tanıttığımız ürünler ve firmalar ile hiçbir reklam bağımız yoktur. Tamamen sizler için yaptığımız araştırmalar sonucunda seçilmiş ürünlerdir. Ürünlerin fiyat politikası içerik yazıldığı zamana aittir. Fiyat değişikliklerinden veya herhangi bir olumsuz durumdan sorumlu kabul edilemeyeceğimizi bildirmek isteriz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz