Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Eviniz İçin Mini Bar Dekorasyon Fikirleri

Eviniz İçin Mini Bar Dekorasyon Fikirleri

Eviniz için Modern Mini Bar Dekorasyon Fikirleri 2021

Yoğun ve yorucu bir günün sonuna yaklaşırken hepimizin ortak düşüncesi biran önce eve kendimizi atıp, koltuğumuza kurulup televizyon başında dinlemektir. Dinlenme dışında evimizde keyif alabileceğimiz, hatta sevdiklerimizle oturup, şöyle iki yudum bir şeyler içip sohbet edeceğimiz özel bir keyif köşesi hiç fena olmaz değil mi? Eğer sizde bizim gibi düşünüyorsanız yazımızda size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden şık ve modern mini bar dekorasyon fikirleri hazırladık. Ayrıca eviniz için aynen kopya çekebileceğiniz birbirinden farklı mini bar dekorasyonları seçtik.

Evde bar köşesi günün tüm yorgunluğunu üzerimizden attığımız bize özel yaşam alanımız. Bu alanı zevklerimize göre şekillendirmek ise evde geçireceğimiz süreyi daha keyifli ve özel bir hale getirebilir. Evde bar dekorasyonu fikri kulağa biraz zahmetli ve pahalı bir iş gibi gelebilir, fakat çok büyük paralar harcamadan’da bize özel ve keyif veren mini bar dekorasyonu yapmak mümkün.

Eviniz için Modern Mini Bar Dekorasyon Fikirleri 2020

Zevkinize göre dekore edebileceğiniz bir mini bar dekorasyonu evinizde geçireceğiniz zamanları daha keyifli ve mutlu geçirmenizi sağlayabilir. Sadece sizin için değil, ev içinde yaşayanlar yada sık sık ziyaretinize gelen dostlarınız içinde güzel bir değişilik olabilir. Evde oluşturacağınız bu tarz bir keyif köşesi sayesinde dışarı çıkma zahmetinde’de kurtulmuş olacaksınız.

Modern ev mini bar dekorasyon örnekleri 2021
Modern ev mini bar dekorasyon örnekleri 2021

Evde mini bir dekorasyonu yapma fikri size sıcak geldiyse, sıradaki aşama nasıl bir mini bar yapmak istediğinize, barın özelliklerine ve büyüklüğüne karar vermek. Bu aşamada tüm detayları en küçük ayrıntısına kadar düşünmeniz gerekiyor. Bar dekorasyonu bütçenizi ne kadar etkileyecek, barın mimari özellikleri, tarzı nasıl olacak, ışıklandırma ve tasarım malzemesi seçimi gibi bir çok önemli etkeni göz önünde bulundurmak gerekiyor. Kısacası saydığımız tüm bu unsurları istediğiniz gibi dekorasyona uyarlamak için ciddi bir plan proje yapmanız yada yaptırmanız gerekiyor.

Proje aşamasında bu işin uzmanlarından destek almakta büyük fayda var. İşin uzmanları sizin hiç aklınıza gelmeyecek detayları en ince noktasına kadar hesaplayarak, evinize en uygun mini bar dekorasyonu için doğru yönlendirmeler yapabilir. Bazen gözünüzde büyüyen bu tarz projeler göründüğü kadar zahmetli olmayabilir, tabi ki bir plan doğrultusunda ilerlediği sürece.

Evde mini bar için uygun alanlar

Hayalinizdeki mini bar dekorasyonu yavaş yavaş belirmeye başladığı zaman sırada bar için en uygun alana karar verme aşaması gelir. Evde mini bar dekorasyonu yapabileceğiniz en uygun alanları belirlemelisiniz, eğer boş kullanılmayan odalar varsa bu  iş için çok uygun olabilir. Genele baktığımızda mini bar modelleri mutfakta ve oturma odalarında tercih ediliyor. Eğer mutfağınız yeterince büyükse bu alanı yapacağınız mini bar dekorasyonu ile daha cazibeli ve keyifli bir alana dönüştürebilirsiniz.

Mini bar dekorasyonu için mutfağın tercih edilme nedenlerinden biri su ve elektrik tesisatından kolayca yararlanmaktır. Bar içinde mini buzdolabına ihtiyaç duyabilirsiniz, hatta kapsamlı bir proje ise bar içinde lavaboya ihtiyaç duyabilir. Bu noktaları göz önünde bulundurarak barın ihtiyacı olan elektriği ve suyu en rahat ulaştıracak bir alanı seçmelisiniz. Ayrıca barın ışıklandırması unutmamanız gereken bir nokta.

Mini bar dekorasyon önerileri ve modern bar modelleri

Bar dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, bar dahil edeceğiniz odanın dekorasyon tarzına uygun şekilde tasarımlar, renkler ve dokular seçmektir. Eğer mekan içinde kalabalık yada dengesiz bir görünüm oluşturmak istemiyorsanız evin genelinde tercih ettiğiniz renklerde yada onlara uyumlu tonlarda renkler seçmenizi öneririz. Basit bir örnek verecek olursak, klasik hatlara sahip bir iç mekanda, modern çizgiler ve iddialı renklere sahip bir bar dekorasyon örneği mekanın kalabalık ve dağınık görünmesine yol açacaktır. Ayrıca ahşap mini bar modelleri de bunun için geçerlidir.

Hayalinizdeki mini bar dekorasyonu daha canlı olmasını, mekanda dikkat çekmesini istiyorsanız bu durumda özel bir ışıklandırma seçeneği tercih edebilirsiniz. Bar bölümünü, mekanda ayıracak şekilde bir ışıklandırma yöntemi seçebilirsiniz. Bu sayede hem dengeli hemde dikkat çekici bir mini bar dekorasyonu ortaya çıkabilir. Örneğin, spot lambalar, modern sarkıt lambalar, yada dekoratif tarzdaki tavan aydınlatmaları yada aplikler işinizi kolaylaştıracaktır.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz