Dekorasyon Blog Arama

Evinizi Çizgili Desenler İle Hareketlendirmek için 6 İpucu

Çizgili dekorasyon fikirleri 2020

Evinizin sakin ve cansız stili artık canınızı sıkmaya başladıysa belli bölümlerde çizgili desenler kullanarak daha hareketli ve enerjik bir dekorasyona kolayca sahip olabilirsiniz. Dekorasyonda çizgileri kullanmak için bir çok neden var, en önemlisi çizgili desenlerin modasının asla geçmeyecek olması..

Modayı yakından takip eden kadınlar bilir, her sene podyumlarda öne çıkan hit parçalarda çizgiler baş roldedir. Kalından inceye, yataydan dikeye çizgiler hem moda hemde dekorasyon dünyasının vazgeçilmezleri. Evinizi çizgili desenler ile hareketlendirmek için yazımızın devamında paylaştığımız dekorasyon ipuçları size ilham verebilir..

Evinizi Çizgili Desenler İle Hareketlendirmek için 6 İpucu

Yaşam alanlarınıza hareket ve enerji katmak için önünüze sayısız seçenek var elbette ki, ancak bu seçenekler arasından kalıcı, her mevsim kullanılabilir kısacası modası hiç geçmeyen fikirlerden ilham almalısınız. Çizgili desenler tam olarak bu tanıma uyuyor, kullanıldığı alanın havasını bir anda değiştirebilme gücüne sahip.

Evinizi Çizgili Desenler İle Hareketlendirmek için 6 İpucu

Evinizi Çizgili Desenler İle Hareketlendirmek için 6 İpucu

Dekorasyona çizgileri dahil edip, evinizi daha hareketli ve enerjik bir stile çevirmek için bir çok farklı ve etkili dekorasyon önerimiz var. Çizgili desenler ile dekorasyon fikirlerine geçmeden önce bilmeniz gereken bazı önemli detaylar var.

Çizgili desenler ile dekorasyon ipuçları

Bunlardan ilki çizgileri doğru kullanmak, bir alana enerji katmak için baştan aşağı çizgilerle donatmaya hiç gerek yok. Ufak dokunuşlarla da çok rahat şekilde istediğiniz şık ve hareketli görünümü kolayca elde edebilirsiniz. Bunun için mekan içinde belli odak noktaları yaratmak başlangıç için iyi bir fikir olabilir. Örneğin oda duvarlarını komple çizgili desenler uygulamak yerine, sadece belli bir duvara çizgileri dahil etmek daha kolay, daha risksiz bir seçenek olacaktır.

Çizgileri daha modern ve havalı şekilde kullanmak için bazen tek bir tasarımı öne çıkarmak işe oldukça etkilidir. Çizgili desenli şık bir koltuk, yada zeminde dekoratif çizgili bir halı gibi.. Önünüzde bu tarz bir çok farklı seçenek var, ayrıca galerimizde yer verdiğimiz çizgili dekorasyon önerilerini eviniz için aynen uygulayabilirsiniz.

Unutmayın, çizgilerle evinizi daha modern ve havalı göstermek için büyük paralar harcamanıza gerek yok, çizgileri doğru yerde ufak dokunuşlarla odak noktası yapabilirsiniz. İşte Evinizi Çizgili Desenler İle Hareketlendirmek için 6 İpucu.

Çizgili duvar dekorasyonu

Çizgileri kullanma konusunda yeterince cesursanız duvarlarınızı hareketlendirmek ile işe başlayabilirsiniz.
Çizgili duvarlar bir mekanın odak noktası olabilir ve tüm dikkatleri üzerinde toplar.
Odanın dekorasyon tarzına uygun renk seçimleri yapılmalı. Eğer sakin bir atmosfer istiyorsanız birbirine yakın renk tonlarını seçebilirsiniz.
Ortama enerji katmak için kontrast renkler tercih edilebilir.

Çizgili Yastıklar Kullanın

Çizgileri evinize dahil etmek için dekoratif yastıklar kullanabilirsiniz.
Hem hesaplı, hem ekonomik hemde tarzınıza uygun binlerce farklı model..
Renkli çizgili yastıklar oturma odası, yatak odası ve çocuk odaları için tam anlamıyla bir enerji kaynağıdır.

Çizgileri zeminde kullanın

Çizgili desenleri en etkili şekilde kullanmak istiyorsanız zeminde denemenizi öneririz.
Modern çizgili halı ve kilimler kullanarak evinizin havasını bir anda değiştirebilmeniz mümkün.
Aynı zamanda bu etkiyi çizgili zemin karoları ile sağlayabilirsiniz.
Mekanda yaratmak istediğiniz atmosfere uygun renkler seçmeye özen gösterin.

Çizgili Perdeler

Çizgileri duvarda yada zeminde kullanmanın fazla maliyetli olduğunu düşünüyorsanız çizgili perdeleri mutlaka denemelisiniz.
Hem renk seçeneği konusunda daha rahat davranabilir, hemde ekonomi yapmış olursunuz.

Çizgili Mobilyalar Kullanın

Çizgili desenli mobilyalar seçerek evinizin ihtiyaç duyduğu enerjiyi rahatça sağlayabilirsiniz.
Yeni bir mobilya almak maliyetli bir iş olabilir, bunun yerine eski koltuğunuzu yada pufu çizgili kumaşlar ile kaplatmak daha karlı bir seçenektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Doğal ve Sıcak : Bambu ile Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478