Dekorasyon Blog Arama

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 2020

Evinizi dekore ederken yaşam alanlarında kullanacağınız mobilya ve aksesuar ve tekstil ürünlerini satın alırken belli bir renk temasına göre hareket etmek işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Bu noktada evinizde uygulayabileceğiniz garanti şıklık elde edebileceğiniz bir çok farklı ve özel renk paleti seçeneği bulunuyor. Bugün yazımızda ev için renk seçimi önerileri ve dekorasyonda trend renk paletleri hakkında merak ettiğiniz bir çok detayı inceleyebilirsiniz. İşte ev için renk seçimi ve dekorasyon renk kombinasyon önerileri.

Bir yaşam alanını dekore ederken genelde en çok renk seçimi konusunda kararsızlık yaşanıyor. Fakat dekorasyonda birbiri ile uyumlu, şık ve risksiz şekilde evinize uygulayabileceğiniz bir çok çarpıcı renk paleti bulunuyor. Bu renk paletlerinden yola çıkarak evinizde mobilyadan aksesuara, duvardan tekstil ürünlerine kadar yapacağınız seçimleri çok daha bilinçli ve rahat olabilir. Yazımızın devamında eviniz için ilham alabileceğiniz birbirinden şık popüler renk paletleri ve ev için renk seçimi önerileri bulabilirsiniz.

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 1

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 1

Hazırladığımız görsellerde yer alan büyük dairelerde yer alan renkleri evinizde duvar ve mobilya seçimlerinde kullanabilirsiniz. Görsellerde yer alan küçük daireler ise evinizdeki aksesuar seçimlerinde rahatça tercih edebileceğiniz renklerdir. Bu renkler özenle seçilmiş ve birbiri ile uyumlu renklerdir, duvar ve mobilya dışında renk paletinde kalan diğer renkleri evinizin istediğiniz köşesinde rahatça kullanabilirsiniz. Örneğin bu şık renk paleti özellikle kahverengi sevenler için ideal ve şık bir kombinasyon içeriyor. Kahverengi, mercan, uçuk yeşil ve bej tonlarını bir arada kullanmanız için size ilham verebilir.

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 2

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 2

Evinizde modern bir tarz oluşturma istiyorsanız bu renk paleti size ilham verebilir. Metalik ve maviye yakın gri tonları ile, krem, kahve ve uçuk pembenin yer aldığı bu şık renk paleti ile evinizde modern bir görünümün yanı sıra sıcak ve samimi bir etkiyi ortaya çıkarabilirsiniz. Duvar rengi için ister krem isterseniz mavimsi bir gri rengi tercih edin, aksesuar seçimlerinizde uçuk pembe kullanarak ortamı ısıtabilir, metalik gri parçalar ile alana ışıltı katabilirsiniz. Bu renk paletini kullanmayı düşünüyorsanız size önerimiz eşyayı az tutarak daha minimalist bir dekorasyon tarzına yönelmeniz olacaktır.

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 3

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 3

İçinde yeşil, sarı ve maviye yakın gri tonları içeren bu şık renk paleti ile evinizde ferah ve rahatlatıcı bir sahil teması oluşturabilirsiniz. Bu renk kombinasyonu daha çok dekorasyonda pastel renkleri kullanmayı sevenler için ideal. Sarı ve yeşilin en hafif ve mat tonlarını perde, halı, yastık yada koltuk örtüsü gibi tekstil ürünlerinde kullanabilirsiniz. Duvar rengi olarak mavimsi bir gri ile mekanda ferah, dinlendirici bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 4

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 4

Sıradaki renk paleti turuncu, siyah, lila, mor ve krem tonları içeriyor, bu renkleri bir araya getirmek ilk bakışta zor gibi görünebilir. Geleneksel tarzdaki bir iç mekan dekorasyonu için oldukça şık ve çarpıcı renkler, fakat modern bir eklektik tarz içinde bu şık renk paletine şans verebilirsiniz. Duvar rengini koyu tercih ederseniz koltuk ve halı seçimlerinde krem tonlarını öne çıkarmayı düşünebilirsiniz. Siyahı ve turuncuyu daha çok küçük aksesuarlarda kullanabilir, mor ve lila tonlarını yine mekan içinde dağıtmayı düşünebilirsiniz.

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 5

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 5

Evinizde doğal bir görünüm elde etmek için içinde kırık beyaz, ahududu ve kahverengi tonları içeren bu şık renk paletinden ilham alabilirsiniz. Bu noktada duvar rengi konusunda ister açık ister koyu bir tona yönelebilirsiniz, fakat duvar önünde yer alan mobilyalar içinde açık tonlara yönelmenizin gerektiğini unutmamalısınız. Burada ahududu yerine lilaya kaçan renk tonlarını mekan içinde aksesuar ve küçük tekstil ürünlerine dağıtarak mekana renk ve hareket katabilirsiniz. Bu şık renk paleti oturma odası dışında yatak odası ve mutfak içinde oldukça şık bir seçim olabilir.

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 6

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 6

İçinde farklı sarı tonları barından bu renk paleti ile yaşam alanınızda hem doğal hemde sıcak bir tarz oluşturabilirsiniz. Duvar rengi olarak griye çalan bir mavi yada sarının yumuşak bir tonu tercih edilebilir. Hatta duvarlar için bu iki rengi bir arada kullanabilirsiniz. Mobilya ve aksesuar seçimlerinizde yeşil ve mavi tonları ile mekanda ferahlık hissini açığa çıkarmanız mümkün. Diğer bir nokta ise bu renk paletinde yer alan renk tonlarını desen seçimlerinizde de  öne çıkarabilirsiniz.

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 7

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 7

İçinde pembe, somon, sarı ve yeşil tonlar içeren bu renk paleti sıraladığımız diğer kombinasyonlar içinde belkide en cesur ve dikkat çekici olanı. Hiç şüphe yok ki somon rengi duvar boyası oldukça iddialı bir seçim, fakat bu kadar cesur bir seçim yapmak yerine, duvar rengini beyaz tercih edip, oturma takımı vehalı yada perde rengi olarak somon rengini tercih edebilirsiniz. Bu dağılıma göre yeşil ve pembeyi mekan içinde aksesuar ve küçük tekstil ürünlerinde kullanmayı düşünün. Bu renk paletini doğru şekilde kullanırsanız evinize bir Akdeniz yada Asya tarzının egzotik ve havasını yansıtabilirsiniz.

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 8

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 8

Oturma odanızda, banyonuzda yada yatak odanızda rahatça kullanabileceğiniz şık bir renk paleti daha. İçinde pembe, mavi, sarı ve gri tonları içeren bu şık renk paleti ile hem ferah hemde doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Tabi ki paletteki renk tonlarını çeşitlendirmeyi de düşünebilirsiniz, örneğin pastel sarı yerine, daha parlak mesela altın rengini aksesuarlarda öne çıkararak daha lüks bir etki ortaya çıkabilir. Duvar rengi olarak maviyi tercih ederseniz gri perdeler kullanarak daha dengeli ve şık bir görünüm ortaya çıkabilir.

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 9

Ev İçin Renk Seçimi Önerileri & Trend Renk Paletleri 9

İçinde yeşil, mavi, kırık beyaz, ve şeftali tonu içeren şık ve göz yormayan bu renk paleti hem yatak odası hemde oturma odası için ilham alınabilir. Yeşil duvarlar için hazır değilseniz, pastel mavi yada beyaz tonları tercih edebilirsiniz. Yeşil tonlarını ister oturma takımında, ister halı yada perdede kullanabilir ve her mevsim tazeliğini koruyacak bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Mavi Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478