Dekorasyon Blog Arama

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evinizi baştan sona değişime almak isteyen ya da belli bir kısmı için yenilik düşünenlerin bu yazıyı es geçmemelerini tavsiye ederim.Renkli bir kişiliğiniz varsa ve renkli bir tasarım düşünüyorsanız eğer burada paylaşacağımız tasarımlarda tam size göre.

Ev Dekoru

Renkli bir dekorasyon düşünüyorsanız eğer;mümkün mertebe renklerin uyumuna ve kombinasyonun uyumuna dikkat etmelisiniz.Beyaz,siyah,kırmızı,sarı,mavi renkler ile bu renklere uyumu sağlayabilecek ara renkleri harmanlamalısınız. Zıt renkleri kullanarak dekore etmeye çalıştığınız zaman ev içi karmaşaya neden olurken,aşırı itici bir ev elde etmiş olursunuz.

Ev Dekoru
Ev Dekoru

Sütüdyo evleriniz varsa ya da depo tarzı yerleri dekore edip ev haline dönüştürüyorsanız ki buralarda da görünüm ve özelliğe sahip olmak adına kendinizin tasarımlarını uygularken mümkün mertebe alanınızı en iyi şekilde kullanmalısınız.Bu alanlarda özellikle farklı tasarımlar kullanmak istiyorsanız büyük bir araştırma yaparak kendinize uygun olanı bulmalısınız.

Ev Dekoru
Ev Dekoru
Ev Dekoru

İncelediğiniz görsellerde dekorların ve renklerin birbirine uygunluğu ve naifliğini görebiliyorsunuz.Her dekorun ve modelin kendi bir dili vardır ve bu dili yakalayıp genişletmek ve ona şekil vermek çok önemlidir.En önemli kısmı evinizin modeline ve iç hacmine göre şekillendirmeniz.Duvar rengi ve buna uygun eşyalar ve mobilyalar birbirini tamamlamalıdır.Tablo,halı,perde,biblo ve diğer ev içi malzemelerinin her birinin birbirine bağlantılı olmasına önem vermelisiniz.

Ev Dekoru
Ev Dekoru
Ev Dekoru
Ev Dekoru

Zengin bir tasarım ya da naif bir dekor düşünüyorsanız da özellikle modern tasarımları ayarlarken buna göre modern tablo,biblolar ve modern dokunuşlar ayarlamalısınız.Klasik bir tasarım düşünüyorsanız da buna göre iç dekorda biraz hareketlilik açısından özel kesim aynaları ya da bitkileri kullanarak ortamı yumuşatabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Ev Dekorunun Püf Noktaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478