Dekorasyon Blog Arama

Ev Tekstili Ürünleri

Aile ya da bireylerin bir arada yaşamış olduğu ortamlarda yaşam kalitesini ve standartlarını arttıran, bireylerin günlük durumuna göre ihtiyaçları yerine getirebileceği;dinlenme, yemek, temizlenme vb. faaliyetlerini gerçekleştirmelerine kolaylık ve imkan sağlayan tekstiller bütünüdür. Ev tekstillerinin geneli kullanılan malzeme, ürün ve tasarım alanları olarak sürekli kendini yenileyerek bu çerçevede bir paralel değişkenlik gösterir.

Ev Tekstili

Ev tekstili ürün ve yelpazesini tanımlamak sözcüğünü anlamak istiyorsak bu ürünlerin evlerin hangi alanlarında kullanıldığını bilmemiz gerekmektedir. Kullanım alanlarının durumuna göre ev tekstil ürünlerini: mutfak, salon, bebek odası,genç odası, banyo ve bahçe tekstilleri olarak sınıflandırabiliriz.

Ev Tekstili
Ev Tekstili

Üretim, satış ve pazarlama tanımlamaları içerisinde bu ana başlıklar tercih edilmektedir. Ev tekstil ürünleri farklı malzeme ve üretim modelleri ile otellerde, hastahaneler de, yat işletmeciliği ve yat içerisinde, yemek servisi ve kobi yapılan işletmeler çerçevesinde ve ofis alanları gibi mekânlarda da kullanılmaktadır.

Ev Tekstili
Ev Tekstili
Ev Tekstili

Mutfak Tekstil Ürünleri: Mutfak bölümlerinde genel anlamda kullanılan ev tekstil ürünleri piyasada ki ismi olarak;mutfak takımları bölümü altında üretilip piyasaya sürülmekte ve satılmaktadır. Mutfak takım setlerinin içerisinde; masa örtüsü, peçete, servis örtüsü, mutfak önlüğü, tutaç, fırın eldiveni ve perde gibi genel tekstiller bulunmaktadır. Servis örtüleri, peçetelik, temizleme bezleri de bu bölüme ait ev tekstillerdir.

Banyo Tekstil Ürünleri: Evde yaşam alanı oluşturan  bireyler topluluğunun  temizlenme ihtiyaçlarını gidermeleri açısından bu bölümünde kullanıma sunulan banyo ürünleridir.Bunlar; bornoz, havlu takımları, el-ayak-baş havluları), klozet takımları ve aksesuar amaçlı teksti ürünleri.

Ev Tekstili
Ev Tekstili
Ev Tekstili
Ev Tekstili

Salon Tekstil Ürünleri: Salon bölümlerinin tamamında kullanıma sunulan ev tekstillerinin genel anlamdaki tamamı: yemek masası, servis örtüleri, koltuk-sandalye kılıfları, koltuk şalları, sehpa örtüleri, dekoratif örtüler ile perdelerin tamamından oluşur. Yaşam alanlarında tercih edilen ürünlerin;  salonların havasını değiştirme ve yumuşatma konusunda kullanılacak tekstillerin seçimi de etkilidir.

Bebek Odası tekstil Ürünleri: Aile içerisine katılacak yeni bireyin hayatını rahat,huzurlu,hijyenik bir ortamda geçirebilmesini ağlayan tüm ürünlerin tamamıdır.Hazırlanan bebek odalarının tamamı bebeklerin temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde hazırlanır. Bebek uyku setleri  nevresim takımı, battaniye, pike, yastık örtüleri vb ), oyun minderleri, hurçlar ve perdeler bebek odası tekstillerinin genelini oluşturur.


Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478